Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért meghökkentő, ha valaki...

Miért meghökkentő, ha valaki több diplomával nem tud tökéletesen helyesen írni?

Figyelt kérdés

Nekem 3 diplomám van konkrétan.Gazdasági alap+meseter, illetve mérnöki alap és nem tudok teljesen helyesen írni.

Nyilván nem olyan hibáim vannak,hogy a hülyét hüjének írom, de azért akadnak.Főleg a vesszőkkel, vagy az egyre írandó, elválós szavaknál vannak gondok.

Munkahelyen az outlook, word kijavít mindent, ha meg valamit nem tudok, arra ott a google.


Mind a 3 diplomamunkámat átnézettem egy magyar szakos tanárral, aki megjegyezéseket fűzött hozzá, mit, hogyan kellene írni.



Sokak számára ez meghökkentő.

Számomra egyáltalán nem az.Nem írnok vagy nyelvész vagyok.

Plusz, a diplomamunkáknál megbíztam pénzért egy nyelvtantanárt.Valamiből nekik is meg kell élni, nekik ez a szakmájuk, nekem nem.


máj. 25. 21:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem, főleg egy diplomás embertől, alap elvárás, hogy a saját anyanyelvén tudjon helyesen írni. Az írásképed rólad mutat egy bizonyítványt. Az igényességhez is hozzátartozik, hogy tudj helyesen írni.
máj. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Azért, mert ahhoz alapesetben kell egy bizonyos szintű intelligencia, hogy az ember több diplomát is szerezzen. Márpedig ha egyéb dolgokat meg tudott tanulni valaki magas színvonalon, akkor az anyanyelvének a helyesírási szabályait is képesnek kéne lennie elsajátítani.
máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%
Mert az alapmuveltseghez hozzatartozik az is, hogy helyesen irsz. Ha valaki viszont csak a szakmajahoz ert es nem erdekli igazan mas, nem torodik, nem foglalkozik vele, az hamar kierdemli a szakbarbar titulust. ;-)
máj. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Azért meghökkentő, mert az ember egy diplomástól, különösen egy több diplomástól, azt várná, hogy művelt. Értsd pl sokat olvas, ami magával hozza a helyesírást is.
máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
20%
Diszlexia esetleg. Sok híres színésznek is van.
máj. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Nekem teccik XD
máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Alap, hogy egy értelmiségi tudjon helyesen írni, egyszerűen az alapműveltség része. A többi csak kifogás.

Oké, átnézetted a diplomamunkát, ebben nincs semmi, az ember biztosra akar menni, a szépirodalmi műveket is szokták lektorálni, de akkor sem olyanokkal, mint " egyre írandó" és hasonló blődségek.

máj. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen igazából nálam is előjött már, bár én biológiás szakon vagyok. Annyira televan a fejem az orvosi latinnal meg mellette az angollal, hogy sokszor nekem is kimegy a fejemből, mit hogy kell írni magyarból, de nekem főként latinul kell jobban tudni, szóval ezért. De igen, nyilván aki egyetemre jár, egy alapképzés minimum 6 félév, orvosi 12, ezalatt rengeteg lexikális tudást fel kell szedned, rengeteg beadandót megírni és olvasni, ezáltal helyesen is írni, mert ha tele helyesírási hibákkal adsz be egy beadandót, onnantól nem a tartalomra fognak figyelni, hanem a hibákra. De mondjuk egy mérnök szakon, ami inkább matek, mellette rajz, ott háttérbe szorul a magyar nyelv, nem olyan szinten használod ott, mint mondjuk egy bölcsész szakon, rengeteg az idegen kifejezés, amit ott tanulod.
máj. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Nekem már az megdöbbentő, hogy érettségizett emberek nem tudnak helyesen írni.
máj. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
13%
Sztm meg túlvan tolva ez a helyesírás mánia.
máj. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!