Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valami gyakorlati tanácsot...

Valami gyakorlati tanácsot tudtok, a leszarom tablettán kívül? Könnyen fel tudnak idegesíteni bizonyos emberi tulajdonságok, hírek, ilyenkor órákig tudok kattogni.

Figyelt kérdés

jún. 23. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
A hírekre az lehet a megoldás,hogy egyszerűen nem hallgatsz,nézel híradót.
jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem lehet, hogy túl sok szabadidőd van? És nem tudod kellően lefoglalni magad?
jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Tudatosan kerülni

Sporttal vagy mással (pl meditáció) elterelni a figyelmed. Önkontroll és dühkezelés fejlesztése

jún. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elgondolkodsz rajta, hogy az adott szitu téged mennyire érint, rád vonatkozik-e? Ha nem, akkor felejtős a téma.
jún. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudni hogy pontosan miről van szó, szóval elég érdekes ez a tanácskérés, de elmondom hogy nekem mi segített túljutni dolgokon: lett nagyobb bajom.


Kiskoromban rettenetesen féltem a sötéttől, és a rovaroktól, de aztán szívzörejem lett, ami gyerekként elég ijesztő, kellett járkálnom szívultrahangokra, meg minden, aztán ez teljesen elfeledtette velem az addigi félelmeimet.

Tiniként nagyon ingerlékeny voltam, mindenen fel tudtam magam húzni; azon hogy milyen baromságokat csinálnak az ismerőseim, meg hogy mennyit bsztatnak a szüleim, de aztán lett munkám, és hirtelen minden amin eddig idegeltem magam, ostoba kis hülyeségnek tűnt. Ugye kinek van ideje azon méltatlankodni hogy x összejött y exével, ha minden nap fél hatkor kell kelnem, hogy aztán órákig robotoljak?

Felnőttként pedig önbizalomhiányom volt egy rakás dologgal kapcsolatban. Aztán meghaltak a nagyszüleim, és el kellett adni a vidéki házukat ahol az addigi fél életemet leéltem, és akkor úgy voltam vele hogy mégis miért érdekeljen engem hogy mit gondolnak rólam mások, mikor sose fogom már a mamám sütijét enni, miközben a virágos kertben olvasgatok? A veszteségemhez képest full irreleváns lett mások rólam alkotott véleménye. Azóta sem érdekel, pedig évekig kattogtam rajtuk.


Szóval nem tudom hogy jó tanács-e, de keress valami olyasmit, ami felülírja benned azt, amit most érzel. Ha az élet nem gördít eléd elég akadályt (ebbe az esetben szerencsés vagy) akkor csinálj néhányat magadnak. Legyél mindig elfoglalt, kezdj bele drasztikus új dolgokba (költözés/tanfolyam/önkénteskedés) aztán az egyrészt lefáraszt annyira hogy ne legyen erőd hülyeségeken kattogni, másrészt meg az új élmények és gondolatok átveszik a jelenlegi problémáid helyét.

jún. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"ilyenkor órákig tudok kattogni"

nagyon ráérsz. Pörgősebb munkahelyet válassz.

jún. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A hírek tudatos kerülése, például bizonyos weblapok mellőzése, adblock bővítmény telepítése (telefonra is lehet), ha pedig rádiót hallgatsz, akkor lekapcsolod a hírek bemondásának idejére.

Nekem még az segített, hogy beiktattam a rendszeres mozgást a mindennapokba. El is terelte a gondolataim, le is fárasztott kellően, így rögtön nem lett időm, kapacitásom annyit ilyen dolgokon rugózni.


Ami pedig az emberi tulajdonságokat illeti, ha pl. frusztrációról van szó, akkor kerüld a FB-t, vagy egyéb helyeket, ahol tudod, hogy jelen lesz. De nem lehet mindig, minden elől elmenekülni, szóval ezek mellett meg is kell tanulni dolgokat elengedni, nem rágódni rajtuk. Azt pedig nem szabad hagyni, hogy minden jelentéktelen apróság felhúzzon, ez hosszútávon lesz igazán megterhelő.

jún. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!