Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Negyvenesek és idősebbek, mit...

Negyvenesek és idősebbek, mit mond az élettapasztalatok?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, ideje fordítanom a sorsomon, új iránybí elmenni. Bizonyos események hatására is úgy érzem, határvonalhoz értem. Eldőltek dolgok (munkahelyi álmok és más) ...rám nézve szomorúan. Szerintetek hány évente ér az ember fordulóponthoz, hány évente jön egy új életszakasz?

júl. 19. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam 10 évente.


80 éves apámnál egyszer se, 45 évig ugyanazon a helyen melózott, lakatos-esztergályosként.

júl. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Itt nem csak munkahelyre gondolok, hanem úgy mindenre. Ismeretségi kör váltásra, vállalkozásra, tanulási irányra, párkapcsolatra.

Ment a zöld jelzés.

júl. 19. 19:46
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként gyanús nekem is a 10 év, 10 és fél, mert tudtommal utoljára nekem is ennyi ideje fordult igazán nagyot az életem.
júl. 19. 19:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Idosebben egyre kevésbé vagy piacképes is, minden teruleten. Nem téged vesznek fel, nem veled randiznak, kulfoldi melokat fizikailag nem is bírnád, stb.

Sportban is kíméletesebb edzések javasoltak már es nem terhelni az izuleteket hanem jóga meg ezek, aztán fáradekonyabbak az agyuk tompább is.


Igazábol a lejtmenet kapuja.

júl. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Es ez miatt kezdodik itt hogy elkezdenek taplalkozasra egeszsegre figyelni allando orvosi ellenorzesek gyogyteák es már ekörül forog az eletük masszázs welnnes hogy késleltessék a lerobbanást. Kapuzárás van.
júl. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nehéz elszámolni, melyik esemény a döntő. Most meghalt az az idősebb barátom, akire nagyon felnéztem. Egy másik barátom, akitől szintén fontos volt lelkileg, 15 éve halt meg váratlanul. Előtte 14 évvel volt még egy hasonló eset. Egy igazán komoly jóbarátom maradt aki a hasonlóan magas felkészültségű, élettapasztalatú, tudású emberek közé tartozik. :(
júl. 19. 19:58
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor neked még jó,mert van legalább egy barátod.Nekem már senkim nincs. Hiába vagyok egészséges,fitt,szeretnek a munkahelyen is,ha a magánéletem üres.

Persze a fittség,az egészség nagy kincs,örülök is neki.A dohány és alkoholmentes élet, a sok mozgás, a humor tart jó karban.


55 F

júl. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én 35 évesen kezdtem el érezni, hogy véget ért egy szakasz és kifutok az időből.


Egyre nehezebb munkát találni, társat szintén nagyon nehéz, nemcsak a külső és belső tulajdonságokkal van gond. Általában egyre fixálódik az emberek élete, ahol lakik például.

Meggondolandó, hogy ha lesz valaki és össze akartok költözni...akkor ki fog kihez, és lehet h munkahelyet is váltani kell...de ki?


Saját körömben sajnos elmentek a barátok nincsenek már, sokaknak gyereke lett, elköltöztek időközben, társaságom sincsi gazán akikkel összejárhatnék így 39 évesen most már.


Sokan küszködnek hasonló gondokkal és persze keressük, hogy "hol?"

júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az ember 7 évente kicseréli az összes sejtjét. Változik a gondolkodása, értékrendje, amit szórakoztatónak talált 25 évesen, 45 évesen már halálosan untatja!

Lehet szeretett ismerkedni fiatalabban, ma már nem érdekli csak a kényelmes fotele otthon, hiába fiatalos és néz ki jól, alig várja pihenjen es a pihenést, nyugalmat már többre értékeli mint bármi mást! Most magamról beszéltem!

Persze, hogy jönnek fordulópontok, csak sajnos mire az ember megokosodik es bölcs lesz es rájön, mit kellett volna tegyen, hogyan kellett volna éljen, gondolkodjon, addigra már túl késő!

Ezért mondják, hogy az élet rövid! Es mindent csak a visszapillantótükörben tudsz kiértékelni, utólag látod mi volt jó és mi nem! A jelenben ritkán tudja az ember felfogni a helyzetet teljes mértékben, mert nincs elég tapasztalata sokszor!

júl. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
J9szönöm az eddigi válaszokat. Akinek van gondolata, írjon még.
júl. 19. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!