Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichológiai szempontból mi...

Pszichológiai szempontból mi az, ami irritáló a beképzelt vagy túl magabiztos emberekben? Mi váltja ki a negatív érzést másokban tőlük?

Figyelt kérdés

máj. 31. 11:59
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Utolsó: De mindegyikük az ismerősöm, nem idegenek.


Egyébként gratulálok! :) Biztosan nehéz lehetett újra látni a szépet egy ilyen veszteség után.

máj. 31. 13:24
 22/27 anonim ***** válasza:

Köszönöm. Igen, nehéz volt. Pl. nálunk a karácsony volt az év legvártabb és legszebb ünnepe. 4 évig nem tudtam megélni az ünnepet, az első két évben még utáltam is. 4 évig fát se állítottunk. Apánál azóta sincs karácsonyfa. Mi párommal már állítunk. Újra visszatért a karácsonyszeretetem, csak egy kicsit másképp.


Téged mi irritál bennünk? Ők hogyan viselkednek veled, ami kiveri nálad a biztosítékot? Biztos, hogy ok nélkül ilyenek? Mi volt a legutóbbi ilyen történeted?

máj. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Igen, projekcio is letezik. Ha valaki irigy valakire, akkor leereszkedonek, bekepzeltnek latja. Pl az az amcsi gazdag vallalkozo, aki a cigany beaval egyszer vacsoracsatazott... es helyreutasitotta oket, mert bunkon viselkedtek nala. Meg kell nezni a kommenteket, miket irtak rola, pedig egyertelmu, hogy a C no volt a rohadek, nem a gazdag.

Masreszt pl jogi es orvostanhallgatokat is bekepzeltnek latnak azok, akik irigyek rajuk. Vannak koztuk persze, de nem mind az. Az en csaladomban tobb is van, en is az egyik ilyen szakra jarok, es van par gyoker, akk ok nelkul seggfejkedtek mar velem, miota felvettek az egyetemre. Pedig en nem valtoztam.

máj. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

3#

"Pszichológiai szempontból mi az, ami irritáló "


De ez volt a kérdés.

máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a beképzeltség gyakran jár együtt modortalansággal, önzőséggel, lenézéssel amik már az én határaimon is átnyúlnak.


Másrészt a szövegüket hallgatva kellemetlenül érzem magam, mert úgy érzem, hogy a hallgatásommal együttműködöm, passzívan hazudom, de amúgy meg konfrontálódnom kellene.

máj. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
A többiek nevében nem tudok nyilatkozni. De engem az irritál ilyenkor nagyon, hogy mennyire mindenki más fölé helyezi magát. És ami ezzel jár ilyenkor, hogy mindenki mást meg akarva vagy akaratlanul is lenéz ezzel. És persze a meggyőzhetetlen "tévedhetetlenség" na az is nagyon ki tud hozni a sodromból. Sokszor teljesen vitaképtelenek. Egyesek évekig, évtizedekig tanulnak és még úgy se mernének biztosan kijelenteni dolgokat mert átlátják hogy nem feltétlen igaz, a túl magabiztos ember meg bemondja kapásból az akár teljes baromságot, és meg se kérdőjelezi magát, sőt ha valaki utal rá nem feltétlen úgy van, sokszor még lenézőbb lesz vagy egyenesen ellenséges, hogy őt hogy merik megkérdőjelezni. Szóval részben engem is a valóságtorzító helyzet zavar ebben az egészben. De főleg hogy mindenki mást lenéz, olyat is aki igazából fölötte lenne, akár tudásban, akár bármi másban. És hogy úgy kezeli, teljesen irreálisan hülye módon. Nekem ettől fura disszonancia érzetem lesz és megvallom őszintén tényleg nagyon tud irritálni a mai napig. De már próbálok túllendülni rajta hogy zavarjon, mert nagyon sok ilyen túlkompenzálós ember lett manapság. És sokszor pont elég baj nekik is, nem kell még külön b*szogatni őket, bármennyire is jólesne a lelkemnek vagy az igazságérzetemnek. Valószínű csak tovább rontana a helyzeten, mert még inkább túlkompenzálna utána.
máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek, aki válaszolt! Azért tettem fel a kérdést, hogy segítsen helyrerakni bennem a dolgokat bizonyos személyekkel kapcsolatban. Nem vagyok irigy rájuk, nem vetítek ki semmit; engem azt hiszem, az bánt, hogy lenéznek. Hogy úgy csinálnak, mintha kevesebbet érnék, mint ők. Pedig úgy gondolom, nem ez a helyzet. Csak mégis fáj, bosszant.
jún. 3. 16:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!