Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek sokszor miért nem...

Az emberek sokszor miért nem tolerálják, ha valaki mást gondol bizonyos dolgokról, mást tart értékesnek, amit ők?

Figyelt kérdés

Például rokonok elkezdenek arról beszélgetni, milyen is egy igazi jó lagzi. Én is elmondom, hogy ha nekem lenne, ott biztos nem szólna roma mulatós, mert leginkább tömegoszlató hatása van. Általános szörnyülködés, hogy lehet lagziban olyat, hogy nincs mulatós, mi az hogy, mit képzelek, szentségtörés, skandalum. Érdekes, én nem mondtam meg másnak, hogy náluk márpedig milyen legyen, csak a sajátomról volt szó, hogy ott nem. De akkor is. Ha ez a szokás, akkor ettől nem lehet eltérni, gondolják egyesek, miközben én is jártam pár lagziban, ahol DJ szolgáltatta a zenét és nem volt mulatós.

De ez csak egy kiragadott példa, a kérdés meg általánosságban értendő.


júl. 1. 12:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Ők elmondták a véleményüket.


Te elmondtad a tiedet.


De itt csak ők intoleránsak. Aha...


Teljesen mindegy, hogy most Te úgy magyarázod, hogy csak a sajátodról van szó, a "tömegoszlató hatása van" egy eléggé degradáló, általános értékelés, és nem látok lényeges különbséget ebben és abban, amik ők mondtak.

júl. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha nagy pénzbeni vagyonom lenne akkor azt kórházaknak betegeket segítő intézményeknek adnám,ha meg kicsi vagyonom lenne(nem pénz)bármi más anyagi akkor azt semmisítsék meg.
júl. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

#2

Rossz helyre írtam,nem ide akartam🫢

júl. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Degradáló? Talán nem minősíthetem ezt a műfajt? Ha neked tetszik, hallgasd. Vagy mondtam hogy ne szeresd azért, mert én nem kedvelem? Ha neked nem tetszik valami, akkor nem mondod el egy anonim fórumon sem?
júl. 1. 12:51
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

"mert leginkább tömegoszlató hatása van."



Ahogy a durrogó lószarnak is, amit a mai "DJ-k" kifosnak magukból.

júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5-ös nem tuctuc ment, a DJ csak váltogatta a zenét, ami leginkább Hungária vagy Neoton volt. Nekem jobban tetszett és csak annyit mondtam hogy nálam is ilyenek szólnának. Másnak lehet hogy nem tetszene, de ezek a vendégek mégis táncoltak erre is. De ismét leírom, hátha még most sem egyértelmű, hogy nem arról volt szó, hogy megmondtam volna másnak, hogy mivel én nem szeretem, ezért nálatok se legyen, hanem, hogy nálam ilyen nem lenne, mivel nem szeretem. Még csak azokat az embereket sem minősítettem (nincs is erre semmi okom), akik ezt hallgatják, csak magát a műfajt. Biztos vannak akiknek a mulatós jön be, lehet az is hogy 100-ból 99-en, nekem viszont nem.
júl. 1. 13:01
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

#4: Te most tényleg nem érted, amit írtam?


Ki tiltotta meg neked, hogy elmond a véleményed? Arról írtam, hogy Te minősítettél, erre ők is minősítettek m


Az egész történetben egyetlen szereplő van, akinek gondja van azzal, ha a másik elmondja a véleményét. És az Te vagy.

júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

"ami leginkább Hungária vagy Neoton volt"


Tehát a régiekből is a hitvány kategória - nagyon színvonalas lakodalom lehetett.

júl. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Teljesen mindegy, hogy most Te úgy magyarázod, hogy csak a sajátodról van szó"


Pedig semmi másról nem volt szó, mint erről. Kár bármit is belemagyarázni. Leírhatom sokadjára is, nem fogod megérteni. Azért megpróbálom többedjére is, hátha sikerül. Elmondtam hogy nálam ilyen nem lenne, mert nekem a mulatós nem tetszik. Arról szó sem volt, hogy akkor én másnak is megjegyeztem volna, hogy akkor nálad is minek volt ilyen. Ők valóban elmondták a véleményüket, azt is hozzátéve, hogy én hogy képzelem azt, hogy nálam nem lenne, mikor az kell, meg amúgy is ez a szokás mindenhol. Ez a különbség, hogy ők igenis megmondták hogy az nálam is kellene. De nem is szokás mindenhol.

Ezt írtam, minthogy így hangzott el. Most már csak azt nem értem miért kaptad fel így a vizet az egész történeten, vagy veled beszéltem élőben is és magadra ismertél kedves Évike?

júl. 1. 13:58
 10/14 A kérdező kommentje:

8-as kinek mi tetszik, mindenki megtalálja a magának megfelelőt. Itt például retró zenék mentek, az amúgy vegyes korosztályú vendégeknek nyilván tetszett, sokan táncoltak, nyilván vannak ettől színvonalasabb lakodalmak. Voltam olyanon is ahol Edda vagy Tankcsapda szólt, az is működött. Meg voltam ahol hagyományos lagzis ment leginkább, ott is jó hangulat volt.

Mondom, a beszélgetés lényege az volt, hogy a sajátomon nem lenne mulatós, nem szóltam bele a másokéba és nem minősítettem azt aki kedveli, de nekem megmondták hogy az igen is kell, miközben nem kértem a tanácsukat.

júl. 1. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!