Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire jellemző, hogy...

Mennyire jellemző, hogy valaki a gombát, halat és a májat nem eszi meg?

Figyelt kérdés
Minden más jöhet. Főzelék, spenót, bab, stb. Kivéve ez a három, meg még egyéb belsőségek.
jún. 28. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek sok embernél szerepelnek a nemszeretem listán. Én személy szerint mindet szeretem, de több embert ismerek, akik nem.
jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez azért nem ritka. Viszont ezek elég nagy része nem ezek az ételek ízlelésével hanem az “undorral” függ össze, amit az ember magában kreál. Én a paradicsomot utáltam. Undorodtam tőle, de erőltettem néha szándékosan és ma már (bár nem lett a kedvencem de) megeszem bármikor. Ez kb olyan mint, hogy van ahol megeszik a rovarokat, mi meg undorodunk tőle. A belsőségektől is hasonló okokból undorodnak egyesek, (még magyaroknak is), pedig a magyarok szoktak enni belsőségeket. Pl. a pacal vagy kakas tök pörköltek meg rántott agyvelő amit tipikusan esznek a magyarok is, még is van aki hamarabb enne földet pedig soha nem kóstolta egyiket sem.
jún. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket sokan nem szeretik. A májnak elég erős, jellegzetes íze van, a halaknak is van egy tipikus hal ízük, a gombának szerintem annyira nem, de attól meg sokan tartanak, főleg, ha a környezetében volt már gombamérgetés.
jún. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre magamon ahogy öregszem, úgy egyre többfélét megeszek, amire gyerekként gondolni se mertem. Például a máj és a gomba ilyen. A gomba pedig nagyon finom, csak nem mindegy melyik fajtát milyen módon készítjük el. Az egyetlen problémám vele, hogy egy gombapörkölt mellé még letolnék két szelet rántotthúst. Máj főtt krumplival az viszont fejedelmi menü lett számomra.
jún. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem szeretik ezeket, amit teljesen meg tudok érteni. A máj íze annyira markáns, hogy nem mindenkinek esik jól. Gyerekként én sem tudtam megenni, felnőttként, hiába nem egy kedvenc étel, vannak alkalmak, amikor mégis megkívánom.


Amikor hotelben dolgoztam, büfé vacsorás éttermük volt, ahol leginkább a májból maradt meg sok. A hal és gomba egész jól fogyott, de azok sem voltak a legkapósabbak.

jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

Gombát elvből nem enném meg, ráadásul íze sincs.


Aminek büdös, rothadó szaga, pl kovászos uborka, azt nem bírnám megenni.


A máj az attól függ hogyan van elkészítve.


A zúza pörköltet kimondottam szeretem, ha belsőséget kell választani.

jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gomba, máj, zuza nagyon jellemzően utált kaja. Talán legkevésbé a hal.


Nekem meg pont ezek a kedvenceim 😅

jún. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezek közül nekem csak a máj olyan "nemgyerebe" kaja, de a halat és a gombát nem értem, hogy hogy nem lehet szeretni 🤩
jún. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xp ali ***** válasza:
72%
Gyakori lehet, mert vannak ilyen ismerőseim. Persze nem egyszerre, de mindenkinek lehet ilyen, amit valamiért nem akar enni. Ha marad elég alternatíva, akkor ne egye. Lehet, hogy oka is van és a teste tudja, hogy ez neki nem jó.
tegnapelőtt 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!