Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az min múlik, hogy valaki meg...

Az min múlik, hogy valaki meg tud-e maradni embernek szülés után, vagy onnantól már kizárólag anyuka módban üzemel tovább?

Figyelt kérdés
Sok ismerősömmel megszakadt emiatt a kapcsolat, mert nem voltunk már kompatibilisek egymással. Nekem nincs gyerekem. Van viszont olyan barátnőm is, akinek egy felüdülés, mikor átmegyek hozzá, mert akkor végre embernek érzi magát, és nem csak a szaros pelenka bűvkörében kell léteznie, hanem tud normális témákról beszélgetni. Nővérem is ilyen, neki két gyereke van, de alig várja, hogy ne ez legyen az egyetlen dolga, témája. Megjegyzem, hogy ők is nagyon jó anyukák.
júl. 17. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
A támogató környezet függvénye.
júl. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Beállítottság kérdése. Nővérem csak a gyerekekről beszél, de őt azelőtt sem érdekelte nagyon a világ. Nemis voltak hobbijai, csak otthon tévéztek mindig a férjével. Én ettől 2 nap után begolyóznék, nekem kellenek az ingerek, programok, a mozgás, szellemi tevékenységek, utazások stb. Én már a gyerekvállalás gondolatától is viszolygok (többek között ezért is), ő meg erre született. Nem vagyunk egyformák, ennyi.
júl. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Környezet, érzelmi intelligencia, személyiség. Átáll a szülő nő agya, ha akarod, ha nem. Sőt, hülyébbek is lesznek. A gyerekre kell koncentrálni teljesen, és nagyon nehéz emellett felnőtt életet is élni, a felnőtt igényeket is kielégíteni (mind saját, mind házastársi, mind baráti kör felé)! Ahogy a gyerek cseperedik, úgy kéne/lehet szépen fokozatosan visszakapni önmagunkat, hogy karrier, női-, házastársi szerepekben, barátként és anyaként is tudjunk funkcionálni. Elég összetett dolog.
júl. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Föleg az illetö személyisége, intelligenciája, kisebb mértékben a körülmények.

Aki nem tud semmit felmutatni sem munka/szakma terén, sem értelmileg, annak az egyedüli "teljesítmény" a gyerek. Aki tanult, érdeklödik vok minden iránt, vannak tervei, élete a gyereken kivül is, az megmarad az anyaság mellett embernek is.

júl. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokban függ attól is, hogy előtte milyen volt.
júl. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%
Vallásfan-e; elvakult Fideszes-e; a család többi része mennyire pulyamániás-nagycsaládos-mániás; bír-e magával és tud a biológiai vágynak "NEM!"-et is parancsolni?
júl. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Mennyire marad magára a gyerekkel.
júl. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

Nyilvan az meg se tud mozdulni elete sincs aki 0-24 ezik 365 nap/ év vagy a munka van azitán 2.műszak es mehet a gyerekért. Évi 365 nap is.


Osztom elsőt.

júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Metionin ***** válasza:
73%
Szerintem attól, hogy a gyerek előtt volt-e hobbija, más életcéljai, szereti-e a munkáját, ilyesmik. Én azt vettem észre, hogy azok lesznek a tipikus momzillák, akik a gyereken kívül semmit nem tudnak felmutatni, nem érdekli őket semmi és az átlagnál butábbak. Aki nem ilyen, az ha be is szűkül pár évre amíg kicsi a gyereke, utána szép lassan visszaáll amikor már újra dolgozik, van ideje visszatérni a hobbijaihoz stb.
júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gyerekfelügyelet függvénye.
júl. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!