Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet az online világon...

Lehet az online világon kívül, Facebook, Messenger, Instagram, nélkül élni teljes életet?

Figyelt kérdés

Ugyebár ha nem lennék az online világ része, sokan lenéznének.

Régen hogy oldották meg pl a kapcsolat keresést, vagy a személyes talikat, okosteló nélkül?



máj. 24. 13:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
61%

Lehetni lehet, de adott esetben sokkal egyszerűbb, ha van legalább egy Messenger, mint elérhetőség. Kérdés kiket zársz ki a hiányával.


Én például sok programról Facebookon értesülök. Volt olyan, hogy egy csoportban követték a tevékenységem akiknek tetszett, majd egy meghirdetett programon véletlenül össze is futottunk, azóta is tartjuk a kapcsolatot.


Vagy sokszor csinálunk csoport chatet, leírom, hogy ez a program, ide megyek, aki akar jön aki nem az nem.


Nyilván ettől még elsődleges közlési eszközünk a telefon és ha tehetjük akkor "élő" programot szervezünk, a céltalan irkálást már én sem szeretem.

máj. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Csak ezek nélkül lehetne teljes életet élni.
máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Lehet, teljesebbet.
máj. 25. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Lehet bizony, sőt régen is évezredeken át így éltek az emberek :)

Egyébként egyre többször derül ki, konkrétan kutatják is egy ideje, hogy ezek a közösségi oldalak mennyire káros hatásúak. Franciáknál tervezik is korhatárossá tenni, az okostelefonnal egyetemben. Sokszor kifejezetten a toxikus, felháborító és megosztó tartalmat sorolja előre a facebook, ezzel feszültséget és gyűlölködő kommenteket generálva, összeugrasztva az embereket. A másik baj hogy egyszerűen nem erre való az agyunk sem, nem ilyen a huzalozása. Ennyi fölös infóval ha dobálnak az figyelemzavarhoz és kiégéshez vezet, másrészt hogy össze van vegyítve ennyféle ember, ez se természetes állapot, mintha folyamatos feszültségben és háborúban élnénk. Régebben a fórumokon nem volt ez, minden kis szubkultúra külön fórumon volt, saját szabályokkal, aki nem felelt meg kivágták. Rend volt és béke. Manapság a klikk és biznisz miatt ezeket jól egymásnak eresztik sőt még hergelik is őket összeugrasztani, legyen minél több komment és klikkelés. Instáról meg annyit hogy nagyon megdobta a testképzavarok, szorongások, irreális elvárások számát is. Ja és akkor a folyamatos online elérhetőség miatti szorongás is ott van még. Meg a folyamatos fölös versengés, rivalizálás. A likefüggőség. És még sorolhatnám.

Igazából sokkal boldogabb életed lehet, ha ezeket ki tudod iktatni belőle minél jobban.

máj. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért az is vicces, amikor valaki büszkén kijelenti, hogy ő nem él ezekkel a dolgokkal, közben meg ugyanúgy elcseszi az életét 0-24-ben gyakorin :D
máj. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nélkülük is élni teljes mértékben. Sőt.

FB-n, Instagramon eleve sosem voltam aktív posztoló, kommentelő (amiért amúgy múltkor be is szóltak nekem ismerkedésnél, mert a srác szerint ez nem normális dolog. nemcsak emiatt nem lett semmi a dologból), bár holtidőben hajlamos voltam, vagyok pörgetni az utóbbit. Ami helyett bőven tudnék produktívabb dolgokat csinálni.


Viszont észrevettem, hogy jobb a közérzetem, az alaphangulatom, amikor nem bújom ezeket a felületeket. Hiába ajánlott az algoritmus 90-95%-ban passzoló, engem érdeklő tartalmakat. Mindig szembejött mások kirakatélete, amihez akarva, akaratlanul hasonlítgattam magam, aminek persze sosem lett jó vége. Szóval már egy ideje tudatosan visszább vettem a közösségi oldalon történő aktivitásomból, nem is veszem olyan komolyan az oda pakolt dolgokat, és tényleg sokat javult ilyenektől is a kedvem.


#14-es válaszban nagyon szépen összefoglalták, hogy mi a gond a napjainkban a közösségi média felületekkel, és miért csúszott el minden a rossz irányba. Az angol "corporate greed" kifejezés szépen leírja ezt a jelenséget.

Elszomorító, hogy hová jutottunk, mert amúgy ezeket a felületeket jobb célra is fel lehetett volna használni.

máj. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

14-es vagyok, csak megerősíteni tudom amit a 16-os is mond. Mióta tudatosan csökkentettem a szociális média fogyasztásomat, sokkal stabilabb és pozitívabb a hangulatom is. Persze trükkös dolog, mert alapvetően a mai trendeknek már az is a része hogy a pszichológiai hatásokat kielemezve szándékosan függőségeket váltson ki a felhasználókban. Ez alól a közösségi oldalak sem kivételek, ebből ered az egész inger hogy visszamenjen az ember és cél nélkül böngéssze, tekerje lefele a végtelen "nagyon fontos" tartalmakat. Meg hogy posztoljon mindent feleslegesen, mert a lájk és visszajelzés instant kis adag dopamin minden egyes alkalommal. Közben meg eladják a fél életét adatként, amit oda kirakott :)

Szóval a corporate greed nagyon nagyon találó kifejezés, és jó hogy szóba került mert szerintem érdemes rá odafigyelni az élet többi területén is, és kiiktatni az életünkből a hatásait ahol csak lehet! Sokkal teljesebb és boldogabb lesz az életetek, főleg mert a közösségi oldal csak a jéghegy csúcsa. Nem tudom mikor durvulhatott el ennyire, de talán már 10 éve folyamatosan történik ez az egész. A legalapvetőbb funkciókért is sokszor fizetni kell mostanra, és csupa olyan új szolgáltatást vagy feature-t találnak ki, ami gyakorlatilag függőségbe vagy kényszerhelyzetbe rakja a felhasználót. Ott vannak a különböző streamer platformok, csak egyszer legyél net nélkül és ráérzel mi ezzel a probléma. Míg régen pl ha nem volt net, simán filmezhettél, hallgathattál zenél, olvashattál a meglévő készletedből. Vagy csak kikapcsoltad a gépet. De manapság mindent online elérhetőségűvé próbálnak tenni, meg havidíjassá. Aztán szintén corporate greedre remek példa amiért az itteni felnőtt párkapcsolatok legalább fele sokszor egymást öli, a tinder és a többi randialkalmazás. Egy ideje megváltoztatták már tudatosan az algoritmust is, a cél már nem az hogy megfelelő randipartnert találj, hanem hogy minél több időt a felületen tölts, és minél több "bónusz" funkcióra előfizess, ami úgy van kialakítva hogy nélküle kínszenvedés legyen az egész, és elcsábulj a fizetős út felé. És akkor az emberek egymást ölik mert azt hiszik a másik a hülye és a szemét, miközben már a kezdettől cinkelt az egész játék az algoritmusnak és jelenkori üzleti modelnek köszönhetően, és mások közben betegre keresik magukat az emberek nyomorán... :)

Vagy a modern játékipar, megcélozza a fiatal korosztályt, és addiktív szerencsejátékot húz bele szándékosan a lootbox által, hogy minél többet költsenek a szülők pénzéből. De ezen kívül ott még függőséget generálnak az időszakos eventek is, amik fomo-ba raknak és mivel időlimit van, teljesítménykényszerbe is hogy többet játszanak mint amennyit kellene vagy szeretnének.

Egy külön kérdést is megérne ez a corporate greed téma, annyira a jelenkori élet megrontója tud lenni! És tényleg sokszor egymás ellen fordítja az embereket is, akik észre se veszik hogy valójában mi van a háttérben, és mi a valódi ok. Egy ideje elkezdtem tudatos lenni ezekre, szépen sorban visszavágni, kiiktatni őket, és a lelki békém is egyre inkább visszatérőben, ahogy csökkennek a fölös frusztrációk. Szóval csak ajánlani tudom ezt is mindenkinek.

máj. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Csak sajnos a csajok semmibe vesznek, ha nincs közösségi oldalam, vagy nem használom a massangert, vagy valami chat klienst.

Lányok

Az sms nem jó?

Vagy ha a pasi szimplán felhív titeket?

Ez lenne a teló célja nem?

máj. 27. 12:26
 19/24 anonim ***** válasza:
64%
Én most töröltem mindent. A főnököm pszichológiai vizsgálatra akart küldeni, mert gyagyásnak nézett mindenki. Hiszen normális életet szeretnék élni. Besokalltam a sok hülyétől. Mindent felpakolnak pl a kincsecske lába eltötr és kórházba került, vagy kész az új műmelle... született egy gyermeke! Régen pl megszült, nem volt nagy dobra verve, ott láttuk tologatja, körbe sereglettük és dícsérgettük. Most meg már pl a rendőr is kirakja, hogy milyet szart. Na én ezért töröltem, ráadásul klikkesednek is munkahelyen belül, persze úgy egy éve kollégájuk vagyok és fel se vettek csoportba. Gusztustalan, ami megy. Az egyik elöljáróm úgy két hete a törlésemkor mondta is, hogy "más világban élsz". Na én akkorát néztem. Én, aki folyamatosan a realitásban élek, ráadásul ki is léptem ebből a virtuális rémálomból! Ledegradáltak, majdnem még öngyilkossági szándékot is feltételeztek! Az eset óta nem bízok meg a saját kollégáimban, eddig is tudtam, hogy nem normálisak, de az eset után most már világos mennyire bolond egy világban élünk.
máj. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

"Csak sajnos a csajok semmibe vesznek, ha nincs közösségi oldalam, vagy nem használom a massangert, vagy valami chat klienst"


Az más kérdés, hogy mennyire tudsz ezek nélkül érvényesülni, a legtöbb ember használja, de az nem azt jelenti, hogyteljes életet él . Pedig csak ezek nélkül lehetne igazán.

máj. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!