Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a létező legsúlyosabb...

Mi a létező legsúlyosabb dolog, amit még megbocsátanátok az adott személynek?

Figyelt kérdés

1. Tegyük fel: az ellenetek ártó lépést tett idegen könyörögne nektek a bocsánatért, és elnézést is kérne. Mi az a maximum ballépés, amire még fátylat borítanátok az esetében?


2. Amennyiben ugyan bocsánatot kérne egy (ezúttal) régi barát, de nem könyörögne tette(i) után. Erre mit lépnétek?


3. Egy családtag okozna súlyos károkat valamilyen területen lelkileg, testileg, vagy anyagilag, de még csak nem is furdalná a lelkiismeret. Mit tennétek? Meddig mennétek el elengedés szempontjából?


4. Egy ismeretlen véletlenül okozna valami komolyabb problémát számotokra, de bocsánatot kérne...


5. Az előbb említett idegennek állna feljebb...


Sok további eshetőséget is felsorolhatnék, de rátok bízom, hogy milyen példákkal jönnétek.


máj. 19. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem egyszerű válaszolni. Van olyan személy, akinek szinte mindent megbocsátanék, ha szívből kérné és valóban megbánná a tettét.
máj. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, ki az a személy, milyen fontos nekem. Az árulásra haragszom..
máj. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, azt hiszem én nagyon nem vagyok megbocsátó...Csak a 4. esetben tudnék megbocsátani, abban az esetben is csak akkor, ha helyrehozható dologról lenne szó.
máj. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. Maximum ha valami számomra teljesen jelentéktelen dologban okozna gyorsan múló bosszúságot.



2. Valószínűleg megbocsátanék és idővel teljesen elfelejteném a dolgot.



3. Ilyen volt, a testvérem több nagyobb anyagi kárt is okozott nekem, mert hanyag, figyelmetlen, nemtörődöm. Nekidöntötte pl az autómnak a létráját, fényezés oda, horpadás, stb. Vagy kölcsönvette a telefonom, hogy lefotózzon valamit, majd letette a földre a telefont az udvaron, hogy majd menjek érte. Mivel nem szólt, hogy elvette, a telefon kint maradt és megázott. Persze semmit se fizet ki, mert neki ilyenekre nincs "fölösleges pénze". Hát már három éve nem beszélek vele, úgy kezelem.



4. Nem érdekel a bocsánatkérés, hozza rendbe. Pl az anyagi kárt fizesse ki.



5. Rendőrt hivnék, erre volt már példa.

máj. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

„Aki mosolyog, az mindig erősebb annál, aki haragszik.”


(Japán bölcsesség)

máj. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Második válaszoló,

A te szemedben mi számít árulásnak, például?


Mert velem, személy szerint, megtörtént, hogy rendszeresen bántalmaztak testileg és lelkileg az osztálytársaim, éveken át, mielőtt szóltam a szüleimnek, és ők pedig beszéltek az osztályfőnökömmel, aki leszidta őket. Viszont, nekem NEM az volt a célom, hogy így intézzék a dolgot.

Tanítás után egyszer elkapott az egyik bántalmazó osztálytársam, elszakította a kabátomat és életveszélyesen megfenyegetett, hogy ha még egyszer elárulom őket, megöl. És többen is árulónak neveztek. Ém pedig azóta is felháborítónak tartom, hogy ez egyesek számára árulásnak minősül. Nekem lenne jogom haragudni rájuk, nem pedig nekik rám.

máj. 19. 23:18
 7/9 anonim ***** válasza:

6


Ez nem árulás.


Egy bully csak ne ítéljen erkölcsi kérdésekben

máj. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Idegen esetében olyat tudok elképzelni, amit direkt csinál ellenem, hogy kárt tesz valamimben szándékosan vagy megöli egy szerettemet vagy kirabol. Mást honnan tudna rólam. Ezt nem bocsátanám meg. Ha meg többet tud, akkor nem idegen.


2. Megbocsátani meg tudok, de nem felejtek. Kérdés, hogy az illető szándékosan csinálta-e vagy sem.


3. Volt ilyen, nem akarom látni többet.


4. Ha megpróbálná helyrehozni, akkor megbocsátanék.


5. Nem bocsátanék meg és úgy, mint az egyik válaszoló hívnám a rendőrt.

máj. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Van egy sorozat, a Sons of Anarchy, ahol a főszereplő Jax Teller szinte mindenben és mindenhol árulókat lát. Sok esetben igaza is van, de például Juice esetében erős túlzásba esett. Igaz, nagyot hibázott Juice, és ölt is, ami tényleg nagyon ronda dolog, de árulás tekintetében a háttérkörülmények rossz, balszerencsés összjátéka miatt rá volt szorulva, a szememben "tiszta". Ugyanakkor, a későbbiekben Jax ismét árulóvá nyilvánította, egy olyan dolog miatt, amibem Juice-nak volt igaza.


Tehát, nem szeretem az áruló kifejezést sem, de persze, sokszor jogos a cím.

máj. 19. 23:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!