Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy mindenki...

Miért van az hogy mindenki siránkozik a melegen, de amikor a klíma téma feljön akkor egyből "nincs pénz ilyenekre"?

Figyelt kérdés
Számomra annyira irreleváns, hogy minden évben siránkoznak olyan emberek, akik megtehetnék hogy beszerelnek egy klímát, de minden hülyeségre elszórják a pénzt ami felesleges, és valahogy nehezen tudom elképzelni hogy valaki egy ilyen projektre 20-30 ezret nem tudna félretenni 1 évig, hogy utána 5-10 évig ne legyen problémája. Ez is inkább ilyen nemtörődömség/önsajnáltatás?

júl. 16. 16:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%
Nem siránkoznak az emberek, te siránkozol naponta 3 kérdésben kb. Az emberek csak tapasztalatokat cserélnek ki hogy éli meg a meleget, te meg semmit nem csinálsz, csak másokra vagy rátapadva.
júl. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem sokan albérletbe nem szerelik fel, mert arra sajnálják a pénzt hogy más ember tulajdonára költsenek. Én is így vagyok ezzel.


Meg nem mindenki szórja felesleges dolgokra a pénzét, simán van akinek tényleg nincs erre többszázezer forintja. (Főleg akkor drága, ha villamos hálózatot is fel kell újítani miatta)

júl. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
#1 3 kérdésben? Most kérdeztem meg először :D csupán, mert mostanság munkában meg facebookon is csak ezt hallom, és olvasom, de köszönöm azért a feltételezést.
júl. 16. 16:41
 4/28 A kérdező kommentje:
#2 Ebben igazad lehet ebbe nem gondoltam bele mondjuk igen.
júl. 16. 16:42
 5/28 anonim ***** válasza:
96%

Meg tegyük hozzá, hogy nem mindneki él egyedül.

Ahol 3-4 ember él egy háztartásban 3-4 különböző helyiségben, ott bizony 3-4x kéne beszerelni a klímát... Az meg tényleg nem olcsó.

júl. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Orbánisztánban nem mindenkinek jut pénz klímára...
júl. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk itthon 4 klíma van, nincs is soha 24 foknál melegebb sehol a házban, éjszaka meg 22-ben alszunk.
júl. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
3 Ja persze higyjem is el. Nyilván ha te vagy aki kérdezősködik, akkor is ezt mondanád. Ha meg először érzel késztetést erre akkor meg plusz egy ilyen fura ember. Persze a klíma jó dolog. De az lenne a jó idő mikor se fűtés nem kell se klíma, és valószínű az emberek az ilyen igazi jó strandidőt hiányolják, amikor meleg van de azért nem kell a 35-40 fokos pusztulatban lenni hetekig.
júl. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel csak az a baj, hogy minél több klíma üzemel, annál nagyobb az energiafelhasználás és károsanyag kibocsátás, ami tovább gerjeszti a felmelegedést. Most még csak 35-38 fok van a legmelegebb napokon, de minél több üvegházhatású gáz kerül a légkörbe, annál melegebb lesz évről évre. 10-15 évvel ezelőtt a 30-32 fokos meleg számított extrémnek, ma már örülünk ha "csak" olyan meleg van júliusban és augusztusban. Ha így folytatódik, pár év múlva 42-44 fok is lesz a legmelegebb napokon, aztán a mostani 35-38 fok számít majd lehűlésnek.
júl. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
93%
Valakinek nincs pénze rá. Nem elszórja, vagy ilyesmi. Egyszerűen nem annyi a keresete, hogy teljék rá. (Tanárok, pl.) Van, aki albérletben él, ahogy a 2 is írta. Többféle oka is lehet.
júl. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!