Miért hiszik el sokan Steigervald Krisztián („generációkutató”) irtózatos hlyeségeit?
"Sose hallottam a nevét. Milyen téziseket is hírdet?"
A fickó azt vizsgálja, hogy a különböző generációk milyen behatások hatására hogyan viselkednek, és ez hogyan hat a közöttük lévő kapcsolatokra. Nagyon szépen levezeti azokat az élménymintázatokat, amik hatására egy generációnyi ember hasonlóan viselkedik, és elmagyaráz tipikus generációs különbségeket.
Gondolom, a kérdezőnek nem tetszett, hogy 1-2 számára dogmatikus dologról megengedően, tárgyilagosan fogalmaz.
"Nagyon szépen levezeti azokat az élménymintázatokat, amik hatására egy generációnyi ember hasonlóan viselkedik, és elmagyaráz tipikus generációs különbségeket."
. Tehát kitalál egy narratívát, amivel megmagyarázza azokat az összefüggéseket, amit számok alapján bizonyított?
Mármint nyugtasson meg valaki, hogy tényleg van valami törvényszerűség, és nem azt csinálja, mint sok szakmabeli, hogy előbb felvázolja a narratívát, és ahhoz válogat bizonyítékot.
De ha így van, nem tudom elképzelni, az okozati kapcsolatot mi alapján bizonyítja.
"Tehát ilyen ok-okozati dolgokat fejteget?"
Pontosan. Nagyon-nagyon érdekes dolgokat fejt ki. Mondok egy nagyon aprócska, de érdekes példát. Régen alap volt, hogy kisgyerekkorban felnőtteknek csókolommal köszönünk, majd magázódunk, kivéve, amikor valaki megissza a pertut. A mostani z/alfa generációs gyerekeknek viszont csomó felnőtt megengedi, hogy tegezze őket, mások meg nem. Mivel az elvárások nem tiszták, a gyerek bizonytalan lesz, és ezt úgy oldja fel, hogy nem köszön. Sokaknak az a véleménye erről, hogy milyen neveletlen, pedig szimplán bizonytalan, és meg kell neki tanítani.
"Érdekesen hangzik."
Nagyon érdekes, főleg azért, mert elmagyaráz tipikus ellentéteket. Pl sokan ki vagyunk akadva az öregekre, hogy mennyire be vannak szorulva a saját szokásaikba. Steigerwald meg szépen levezette, hogy annak a generációnak az életébe a változás általában rossz dolgokat hozott, ezért a stabil pontokat keresték egész életükben, ezért van, hogy még a vasárnapi rántott húsból sem engednek. Nekik az annak a szimbóluma, hogy itt ül az egész család, élünk, és hús is van az asztalon. Hiába változott meg a világ, nekik ez az alap élménytartományuk, nekik ez az origo.
#6: ez nem kutatás, hanem puszta okoskodás, amihez még primer irodalmat sem kell elolvasni.
Van felmérés arról, hogy a mai fiatalok kevesebbet köszönnének? Mire alapozza ezt az állítást?
Rengetegen foglalkoznak ma a generáció kutatással. Nagyon érdekes és hasznos téma. Sajnos sokan még arra se képesek, hogy saját magukat megvizsgálják, megnézzék, hogy ő miben más, mint a szülei, nagyszülei, vagy miben hasonló. Sok trauma pedig pont, hogy generációról generációra ismétlődik.
Pl. sokan a genetikára fogják, hogy kövérek, hisz a nagymama, és pl. az ő leszármazottja is kövér, meg ugye az új is, az unoka. Az már ugye mellékes, hogy mind a három generáció tagja több ezer kalóriát eszik meg egy nap és semmit se mozog. De azért ugye a genetika miatt kövérek..🤦🫤
#9
Milyen rossz magyarázatot? Ki szerint? Szerinted és a magadfajta alsóbb értelmi és érzelmi intelligenciával rendelkezők szerint? Ja, ti, hozzá nem értők, biztos jobban tudjátok, mint a szakemberek. Tipikus magyar alsóbb kategóriás viselkedés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!