Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek egy normális,...

Szerintetek egy normális, egészséges mentalitású ember mennyi ideig tud ellenállni a propagandának?

Figyelt kérdés
máj. 29. 10:48
1 2
 11/14 Psycho ***** válasza:
100%

Magyarországon messze a legmagasabb mértékű a migránsellenesség az egész EU-ban (átlag 70% körül a lakosság körében).

Hol költenek népességarányosan a legtöbbet propagandára?

Magyarországon.


Akkor csak 30% körül lenne a normális, egészséges mentalitású emberek aránya?


---


Nyilván leegyszerűsítettem a kérdést, mert egyikből nem feltétlenül következik a másik, de maguk a számok erősen arra utalnak, hogy igenis van hatása a propagandának.


Kicsit hasonló attitűd-dinamikai hatás ez mint a Stockholm szindróma. Ha valami a csapból is folyik, akkor előbb-utóbb hatással lesz rád, ha akarod, ha nem. Így vagyunk huzalozva.

máj. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Amúgy most nem feltétlenül a kormány propagandára akartam felfűzni a dolgot, hanem általánosságban, de beszédes, h többen is azonnal arra asszociáltatok :D


#8 a mai világban nem tudod kikerülni. Pl a reklám is egyfajta propaganda. Ember legyen a talpán, aki csukott szemmel és füllel tud élni.

máj. 29. 12:23
 13/14 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon jókat írtak az előttem szólók, viszont (nekem legalábbis) #9-es válaszoló írása tűnt ki a legjobban: "Ez elvi kérdés és intelligencia-kérdés." Teljesen egyetértek vele.


Szegény apai nagyim, aki amúgy tanult és értelmes asszony volt, sírta el egyszer magát apának, még az egész migráncs-cirkusz elején, hogy "jönnek a migránsok, megerőszakolnak mindenkit, mi lesz itt velünk??". Amit előttem is írtak, hogy annyira részese lett a mindennapjainknak, amit amúgy nem lett volna szabad hagyni (más egyéb mellett sem), hogy tényleg hatással is lett ránk, az agyunk is teljesen rápörgött erre egy idő után. Amikből pedig születhetnek a hevesebb reakciók is.


Reklám is propaganda, azt szerintem egész jól sikerült megszűrnöm, bárcsak ezt tudnám mondani a kormány "agy"menéseiről is :/

máj. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ez leginkább attól függ, hogy ki mennyire erős mentálisan. Az emberek többsége, még ha eleinte tudja is, hogy hazugság amit mondanak, egy idő és elég ismétlés után belefáradnak fejben és legyőzi őket a propaganda.


Viszont potenciálisan akár örökké is ki lehet bírni. Pl Alekszej Navalny hosszú évekig (sőt haláláig) kibirta, pedig rengeteg időt töltött magánzárkában, és folyamatosan propagandabeszédeket játszottak be neki, még hajnalban és késő este is.

máj. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!