Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichológusok hol vagytok?...

Pszichológusok hol vagytok? Ez normális?

Figyelt kérdés
Sajnos én és sokan mások is észrevették hogy hirtelenharagú és agresszív vagyok, ami kihat az életemre és a körülöttem élő emberek életére is, azaz ha fel vagyok húzva akkor csúnyán káromkodok (nem kicsit sokat), és ezt valamiért úgy vezetem le (vagy próbálom), hogy megütök valamit ami a közelemben van (pl: a suliban a tábla, itthon az ajtók, falak stb), ezért általában zúzódások vannak az öklömön néha vérzik de nem nagyon, éppen ezért szeretnék tanácsokat kérni mert félek, ha egyszer felhúzom magam eltöröm az öklöm vagy egyéb kárt teszek magamban.
2021. nov. 30. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán normális.

Nézz rá a neten az indulatkezelési segítségekre!

[link]

2021. nov. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pszichológus, de pár ajtót már elintéztem, szóval némi tapasztalatom van.

Mivel nem bánthatod azt, aki miatt ideges leszel, "átirányítod" a dühödet, jelen esetben tárgyakra. Próbáld meg másképp levezetni a stresszt. Mozogj, menj ki a szabadba, levegőzz, akármi, ami kikapcsol.

Az önmagában nem feltétlen baj, ha az ember hirtelen haragú, ha vissza tudja fogni magát.

De ha úgy látod, hogy egyedül nem tudod megoldani a problémád, keress egy szakembert.

2021. nov. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2. Amit irtál az teljesen igaz, nem szeretnék másokat bántani ahelyett magamat bántom sajna. Egy ideje edzek úgy vettem észre mintha kicsit megnyugtatna. De jó lenne valahol ezt a sok agressziót levezetni, neked hogy sikerült, ha sikerült?
2021. nov. 30. 16:46
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Létezik Tourette szindroma is.
2021. nov. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok

Nekem az segített, hogy kikerültem abból a mérgező környezetből (iskola), ami ezt váltotta ki belőlem. Addig meg sportoltam, ami ugyan nem oldotta meg teljesen a problémát, de azért segített.

2021. nov. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#4 nem hiszem hogy arról lenne szó
2021. nov. 30. 19:04
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha a fejedet használnád, akkor nem sérülne meg a kezed. :)))
2021. nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi baj.

A káromkodás alap dolog.

Talán, ha nem mindig a falat ütnéd, hanem széttörnél valamit, akkor lenyugodnál.

Csak ne más tulajdonát törd szét. Valami olcsó dolgot.

2021. dec. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!