Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férfiak közt miért van...

A férfiak közt miért van sokkal több alkoholista, mint a nők közt?

Figyelt kérdés
A világ minden országában így van, hazánkban állítólag férfiak közt 36%, nők közt 7%. (Mondjuk ezeket a számokat túlzásnak érzem.) Pedig a nők közül is sokan szeretnek inni, persze társadalmilag kevésbé elfogadott megrészegedni, de sokan csinálják, péntek esti bulikban nincs hiány belőlük.

máj. 27. 19:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%
Mert a nőknek jóval könnyebb életük van, mondhatni arany életük. Így nem szorulnak rá, hogy ilyesmivel vigasztalódjanak.
máj. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Én azt olvastam, hogy férfiakban alkohol hatására sokkal nagyobb mennyiségű dopamin szabadul fel. Ez lehet az oka.
máj. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
17%
A pasik eleve stresszesebbek szerintem és így oldják.
máj. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Ezekre különösebb magyarázat nincs.


Például a nők között sokkal magasabb a gyógyszerfüggőség (nyugtatók, altatók).


De például öngyilkossági kísérletnél is, a férfiak általában az agresszív módszert alkalmazzák (magas épületből leugrás, vonat stb.), míg a nők általában a gógyszer túladagolást választják.


Szerintem az alkoholnál szerepet játszik a társadalmi hozzáállás is. Egy férfi ha megiszik egy sört, akkor ő férfi marad, míg a nő iszákos r.bancnak lesz titulálva.

máj. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

Ez hülyeség, hogy melyik nem stresszel jobban, ez alkati kérdés, nem a nemekhez van köze. A nők szerintem inkább esznek, édesség, pizzák, tészták, túlevés. Sajnos, én, mint kajafüggő nő, egy kiadós zabálás után valóban érzem, hogy enyhül a feszültség. Ami addig problémának tűnt, és szorongtál miatta, már nem is olyan nagy ügy. Pont, mintha iszol.

Tanultam egy kis szociológiát pár szemeszter erejéig, nem emlékszem már számokra, de egy furcsa tényre igen: a férfiak esetében inkább a társadalom alsó rétege az alkoholista, nőknél pedig inkább az értelmiségi réteg.Nyilván vannak kivételek.

máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyreszt igen, tobb a gyogyszerfuggo a nok kozott. A nok ivasa a ferfiakeval ellentetben tobbnyire titokban zajlik, kb lehetetlen felbecsulni a valos aranyt.

Plusz a "ffiak nem sirnak" rombolo tarsadalmi elvaras miatt sokkal sokkal kevesebb ferfi fordul segitsegert a leleli bajai miatt. Elfogadottabb, ha alkohollal "oldja meg". A nok pedig egymas kozott is nyiltabban beszelik ki a gondjaikat, ferfiak nem.

máj. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

#1:

Te mindenhova ilyen incel-beböfögéseket firkálsz be? Lődd már le magad.

máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
54%
Mert gyengék.:)
máj. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
A férfiak jobban bírják az alkoholt. A nőkben bennük van az anyai ösztön, ami kissé fékezni tudja az elhajlást. Több megküzdési stratégiájuk van a nőknek.
máj. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
42%

Mert a nők ügyesebben titkolják.

Míg egy férfi lemegy a kocsmába/buliba/koncertre/fesztiválra haverokkal, addig az alkolholista nő képes magányosan esténként iszogatni és másnap úgy tenni mintha misem történt volna.

máj. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!