Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Illetlenség nem megkínálni a...

Illetlenség nem megkínálni a látogatókat finomsággal, ha épp akkor érkeznek, amikor készül?

Figyelt kérdés
Ma pizzát készítettem, nekem és a páromnak. Jöttek a nővérem barátnői, és nagy szemekkel néztek, hogy most mi van? Én kivettem a pizzát a sütőből és leléptem. Aztán tesóm bejött a szobámba, hogy illett volna egy-egy szelettel megkínáljam őket. Mi van? Egyenek otthon! Hol az én bajom, hogy akkor érkeznek, amikor pizzát sütök? És nekem mi közöm van hozzájuk?

júl. 24. 15:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Én rohadtul utálom az ilyen hirtelen beeső vendégeket és ilyenkor úgy vagyok vele, hogy ha esélyt sem adtak arra, hogy készüljek, akkor így jártak.
júl. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
91%

Uram isten

Dehogy

júl. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
18%
A mi családunkban úgy szokás, hogy ami étel van, azt elosztjuk a jelenlévők között (nyilván aki kér). Ha így kevés jut, mert mondjuk váratlan vendégek, már nem lehetett szaporítani az ételen mikor megjelentek, akkor azért mindig akad valami kiegészítés, süti, fagyi, müzli, kenyér, gyümölcs stb. Egész hadseregek nem szoktak bejelentetlenül érkezni, egy-két főre való plusz ételt meg kerítünk bármikor.
júl. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
58%
#13 vagyok, azt nem írtam hogy természetesen nem sértődnék meg, ha vendégségben mást tapasztalok. Ahány ház, annyi szokás. Otthon csodálkoznék, ha mondjuk a tesóm nem így csinálná, de azon se sértődnék meg, hiszen biztos megvan rá az oka.
júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
#13 Ahogy én a páromat ismerem, rohadtul nem tetszene neki, ha mondjuk megbeszélem vele, hogy sütök este pizzát, majd mikor elkészül, elosztogatom. (Egy két méteres férfiról beszélek, aki egyedül is meg tudna enni egy tepsi pizzát, ha éppen éhes) Valószínűleg te is voltál már úgy, hogy valamire nagyon készültél és amikor mégsem kaptad meg, akkor nem érintett pozitívan.
júl. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
93%
A nővérednek kellett volna figyelnie arra, hogy legyen valami amivel megtudja kínálni őket. Gondolom a vendégek nem tudták, hogy a pizza nem közös lesz, ezért néztek nagy szemekkel. Te nem voltál bunkó, a tesvérednek kellett volna figyelnie az ilyenekre.
júl. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem a te sarad, etesse az a vendégeket, akihez mentek.
júl. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem illetlenség
júl. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha előre lehetett tudni hogy jönnek, akkor a testvérednek kellett volna gondoskodni arról hogy kapjanak valami rágcsát.

Ha meg hirtelen toppanok be valakihez(habár én személy szerint nem csinálok ilyet mivel fordítva is utálom) , akkor nem várom el hogy megkínáljanak, pláne nem más vacsorájáböl.

júl. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Fura barátnői vannak a nővérednek, nekem a barátnőmhöz látogatóba érkezve eszembe sem jutna, hogy kapnom kellene a barátnőm húgának vacsorájából, akár pizza, akár tökfőzelék.
júl. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!