Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az számodra a mai világban,...

Mi az számodra a mai világban, amivel egyáltalán nem tudsz azonosulni?

Figyelt kérdés

júl. 30. 20:35
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
75%
A háziállatok elkényeztetésével, a gyerekek túlzott jogaikkal az iskolában. A fiatalok, tinédzserek értékrendjével. Gondolok a több százezres telefonokra, ruhákra, divat sportcipőkre. A fiatalok érthetetlen, angolból átvett szlengjeire. A fiatal lányok beképzettségével. A vidéki, fővárosi, szegény-gazdag ellentétekkel. Az ország jelenlegi vezetésével. Értelmetlen törvényekkel, szabályokkal. Az emberek facebookos felháborodás cunamijával, amit egy jelentéktelen hírből generálnak, és tűrhetetlen hangnemben akar mindenki megölni mindenkit. A mobiltelefon által okozott emberek közötti elidegenedéssel. Facebookon jópofiznak egymással, de élőben véletlenül se köszönnek egymásnak. Nincsenek családi ebédek, vacsorák mobilnyomkodás nélkül. Az emberek nem segítenének egymásnak az utcán vagy buszon, metrón, de ha egy hír kikerül, hogy megtámadtak valakit, egyből erősek lesznek kommentben, hogy ő ugyan segített volna, és szégyelljék el magukat akik ott voltak. Birka módjára eltűrünk minden szabályt, törvényt, amit csak úgy hip hop kitalál a Fidesz egyik napról a másikra. Divat lett dicsekedni az embereknek a vagyonával, fizetésével, a gyári dolgozókat meg előszeretettel prolizzák le, és mindent megmagyaráznak azzal, hogy irígyek, és mindenkinek ott volt a lehetősége, hogy tanuljon, és olyan munkát találjon amivel milliókat keres. A külföldön dolgozó,és élő magyarok, és az itthonmaradtak ellentéteivel se tudok azonosulni. Az egyik azt mondja milyen jó az élet kint, a másik azt, hogy cserbenhagyta az anyaföldi magyarokat, és itthon is lehet boldogulni úgy, hogy nem a vendéglátásban kell csicskulni, és nem kell az albérletben 8-an egymás hegyén hátán lakni. Egyellőre ennyi jutott eszembe, és hozzáteszem én se vagyok öreg.
júl. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a legidiótább emberek a legmagabiztosabbak, nekem ebből van elegem.
júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

A hype. Hogy valaki százezreket költ arra, hogy megvegyen valami szart, vagy elmenjek Téjlorszvift vagy Azárea koncertre csak azért, mert ott KELL lenni.


Félreértés ne essék, nekem is vannak hobbijaim, meg dolgok, amiket szeretek és arra költök. De nem azért, mert mindenki más is, közben meg nem érdekel annyira.

júl. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Ezekkel a mai angol szlengekkel. Mikor csak úgy, minden különösebb ok nélkül kicserélnek szavakat angolra a beszédükben. Ha ilyen társaságába kerülök, teljesen kívülállónak érzem magam. Nem azért, mert nem értem. Például a legjobb barátnőm angoltanár, évekig élt Angliában és az USA-ban is, de sosem beszélt így. Ez csak egy idióta divat...

Meg a gyerekeket sajnálom nagyon, hogy annyira korán kell felnőniük, túl korán kerül be az életükbe a szexualitás (nem konkrétan a szex), hogy jól kell kinézni, stb. Meg hogy csak a drága dolgok tetszik őket boldoggá, a drága telefon, a többezer forintos üdítő, meg hatvanezres cipő.

júl. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
52%

"A háziállatok elkényeztetésével"


Számomra ez érdekes dolog.


Régen engem úgy neveltek, hogy az állat az "háziállat" aminek kint a helye, meg moslékot eszik meg mit tudom én. Aztán utólag belegondolva, bottal verném el anyámat, apámat, nagyszüleimet azért, ahogy az állatokkal bántak.


Pont ezzel úgy vagyok, hogy inkább legyen valakinek egy állat családtag, minthogy társadalmi kényszerből gyereket vállaljon aztán gyűlölje egész életében.

júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
37%

Én a fene nagy elfogadós, woke, nemsemleges világgal.


Félre ne értsetek, nem ítélem el a másságot, amíg az normális keretek között marad a 4 fal között, nem ítélek el senkit amíg elfogadja az adott ország szabályait bevándorlóként, nem röhögök ki senkit testi hibája, súlya, stb miatt.


De azt se kelljen már lenyomni mindenki torkén, hogy minden hülyeség rendben van és természetes.

júl. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Az értelmetlen-brutális fizikai erőszakkal, amit a férfiak(???) művelnek.
júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
37%

10-es:


Istenem,te aztán nagy koponya lehetsz.Meg se értetted,hogy miért írtam le azt az idézetet,és lefogadom,fogalmad nincs,ki az a Popper Péter.A kötekedéshez értesz,az önbírálathoz már kevésbé,és pont ez az,amiről írtam.Ideje lenne a saját hibáiddal foglalkozni a másé helyett.

júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a látszat már jóideje mindennél fontosabb, még a valódi tartalomnál is. Hogy emberek simán beveszik azt, ha vállalhatatlan dolgokat selyempapírba csomagolnak, és úgy tolják le a torkukon. Az önálló és kritikus gondolkodás teljes hiánya. Hogy manapság összeugrasztanak mindenkit mindenkivel, folyamatos lett a hergelés, és az emberek ennek is bedőlnek, folyamatosan azt lesik min lehet jól megsértődni. Az idióta és agymosott trendek, hogyha önmagad vagy akkor mindig lesznek akik megpróbálnak lenézni érte, mert nem húzol többszázezres jelmezt magadra felesleges és pazarló státusszimbólumokból felépítve. A teljes értékrend válság, hogy minden utolsó semmi is fontosabbá vált, mint maga az emberi lélek, tudás, érzelmek vagy épp spiritualitás. A folyamatos rohanás, figyelemzavar, kapkodás a semmiért. Hogy millió plusz egy jelentéktelen dolog van amiről elhitették hogy milyen fontos (pl közösségi média), és akkor rengeteg ember ennek él, miközben már el is felejtette a valódi életet. És még ők néznek furán arra, aki nem áll be a sorba.
júl. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
68%
18 Nem talált, mint szerintem az életedben legtöbbször. Ugyanis nagyon jól tudom ki a Popper Péter. Viszont te tényleg olyan elvakult barom lehetsz akinek kellenek az ilyen istenképek az életben maradáshoz, mint pl istenít egy írót, és ha azt mondja bikkmakk, azt is bekeretezi aranyba és kiteszi a falra, és szex közben is azt mantrázza. Ismerem az ilyen fajtát. És ilyenkor persze meg vagy győződve róla hogy utálom az istenedet, holott csak egy dologgal nem értettem egyet.
júl. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!