Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálják olyan sokan...

Miért utálják olyan sokan Indiát, meg úgy az indiaiakat?

Figyelt kérdés

máj. 30. 11:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy meg borzalmas a klíma. Iszonyatos páratartalom, döglesztő meleg. Katasztrofális higiéniai körülmények. A kajájuk általában minden európait meghajt. És jobb esetben csak ezt okozza. Jó, van pár szép emlékhelyük de ennyi kb.
máj. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerek egyet sem személyesen de a közhiedelem az, hogy durván aluliskolázottak, higéniailag a béka segge alatt vannak és az egyik legroszabb a közbiztonság a világon Indiában van.
máj. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
65%
Utálják? Azt hittem ott mindenki megvilágosodik. Mennek ki mesterhez utána azzal hakniznak.
máj. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Előítélet miatt utálják sokan őket, a többi kommentelő már leírta, mik az előítéletek. Minden sztereotípiának van némi alapja, igazsága.


Akiket én ismerek, az indiai kollégáink (évente többször utaznak Budapestre, naponta van velük kapcsolat online), ők szellemi munkát végző, kedves, tiszta, elegáns emberek, öltönyben, szépen beszélnek angolul stb.


De ők magasabb társadalmi réteget képviselnek, diplomások, szellemi pozícióban, nem ők vannak többségben, ők inkább a kivételek. Éppen ezért, mert nekem ezt jelenti, hogy valaki indiai, ezt szoktam meg, én nem utálom őket, mert én egy kicsi, konkrét indiai réteget ismerek.


Van olyan ismerősöm, aki meghallja, hogy vannak indiai kollégáink, a maga főnököm is az, és elszörnyed, ő sosem dolgozna ilyen cégnél, mert az indiaiak nem tudnak angolul, bunkók, büdösek, káromkodnak, köpködnek stb. De, ismétlem, a mi munkatársaink közép-, felső rétegekből származnak, szellemi munkát végeznek, 90%-ban nem jellemzők rájuk az előítéletek.


Indiában nagyon mások a higiéniai viszonyok, a tömeg, 1-3 órát ülsz a dugóban a munkahelyre/hazafelé menet. Óriásiak a szakadékok az életszínvonalban, higiéniában, társadalmi kasztokban. Legtöbb helyen tömeg van, szennyezettség, bűz, hőség, pára, örülsz, ha van áram. A kasztrendszer irányít mindent, aki alattad van, elnyomod, ez a szokás, ez a norma, ők ebben nőttek fel.


Az indiai kollégáim, főnököm a szerencsés kivétel (amit tudnak is magukról, és szerintem hálásak érte), nekik van autójuk, légkondis irodában ülnek öltönyben, évente többször nyaralnak, voltak már Európában stb.


Szoktak mesélni az ottani körülményekről, ha szóba kerül. Hogy mi, magyarok milyen szerencsések vagyunk. Beszélnek az ottani szegénységről, tömegről, árvízről, 40-50 fok van hetekig, hónapokig. És nem, nem bírják ők sem a 40 fokot, hiába oda születtek. Vagy hogy milyen volt ott a covid, ne tudd meg, borzasztó körülmények, gyógyszerek nuku stb.


Ők itt Budapesten azt látják, milyen jó dolgunk van, nincs órákig dugó, jó a tömegközlekedés, vannak parkok, van mindenhol áram, iható a csapvíz (ezen nagyon meg szoktak lepődni, akik első alkalommal ideutaznak), kedvesek a magyarok... Ki mit lát, ugye :)

máj. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
51%

#7:

Egyáltalán nem a kiemigrált indiaiakról van szó, te nagyokos, hanem akik a hazájukban élnek.

máj. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

15 Vicces, amikor a funkcionális analfabéta nagyokosozik. Hol volt írva, hogy az emigráltakról nincs szó? ("meg úgy az indiaiakat", ez volt a kérdésben)


Egyébként mit jelent az, hogy "kiemigrált"?


Igekötötúltengésed van?

[link]

máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
11%

Indiai karrierutak:

- Youtube oktató (Good ending)

- Tech Support Scammer (Bad ending)

- Vonat eledel (Joke ending)

máj. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is haladunk ez felé, az elit kapaszkodik tapos le (szeretet, pozitív emberek maszlag, minden fizetős, na de ha nem tudsz kifizetni egy 20 ezres programot úgy tesznek mintha nem lennél a környezetükben se, pedig hát ott vagy. A rabszolgákat lenézik, aztán majd szlalomozhatnak köztük fintorogva.
máj. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a kormányzati hozzáállásukat nézem le, de azt nagyon. Talán nem fszt verni kéne, Bollywood meg űrprogram meg atomfegyverek stb stb, hanem kezdetben foglalkozzanak azzal, hogy ne haljanak éhen az emberek az utcán, ne adjanak férjhez gyermeklányokat, ne ott tartson még mindig a felfogás, hogy összeégett halottak úszkálnak a Gangeszben (mert nem sikerült jól a máglya), ahonnan isznak is és társai. Ja meg ne beszéljünk kasztrendszerről 2024-ben, mert sajnos még mindig létezik.


Az átlag indiai ember viselkedése meg nagyon függ a kasztjától. Az értelmiségiek magasabból származnak, a nagyon szegény tanulatlanok meg nyilván nem, bár ők nem is nagyon jutnak el Európába. De elég szomorú, hogy valakinek Magyarország egy akkora, ha nem nagyobb előrelépés a hazájához képest, mint nekünk egy USA.

máj. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
58%

Indiában sok templomban osztanak valamiféle ételt, Delhiben egy hatalmas csarnokban osztják az ételt.

Egy indiai ismerősöm rábeszélt, hogy kóstóljam meg, eléggé fűszeres, de ehető volt.

-Előbb ellenkeztem, hogy nem szorulok rá, de végülis rábeszélt, hogy ide bárki betérhet. Kicsit szégyeltem magam...

Máshol betértünk egy templomba, s a papok a bejáratnál osztogattak puliszkaszerű ételt, máshol zöldségeket.


Gangesz vize:

Vallási alapja van, hogy "szentnek" tartják, gyógyítónak bármilyen koszos.

A Jaipuri maharadzsa 2 hatalmas ezüst edényben visz magával Gangesz vizet, ha külföldre utazik. A palota udvarán tárolják.

Egy helyi idegenvezető meghívott a családjához, mint a kincset, úgy őríztek két üveg Gangesz vizet.


Nehéz kitörni egy kasztból, de nem lehetetlen.

Majdnem úgy mint máshol, csak ott nem nevezik kasztrendszernek...

máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!