Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek sokszor miért nem...

Az emberek sokszor miért nem tolerálják, ha valaki mást gondol bizonyos dolgokról, mást tart értékesnek, amit ők?

Figyelt kérdés

Például rokonok elkezdenek arról beszélgetni, milyen is egy igazi jó lagzi. Én is elmondom, hogy ha nekem lenne, ott biztos nem szólna roma mulatós, mert leginkább tömegoszlató hatása van. Általános szörnyülködés, hogy lehet lagziban olyat, hogy nincs mulatós, mi az hogy, mit képzelek, szentségtörés, skandalum. Érdekes, én nem mondtam meg másnak, hogy náluk márpedig milyen legyen, csak a sajátomról volt szó, hogy ott nem. De akkor is. Ha ez a szokás, akkor ettől nem lehet eltérni, gondolják egyesek, miközben én is jártam pár lagziban, ahol DJ szolgáltatta a zenét és nem volt mulatós.

De ez csak egy kiragadott példa, a kérdés meg általánosságban értendő.


júl. 1. 12:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

"Degradáló? Talán nem minősíthetem ezt a műfajt?"


Megteheted, csak akkor ne itt hisztikézz, hogy visszaszól a másik fél, mert neki is van véleménye.

júl. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
50%
Belső frusztráltságot érezve így cselekszenek/lépnek fel, hogy márpedig csakis nekik lehet igazuk.
júl. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
11-es nem azon "hisztikéztem" hogy nekik is volt véleményük és elmondták, hanem hogy miért akarták nekem is megmondani, hogy "de márpedig az kell". Nem kell. Mindenkinek más zene tetszik és ma már egyáltalán nem kötelező eleme a lagziknak a mulatós, lehet nyugodtan játszani másfajta zenéket is. Mindegyikre jól lehet ropni.
júl. 1. 19:00
 14/14 anonim ***** válasza:

Ilyen helyzetekben, mint a kérdésben is felhozott példa, látszódik, hogy mennyire nincsen rendben a vitakultúra az ország bizonyos százalékánál.


Sokan annyira szűklátókörűek, akaratosak, hogy nem tudják és/vagy akarják a másik véleményét elfogadni, mert meg vannak arról győződve, hogy a sajátjuk a helyes gondolatmenet, az etalon, a többieké a rossz.

júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!