Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz, ha még felnőttként is...

Gáz, ha még felnőttként is bizonytalan vagyok magamban és nem tudok beilleszkedni?

Figyelt kérdés

Egy átlagos szinten talán mindenhova be tudok illeszkedni, de sehol nem rajonganak értem. 1-1 barátnőm volt iskolában, ezek az iskola által kovácsolt barátságok már rég elkoptak.

Fősulit kezdtem levelező tagozaton, nem tudom, kihez és hogyan kéne kapcsolódni. Magamban is teljesen bizonytalan vagyok, még ha van is valami jó tulajdonságom,nem merek inkább semmilyen lenni, kitűnni, bírálatnak helyet adni.

Ez az új közeg előhozta a bizonytalanságomat és megerősítés iránti vágyamat.

Valaki volt már így? Mit tehetnék?

Köszönöm.

26N


2023. szept. 4. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen új közeg?
2023. szept. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Pszichológushoz mehetnél, hogy felépítse az önbizalmadat. Mindjárt jobban be fogsz illeszkedni az aktuális környezetedbe.
2023. szept. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%

Mindenkivel jóban kell lenni, meg kell találni a közös hangot.

Például akivel receptekről lehet beszélgetni, azzal csak receptekről beszélgetsz.

2023. szept. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Shaddark ***** válasza:
24%

Pszichológus szerintem drága és nem túl hatékony.

Meditáció, önfejlesztés, olvass sok Oshot :)

Ha bizonytalan vagy a medi sokat segíthet, de ne ilyen relaxálósat hanem vezetettet csinálj.

Azt érd el, hogy a saját véleményed magadról sokkal többet számítson mint másoké - így nem leszel vissza igazolás, megerősítés függő.

2023. szept. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Ezen érdemes lenne dolgoznod.
2023. szept. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Drágának drága. De hogy egy jó szakember nem hatékony, na ne! Egy emberen múlik, és az te vagy! Ha te nem reagálsz a pszichológus sugallataira, na akkor nem is lehet hatékony. A munkát te végzed, a pszichológus csak irányt mutat, támogat, 4-es!
2023. szept. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%

"Ha bizonytalan vagy a medi sokat segíthet, de ne ilyen relaxálósat hanem vezetettet csinálj."


Akkor már a relaxáló többet ér mint a vezetett.

A vezetett nem meditáció.

A meditáció tulajdonképpen relaxálás éberen.

2023. szept. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Shaddark ***** válasza:

Mondod te, én meg rengeteg feloldott félelmet, trauma utólagos hatásának megszűnését... láttam már.

A relaxáció megnyugtat. A vezetett meditáció pedig segít fejlődni. Rájönni a valódi okokra, ezeket feldolgozni.

E nélkül amúgy nem is lehet. Ezért is írtam hogy nem hatékony.

Ha egy traumának élsz meg valamit az életben, és ha rájössz éber állapotban a valódi okára, akkor tudod helyén kezelni. De feloldani, megszüntetni nem. A tudat alattit nem lehet éber állapotban befolyásolni. Csak le tudod kezelni, reflexet helyett tudatos választ adni. De nem szűnik meg, kb. olyan, mintha a helyett hogy letennéd a cigit tapaszokkal élnél életed végéig.

Persze, ha a pszichológus tud hipnotizálni, akkor azzal is el tud érni eredményeket, de egy ilyen szerintem sokkal körülményesebb és drágább mint ha te csinálod magadnak. És nincs is annyira magas minőségű, mert ő nem te vagy.

2023. szept. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!