Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akkora divat Japánt és...

Miért akkora divat Japánt és Dél-Koreát imádni manapság?

Figyelt kérdés

Miért van ilyen sok rajongója a japán, koreai nyelvnek, kultúrának? Hogyan váltak ennyire népszerűvé az elmúlt 20 évben?

Ppersze, mindig volt, akiket vonzott a távol-Kelet, de szerintem most a csapból is ez folyik. Mi az oka?



júl. 29. 08:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
75%
Közösségi-média, sokkal könnyebben elérhető bármilyen tartalom, 20 évvel ezelőtt az országok sokkal kisebb részébe tudtál betekintést nyerni. Az anime mindig is népszerű volt, most annyi a különbség, hogy a gyerekek tudják, hogy anime. A K-pop szinte elérhetetlen volt nagy mennyiségben, ez “újdonság”, és nem lehet tagadni, az Koreai férfi-női ideál gyönyörű. Viszont tényleg burokban élsz. Az Ázsiai országokkal rengeteg másik is előjött, nálam például török a legnépszerűbb amit látok, de sokkal több külföldi elkezdte a magyar nyelvet. Szóval ez szinte mindenre igaz.
aug. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
74%

A 80-as években születtem. Már akkor is sokan szerették Japánt. Az animék erre rásegítettek nyílván. Én azért rajongok Japánérty mert érdekesnek találom a kultúrájukat és tetszik anl nyelvük. Az országuk is gyönyörű. Az egyik kedvenc íróm is japán. A Dragon Ball a mai napig foglalkoztat.

Manapság sok koreai és kínai sorozathoz hozzájutnak az emberek, akár a Netflix által is, így többen meg is szeretik ezeket.


Olasz, spanyol, mexikói, amcsiy német korszak is volt. Az nem zavar ?

aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Ez sem zavar 22-es, kérdezni lehet. Orientalizmus mindig volt, de szerintem a jelenlegi rajongás mértéke nagyobb, mint kb 15-20 éve
aug. 15. 16:47
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért lett Japán és Dél-Korea ennyire népszerű mostanában, mert az elmúlt 20 évben mindkét ország nagyon sikeresen exportálta a kultúráját világszerte. Kezdjük Japánnal: a 80-as és 90-es években az anime és a manga (japán rajzfilmek és képregények) elkezdtek elterjedni a nyugati világban. A gyerekek imádták ezeket a sorozatokat, és ahogy felnőttek, a rajongásuk megmaradt, sőt, még erősödött is. Az anime most már nemcsak egy gyerekeknek szóló műfaj, hanem felnőtteknek szóló tartalmakat is kínál, és ezzel még szélesebb közönséget ér el.


Dél-Korea esetében a K-pop (koreai popzene) robbant be az egész világon. A 2000-es évek elején kezdődött, de igazán az utóbbi évtizedben lett globális jelenség. Az olyan zenekarok, mint a BTS és a Blackpink, elképesztő sikereket értek el, és egy egész generáció nőtt fel a zenéjükkel. A K-dramák, a koreai sorozatok szintén nagyon népszerűvé váltak, különösen a streaming platformoknak köszönhetően, amelyek lehetővé tették, hogy az emberek könnyen hozzáférjenek ezekhez a tartalmakhoz.


Az is számít, hogy mindkét kultúra nagyon „különleges” a nyugati szemek számára. A japán és koreai kultúrák egzotikusak, mégis valahogy ismerősek, hiszen sok elemük (mint a divat, zene, technológia) összekapcsolódik a globális trendekkel. A nyelvek, az étel, a filmek, a divat mind-mind valami újat és izgalmasat kínálnak.


Szóval igen, régebben is voltak, akiket vonzott a Távol-Kelet, de mostanra ezek az elemek tényleg beépültek a mainstream kultúrába. Ezért tűnik úgy, hogy a csapból is ez folyik. Az internet, a közösségi média, a globális elérhetőség mind hozzájárultak ahhoz, hogy Japán és Dél-Korea ilyen szinten népszerűvé váljon.

aug. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!