Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Illetlenség nem megkínálni a...

Illetlenség nem megkínálni a látogatókat finomsággal, ha épp akkor érkeznek, amikor készül?

Figyelt kérdés
Ma pizzát készítettem, nekem és a páromnak. Jöttek a nővérem barátnői, és nagy szemekkel néztek, hogy most mi van? Én kivettem a pizzát a sütőből és leléptem. Aztán tesóm bejött a szobámba, hogy illett volna egy-egy szelettel megkínáljam őket. Mi van? Egyenek otthon! Hol az én bajom, hogy akkor érkeznek, amikor pizzát sütök? És nekem mi közöm van hozzájuk?

júl. 24. 15:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, még csak nem is hozzád érkeztek, hanem a tesódhoz. Kínálja őket a tesód azzal, amit ő vesz vagy készít. Nem is értem.
júl. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
10%
Ez egy várható gesztus lett volna tőled, amit lehet vissza is utasítottak volna.
júl. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk sütivel talán, de a pizza az talán más.
júl. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt sosem értettem, ti vagytok otthon, ők jönnek vendégségbe és még te érezd magad szarul, hogy nem adsz abból, amit magatoknak sütöttél?

Anyám gyerekkoromban ezt úgy oldotta meg, hogy amikor jöttek hozzánk váratlan vendégek, gyorsan eldugta a kaját és közölte, hogy addig nem eszünk, míg ott vannak. Ez a másik őrület. Baszki, én vagyok otthon és nekem kelljen görcsölni mások miatt?


Máskülönben, ha ilyen igényei vannak a testvérednek, miért nem ő várta őket valamivel, amivel meg tudja őket kínálni? Vagy miért nem szólt, hogy jönnek?

júl. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
#2 Már miért várható gesztus, hogy a saját vacsoráját adja oda másvalaki vendégeinek??? :D
júl. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha többet sütött volna a kérdező, még oké, de már elnézést, kettőjüknek sütötte, hol elvárható, hogy adja oda az ebédjét másoknak?
júl. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha a saját barátaid toppantak volna be, vagy párodéi, akkor illett volna, de a nővéred látogatóit kínálgassa a nővéred. Nem tartom magam irigynek, de egy pizzára elég két ember, akkor sem kötelező egy váratlan vendéggel megosztanod a vacsorádat, ha hozzád jön. Régen én is úgy gondoltam h illik, ki is használták páran a kolesznan.

A régi világban sokszor sokat gyalogolt a vendég porban, sárban, hogy meglátogasson, akkoriban ezért a kevésből is illett megkínálni, de változtak az idők.

júl. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy vendégnek is van annyi esze (remélhetőleg) hogy nem étterembe érkezik, hanem egy otthonba, ahol igenis zajlik az élet, főznek, esznek ... stb. Aki ezen fennakad, főleg úgy, hogy nem is a kérdezőhöz mentek előzetes bejelentés után; az egész egyszerűen hülye.
júl. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Nővérednek illett volna arra figyelnie, hogy ha olyankor hív barátnőket, amikor frissen sült pizza illata kering a lakásban, akkor jusson abból barátnőinek is.

De ilyenkor a helyes eljárás az, hogy mielőtt megérkeztek volna veled "üzletet" kötött volna, hogy légyszi most add oda a negyed pizzát, később majd kapsz helyette tőle valami finomságot.

júl. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert ez nem olyan, mint a süti, hogy vesznek belőle 1-2 kockát, aztán szevasz, de megmarad a tepsi fele. Ha egyszer nekiesnek a pizzának, akkor bezabálják az egészet, pedig azt magadnak vagy a családnak sütötted, nem a vendégeknek, akik valóban épp akkor estek be, te meg nem is tudtál róla.
júl. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!