Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tanuljam meg elfogadni...

Hogyan tanuljam meg elfogadni azt a tényt, hogy vonzódok a saját nememhez?

Figyelt kérdés

júl. 25. 17:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Terâpiâban.
júl. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Ez olyan tény, mint az,hogy zöld a fű és kék az ég. Nem tudsz tenni ellene, csak elfojtani.

Lelkileg az elfojtás jobban megviselhet, mint az elfogadás.

Utóbbi nyugisabb, hidd el - tapasztalat.


F/m

júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Itt kaphatsz pszichológiai segítséget: [link]
júl. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnnyű ,de saját tapasztalatból írom hogy simán el lehet fogadni.nem rövid idő alatt ,és nem egy álomfolyamat.Sok sok önismereti kérdés megválaszolása és a lehető legmélyebbre le kell menni a lelked mélyére.Nagyon érzelmes ,olykor szívet -lelket megtekerő folyamat,aminek a végén megismered magad,és onnan csak egy lépés az elfogadás,megbarátkozás a szexuális orientációddal.
júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudja valaki magyarázni annak a két alaknak a lelkivilágát, akik a kérdés alatt haszontalannak találják a melegeket segítő szervezet honlapjának belinkelését? Mert én nem.
júl. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A szakember segítsége biztosan jót tenne, keress egy pszichológust. Ez egy nehéz, hosszú folyamat - mint ahogy minden identitással, önértékeléssel kapcsolatos probléma. Sokat segíthet még, ha olyan közösségeket, fórumokat keresel, ahol ez elfogadott (pl. meleg közösségek, vagy simán olyan közösségek ahol ez nincsen tabusítva). Szerintem biztosan lennie kellene erre támogató csoportoknak, segítő köröknek is.


Ha ez számít valamit - akkor annak ellenére, hogy a társadalom egy része teljesen károsan tabusítja - igazából teljesen mindegy, hogy kihez és milyen nemhez vonzódsz. Ettől nem vagy rosszabb, vagy jobb ember, aki másként gondolkozik erről, azzal ne foglalkozz (és ha úgy érzed, ne oszd meg vele az életednek ezt a részét). Az a lényeg, hogy boldog legyél!

júl. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os nagyon jól megfogalmazta a lényeget,ez így van,így tökéletes !

Köszönöm, hogy ilyet olvashattam, pedig már régen elfogadtam magam.


# 2

júl. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%
Odaig egyetértek minden előttem szólóval,hogy fogadd el az érzéseidet és legyél békével önmagaddal de itt nincs vége a dolognak!! Ujjászületett keresztényként azt tudom tanácsolni,hogy viszont akarj megváltozni ne mond azt soha de soha ,hogy én már csak ilyen vagyok mert az érzelmek szubjektívek!! Kezd el keresni a kiutat ami véleményem szerint az Isten és az amit isten s a biblia állít erről a jelenségről mert véleményem szerint az a standard és igaz!! Tehát bűn!! Szabad akaratod van megtenni és nem megtenni....te döntöd el vegeredményben,hogy hetero v homoszexuális életet fogsz élni! Ha engedelmes akarsz lenni Istennek akkor egyértelmű hogy hetero irányt választod,mert Isten igy is szeret ahogy most vagy és mivel mindenható,ő teremtett így képes is megváltoztatni!! Ez egy folyamat egy út lesz ha elfogadod a tanácsomat és isten útját követed,nem állítom,hogy a változás hirtelen fog jönni,lehet évek évtizedekig is el fog tartani,de személyes véleményem,hogy az üdvösség érdekében érdemes lemondani a másságról!! Még azt sem tudom mondani,hogy nem lesznek botlásaid értem ezalatt,hogy őnkielégítés szintjén vagy akár hogy meg fogod próbálni mégis mert ez a küzdelem mint minden más bűnnel szembeni küzdelem élethosszig tartó,de isten képessé fog tenni téged arra,hogy nővel légy boldog,sose feljtsd el,hogy neked egy hozzád illő nőt akar adni az Úr és fog is a kellő pillanatban hiszen te férfi vagy!! Nő illik hozzád akivel boldog lehetsz,férfi és férfi között nincs szerelem!! Ezt be ne kajáld senkinek,aki lehet,hogy itt fogja mondani ,az vmi más, esetleg némi kötődés pervezrzió de nem igazi szerelem én ezt vallom 22 év után,ugyhogy fel a fejjel,érdemes egy ilyen helyzetben az Örökkévalónak átengedni a stafétabotot megéri,17 év keresztény életemmel tudom bátran mondani! Sok sikert!!
júl. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem választás kérdése te barom!!!!!!!!!!!!!!!!
júl. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván akkor az apácazárdákban és a férfi,papi szemináriumokban,papképzőkön menő érdekességek is bűnnek számítanak az Úr szemében igaz?

És mégis, utána ezek a személyek képviselik Istent és beszélnek a nevében és példálóznak ?

Kíváncsi lennék,hogy ők hogyan számolnak el a lelkükkel és főleg a tetteikkel,ha majd eljön az ítélkezés.....Mert ők akkor duplán bűnösök,a képmutatás és a hazugság, a paráznaság bűnével !

júl. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!