Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudom magamban elrendezni...

Hogy tudom magamban elrendezni, hogy ne essen rosszul valakinek a "szerintem nem vagy jó nő" megjegyzése?

Figyelt kérdés
Beszélgetés kapcsán merült fel, és nem rosszindulatból, csak úgy a pofámba vágva mondta az illető, hanem őszinte véleményként, és nyilván normális, hogy nincs két ember, akinek egyforma lenne az ízlése, de akkor is. Ha racionálisan mindezt tudom, miért van bennem rossz érzés emiatt?

júl. 10. 06:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Miért nem mondtad hogy oké, te meg szerintem nem vagy jó pasi?
júl. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mert lány mondta. 😀
júl. 10. 06:24
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha lány mondta, simán röhögd pofán, és kérdezd meg, van-e otthon tükre?
júl. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Jaa, és ne álltasd magad, hogy em rosszindulatból. Nő másik nőnek ilyet csak rosszindulatból mond, esetleg féltékenységből.

3-as voltam.

júl. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Ó, azonnal rá kellett volna vágnod, hogy "Akkor még jó, hogy nem neked akarok tetszeni"

... és de, egyértelműen rosszindulatból/irigységből mondta.

júl. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Hát jöjjél össze egy pasival, az ő véleménye fontosabb.
júl. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Úgy, hogy megtanulod, hogy nem szabad a negatív véleményeket szentírásként kezelni, a pozitívakat meg letojni.

Gondolom, kaptál már bőven pozitív megjegyzéseket is. Azokat nem tartottad ennyire megmásíthatatlanul szentnek, mint ezt a tahó beszólást.

júl. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezt magadban kell helyreraknod, én hasonló helyzetben mindig azt gondolom hogy az adott ember véleményének egyébként sincs jelentősége vagy súlya az életemre nézve. Nem tetszek neki, csúnyának tart? Hát egészségére, ezzel nem tudok mit kezdeni. Más emberek személyes véleményéhez nincsen közöm, akkor sem ha a véleménye rólam van. Millióan vagyunk a földön, nem tetszhetek én sem mindenkinek. Egyéni szocprobléma ha valakinek nem jövök be.

Nyílván, az emberek többsége hajlamosabb jobban megjegyezni a negatív dolgokat mint a pozitívat, de érdemes ezt tudatosan megfordítani. A családomon kívül eddig egyetlen egy ember dícsérte meg a külsömet, aki konkrétan egy aranyos idős néni volt egy áruházban egyszer. Ezt mái napig megjegyeztem például. De nincs is problémám az önbizalmammal még ennek ellenére sem.

Ezen kívül nem akarok "beállni a sorba", de egy kicsit mégis fogok - Sok nő tényleg tud elég bántó dolgokat mondani más nőknek szimpla irigység vagy rosszindulat miatt. Nyílván nem mindenki, de sokan sajnos. Főleg úgy hogy a mondat amit a fejedhez vágott elég nyers, ha egy őszinte beszélgetés lett volna nem így fogalmazott volna, vagy eleve magába tartotta volna ezt. Illetve azt sem tudom milyen kapcsolatban vagytok, ha csak egy random ismerős akkor duplán nem kell figyelmet fordítani rá. Ha egy barátnőről van szó, akkor biztosan nincsenek barátai szándékai.

Én sosem tudtam bántóan, nyersen vagy egyéb negatív módon beszélni a barátaimhoz, kedvelem őket és sosem akarnék szánt szándékkal végigsétálni rajtuk csak úgy. Ha tegyük fel van is valami véleményem ami negatív lehet azt szépen megtartom magamnak, mint írtam már ha problémám van valakivel az nekem is saját szocproblémám, a másiknak nincs hozzá köze.

júl. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó értelemben provokatív a visszakérdés, és fontos lenne, hogy válaszolj: szerinted jó nő vagy?
júl. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak egy ugyanolyan nemű valaki mondta. Ha pasi mondja, akkor értem, hogy kiakadnál, de ne tedd, nem éri meg.

Ne foglalkozz a nővel, mert csak az ego-csökkentés lehetett a célja és most valószínűleg örül, hogy sikerült neki. De ne mutasd ezt feléje!

júl. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!