Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy negativ érzelme...

Normális, hogy negativ érzelmek fűznek sok dologhoz? Ezen segíthet pszichológus?

Figyelt kérdés

Észrevettem magamon, hogy nagyon sokáig ‘belém ég’ egy rossz érzés és bármikor meglátom a személyt aki miatt éreztem, újra ugyanazt élem àt. Ugyanúgy össze szorul a gyomrom ,mint mikor okozták és először éreztem, újra fáj és körülötte forog az agyam.

Konkrétan pl arra gondolok, hogy suliban sokszor csúfoltak a vékonyságom meg a nevem miatt, ezért most ha elmegyek a volt sulim előtt ez mind eszembe jut és nem is akarom látni az épületet se. Ugyanúgy a volt osztálytársakat, emiatt nem mentem osztálytalálkozóra sem.

Vagy van egy lány a környéken, akinek a pàrja az én páromnak jó haverja ezért néhány eseményre minket is meghívnak. Régen tudom, hogy fűzte volna az én páromat is, csak nem jött össze, majd mikor több éve együtt voltunk tett olyan megjegyzéseket ami megalàzó volt (én mehetek haza onnan, a párom maradjon)

Szóval emiatt is bennem maradt egy akkora negativ érzés , hogy teljesen rosszul vagyok ha egy légtérbe kell lennem velük, de nem tudom elkerülni.


Ugyanúgy ha megbánt valamivel a párom, sokáig bennem marad és folyton eszembe jut ha ránézek, újra átélem és rosszul vagyok megint, hiába történt kb 2 éve .


Alapjáraton meg ha nem érzem ezeket akkor nagyon életvidám lány vagyok.

Úgy érzem az érzelmeim uralkodnak rajtam és nem tudom befolyásolni őket . Erre van megoldás vagy egész életemben ezzel fogok küszködni? Már pszichológusra is gondoltam, segíthet ilyen téren?


2022. máj. 21. 07:02
 1/1 Xira ***** válasza:
Butaság. Tudom hogy képes vagy befolyásolni őket csak egyedül vagy sokat és ezt akarod elkerülni. Javaslatom hogy olyan el lazító gyakorlatokat végezz ami testileg el lazít naponta több alkalommal is. Nyugodtan nyúlj magadhoz és gondolj olyan eseményekre amik boldogságot hoznak.
2022. dec. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!