Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért meghökkentő, ha valaki...

Miért meghökkentő, ha valaki több diplomával nem tud tökéletesen helyesen írni?

Figyelt kérdés

Nekem 3 diplomám van konkrétan.Gazdasági alap+meseter, illetve mérnöki alap és nem tudok teljesen helyesen írni.

Nyilván nem olyan hibáim vannak,hogy a hülyét hüjének írom, de azért akadnak.Főleg a vesszőkkel, vagy az egyre írandó, elválós szavaknál vannak gondok.

Munkahelyen az outlook, word kijavít mindent, ha meg valamit nem tudok, arra ott a google.


Mind a 3 diplomamunkámat átnézettem egy magyar szakos tanárral, aki megjegyezéseket fűzött hozzá, mit, hogyan kellene írni.



Sokak számára ez meghökkentő.

Számomra egyáltalán nem az.Nem írnok vagy nyelvész vagyok.

Plusz, a diplomamunkáknál megbíztam pénzért egy nyelvtantanárt.Valamiből nekik is meg kell élni, nekik ez a szakmájuk, nekem nem.


máj. 25. 21:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%

#8 "nem olyan szinten használod ott, mint mondjuk egy bölcsész szakon, rengeteg az idegen kifejezés, amit ott tanulod."

Mert egy bölcsészképzésen nem találkozik a hallgató idegen kifejezésekkel, ugye? :D Mesélj még.

máj. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
15%
11. Hát egy közösségszervezés szakon elég kevés eséllyel kell latinul tudni
máj. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
28%
Még mindig léteznek emberek, akik a latintudásukra verik magukat? :O
máj. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
4%
Látod létezünk, ugye milyen szörnyű az élet? :(
máj. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
A helyesírás az alapműveltséghez tartozik. Olyan, mint hogy tudod, hogy mi Magyarország fővárosa. Ez nem merül ki abban, hogy eltalálod a J/LY betűket, hanem ismered az írásjeleket és érthetően tudsz fogalmazni. Én folyamatosan képernyőfotózom itt és a Facebookon a nevetségesebbnél nevetségesebb helyesírási hibákat és gondolkozok, hogy vajon ezek az emberek kijárták az általános iskola első 5 osztályát? Ha valaki diplomás, attól főleg elvárható, hiszen feltételezhető, hogy az megy egyetemre, akinek van valami sütnivalója. Hát, sajnos nem...
máj. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok írnok vagy nyelvész,csak egy egyszerű munkásember,egy diplomám sincs,ez nem ennek függvénye.Nekem is fura,ha egy diplomás nem tud helyesen írni.Bár ennek igazából akkor van jelentősége nálam,ha idegesítően nehéz kihámozni,hogy mit akar közölni.Ha egyébként normális velem az illető,akkor én sem piszkálom a helyesírása miatt.
máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
62%

1 diploma (több meg pláne) már feltételez egy olyan intelligenciát amivel elvárható, hogy tudjon valaki helyesen írni.


Én simán visszahoznám azt, hogy érettségin buktathassanak a hibák miatt. Nyilván nem vesszőhibára gondolok (bár az is tanulható), de napi szinten olvasok brutális dolgokat.


Szóval én eleve igénytelennek és ostobának tartom azt, aki nem tud helyesen írni. Aki meg diplomás és úgy nem tud, az meg csak simán igénytelen és lusta. Mert ne mondd nekem, hogy nem tudnád megtanulni!

máj. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Számomra a mai világban nem megdöbbentő már senkitől, sajnos ez lett a valóság. Egyetlen embert sem tudok, aki pontosan ír a neten.
máj. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Először van aki atipikusú fejlődésűek emiatt értelmetlen elvárni kinyalt írást követelni. Diszlexiasok és diszgráfiások nem fog eltünni érettségire a legtöbb esetben, hanem ahogyot kapott ellátást úgy maradt. Kognitív képességek miatt máshogy manipulálja a nyelvet. Ennek van előnye a diplomás munkakörben az eltérő kogniciónak. Szakmunkást gyerekjáték képezni vagy betanított szelemimunkást, mert monoton munkára kell kondiciónálni.
júl. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!