Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van manapság jóval...

Miért van manapság jóval kevesebb alkoholista az 50 alatti korosztályban? 30 éve ebben a korosztályban sokan azok voltak.

Figyelt kérdés
júl. 24. 16:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ez a korosztalyt nem nezi.


Amugy sztem csak arrol vam szo, h ma mar sokkal tobb dologtol lehet fuggeni. Kozossegi media, nyugtatok, vasarlas, drogok stb stb es ezek "nepszerubbek" az 50 evek alattiak koreben

júl. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%

Én inkább fordítva tudom, csak kevésbé látványos: Mára szinte megszűnt a társasági élet, nem látsz csoportokban játszani, focizni, kirándulni gyermekeket sem felnőtteket. Ezek helyett mit csinálnak a fiatalok? Ülnek otthon a TV, számítógép előtt és nyomkodják a játékokat. Ha van egy percük nem beszélgetnek, nyomkodják a telefonjukat. Ú

Ugyanígy megszűnt a csoportos szórakozás és igen, a csoportos iszogatás is. Ezt felváltotta az otthonra megvásárolt pia, és ott isszák hülyére magukat, sokan sokkal jobban mint valamikor a kocsmában.

Annak is igaza van, aki azt írta: Az ital helyét sokaknál átvették a különféle kábítószerek, amik legnagyobb része már nem is természetes hanem szintetikus, és ezerszer veszélyesebb az alkoholnál.

júl. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézed a számokat, a becsült alkoholisták száma nem csökkent, csak a nyilvántartottaké. A kettő nem ugyanaz. (Életkori bontás sem szerepel. Honnan veszed?)

Más KSH stat szerint nem csökkent a piálás, sőt nőtt. Az, hogy hány embert tartanak hivatalosan nyilván, az egy másik dolog.

júl. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ilyen optimistán fogom megközelíteni a dolgot. Sokkal jobban elterjedt az én (90esek) és a fiatalabbak bulizási szokásaiban a füvezés és a dizájner drogok használata,mint az alkohol. Kerdezz meg 100 random 50+ost és huszonévest, hogy füveztek e már életükben. Arcul fog csapni a különbség. Egyszerűen átveszi az alkoholizálás helyét. Ettől függetlenül nem hiszem hogy annyival kevesebb alkoholista lenne,de ahogy előttem is írták, jóval több a lehetőség függeni valamitol. A különböző nyugtatók is nagy népszerűségnek örvendenek,csak az nem annyira látványos. 30 fős helyen dolgozom, legalább 10 emberről tudom hogy szedett már xanaxot... azért ez is elég aggasztó
júl. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Meg most mar minden sarkon megveszed a piat, hazaviszed, ott iszol minden nap - akkor te nem kerulsz be a statisztikaba. Meg az ismeroseidnek se meseled valszeg. Lehet, a te kornyezetedben is valojaban tobb az alkesz, mint hiszed.
júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%

1.ma már a drog menőbb

2. rólam se feltételezné a kutya se azt a napi 4-5 sört...

júl. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Még így is több az alkoholista, mint kéne, de szerencsére egyre értelmesebbek ilyen szinten az emberek és egyre kevesebben lesznek részeges senkik.
júl. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
50%

Mert régen az volt a férfi, aki sört iszik, focit néz és pókhasa van.


Ma meg ezek cikik.

júl. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk (~1995-2005) a nyílt alkeszok helyett sokkal több a funkcionális alkoholista, amikor látszólag minden oké, de az ital már belopta magát heti, heti több vagy napi rendszerességgel az életünkbe. Pl egy sör jutalmul vagy megnyugtatásul egy nehėz nap végén. Sikeres vizsgát nyilván ivászattal kell ünnepelni. Az “egy-két sörből” szinte biztos hogy 4-5 +3-4 rövid lesz. Sokan isznak blackout-ig, vagy emlékeznek mindenre, de nem tudják magukat kontrollálni (agresszívak, impulzívak) - pl odajött valaki halál normalisan ismerkedni a cigizőben, és megszólal egy srác a társaságunkból hogy “TE MEG KI A FA@SZØM VAGY?”.

És ezek normális viselkedésnek számítanak, legalábbis elég ritkán tapasztalok olyat, aki ettől elzárkózik…

“Legyél kicsit spontánabb, buli van”

“Hagy eressze ki a gőzt”

“Hát na, mindenkivel előfordult már hogy megszaladt egy kicsit”

Konkrétan normalizálva van hogy nem baj ha az ünneplés, lazítás, kikapcsolódás fogalma összemosódik az alkohollal. Nem az a kérdés egy sütögetésnél pl hogy mondd már meg miért iszol, hanem hogy “miert NEM iszol, ittalszotok, nem”?

júl. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
72%
Régen például a laktanyában is mindenki mattrészeg volt, akár közkatona, akár ezredes. Ma már ez nem biztos hogy így üzemel a Honvédségnél
júl. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!