Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichológiai szempontból mi...

Pszichológiai szempontból mi az, ami irritáló a beképzelt vagy túl magabiztos emberekben? Mi váltja ki a negatív érzést másokban tőlük?

Figyelt kérdés

máj. 31. 11:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
33%

#10

Az is lehet, hogy csak te látod őt beképzeltnek, de valójában nem az. Csak irigy vagy rá, ezért rávetítesz bizonyos negatív tulajdonságokat, hogy igazold azt, hogy ő rossz, te pedig jó vagy.

máj. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom... Sokat gondolkoztam ezen az utóbbi időben, esetleg rávetítek-e valamit, vagy az én bizonytalanságaimból fakad-e ez...Fogalmam sincs, így van-e, de akkor más,egészségesebben magabiztos, mégis normális ismerősömet miért nem látom ilyennek? Pedig ő sikeresebb is, sok mindent elért, mégsem vagyok rá irigy, (ahogy azokra a másik emberekre sem),hanem inkább kedvelem őt.
máj. 31. 13:03
 13/27 A kérdező kommentje:
Ráadásul ő kedvesebb is velem.
máj. 31. 13:04
 14/27 anonim ***** válasza:
32%

Értem a kérdésed, én is beképzelt vagyok, nem nézek le másokat, csupán nem foglalkozom velük.

Hogy a csúnya emberek ilyenkor mit éreznek passz, végülis nem bántom meg őket sehogy.

Nekik szerintem olyan elérhetetlen pasi lehetek.

máj. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Utolsó: miért tartod magad beképzelt alaknak?
máj. 31. 13:11
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
A mértéktelen beszéd, ha mindenbe beleszól, véleményt alkot; poénnak szán egy szöveget, de mellé megy.
máj. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
74%
Másoktól hallottam hogy beképzelt vagyok, de most egy csúnya ember lelki állapotával mit kezdjek?
máj. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
A külsejük miatt tartod csúnyának őket?
máj. 31. 13:14
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

Igen.

De attól ha mernének közeledni, akkor is udvariasan elküldeném.

máj. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

#12

Az ismerősökkel elfogultak vagyunk, meg velük más miatt vagyunk együtt. Egy teljesen vadidegen emberhez másképpen viszonyulunk, mint az ismerőseinkhez. Lehet, hogy egy vadidegen emberre másképpen nézel és olyan dolgokat fedezel fel, amit az ismerőseidnél észre sem veszel, vagy nem tulajdonítasz neki nagy figyelmet, de egy nem ismerősnél meg szemet szúr.


Egyébként én is sok mindenben magabiztos vagyok, büszke vagyok magamra, mivel elérem a kitűzött céljaimat, adok magamra és annak ellenére, hogy 7 éve elveszítettem anyukámat, idővel visszatért az életvidámságom és rólam általában mindenkinek a vidám, mosolygós, barátságos természetem jut eszükbe. Ugyanakkor, csinos és sportos vagyok és kaptam már irigykedő, rosszindulatú nézéseket is nőktől.


A külső kisugárzásunkon rengeteg minden megmutatkozik.

máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!