Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nárcisztikus tudatosan...

A nárcisztikus tudatosan viselkedik úgy, ahogy?

Figyelt kérdés
Úgy értem, szándékosan játsza ezt a játékot az emberekkel? Manipulál, magához édesget, majd ellök, eléri hogy magad elé helyezd minden téren. Ha szóvá teszed a hibáit, támad, visszaszúr egy sokkal nagyobbat, hogy megbántson, stb. Ez náluk a természetes viselkedés és észre sem veszik, hogy ez nem normális, vagy nagyon is tudják mit csinálnak? Vagy esetleg tudják hogy ez nem helyes viselkedés, csak képtelenek változni?
máj. 8. 11:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Személyesen ismerek egy nárcisztikust. Szerinte ő tökéletes, nincs benne hiba, az pedig fel sem merül benne, hogy változtatnia kéne. Reménytelen eset, ilyen emberrel nem lehet mit kezdeni. Szerinte a hiba mindenki másban van. Visszaszólni, nincs értelme neki, mert támad. Ha ellentmondasz neki bármiben, vagy megkérdőjelezed, akkor meg is verhet, szélsőséges esetben meg is ölhet. Dühében képes lebontani a házat is.
máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Tudják, hogy nem helyes viselkedés, de úgy vannak, hogy nekik alanyi joguk van ehhez, hiszen az ő saját érzéseik a legfontosabbak. Mindegy milyen áron. Akárki érzésein is átgázolva. Van ami tudatos manipuláció náluk, van ami teljesen megszokott viselkedésforma náluk és letojják magasról miket okozna vele másban. A lényeg hogy nekik jó legyeb, az ő érdekük az első és egyetlen tulajdonképpen.
máj. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hmm, sajnos (persze csak egy se veled-se nélküled) kapcsolatba keveredtem még évekkel ezelőtt egy ilyen férfival, azóta tartott, de ő inkább a mártír fajta, aki azt állította, tudja hogy nem tökéletes, fejlődnie kell, mindent nagyon bán amikkel megbántott, ezek után pedig egy még sokkal nagyobbat rúgott rajtam mindig mint egyel azelőtt, természetesen szándékosan, ezt is elmondta, aztán jöttek a monológok, hogy szeret, nem akar elveszíteni, majd egyik napról a másikra újra teljesen közömbös lett, elérte hogy azt higyjem, bennem van a hiba, utána megint magához édesgetett, évek óta ez ment, fogalmam sincs hogy bírtam eddig, utólag már látom hogy a nagyobb probléma nem velem volt. De egyébként igen, az a fajta ember aki felsőbbrendűnek hiszi magát mindenkinél, a véleményed egy adott témáról nem számít, a lelki problémáid nem számítanak, csakis az övé, csak neki volt rossz gyerekkora, az ő élete volt a legproblémásabb, teljességgel kizárt hogy te is cipelsz terheket a válladon, vagy ha igen, ő biztos nagyobbakat, az empátia teljes hiánya. Ha próbálod a problémákat megbeszélni, addig csűri-csavarja, míg veszekedés lesz a vége, majd jól megmondja hogy mindenen hisztizel és mindent túlgondolsz. Soha nem akart velem nyíltan együtt lenni, de belehalt ha beelégeltem és megpróbáltam kizárni az életemből, tovább lépni. Nem tudom hogy a nárcizmus így jelenik-e meg egy kapcsolatban, vagy ő csak simán iszonyat mérgező ember, aki már soha nem fog változni, a kérdés amit feltettem, ettől függetlenül is foglalkoztat, köszi a válaszokat. Kicsit hosszú lett, de jól esett kipanaszkodni magam
máj. 8. 13:07
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt "szerencsém" egy nárcisztikushoz. Azt nem tudom, mennyire érezte, hogy milyen sokszor, és mennyire át tudta lépni a határokat, de időnként mégis kibukott belőle olyan, hogy ő különb másoknál, mert ő szebb, okosabb, jobb egyetemre megy, mint más, és egyéb dolgok. Mindig talált valamit, aminek a dimenzióján ő, a saját meglátása szerint, jobban teljesített, mint más, ezért az ő véleménye fontosabb a másikénál.

Másokban a legkisebb hibát is meglátta, elég gyakran fel is nagyította azokat, de amint a sajátjaival próbálták őt szembesíteni, rögtön védekezőüzemmódba kapcsolt, és onnantól kezdve nem lehetett vele normálisan kommunikálni. Támadt verbálisan, személyeskedett, kiforgatta a szavainkat, hogy ő jöjjön ki belőle jól, és ő legyen az áldozat.

Van a "nárcisztikus düh" kifejezés, ami nála naponta többször előrobbant, amire többen fel is hívtuk a figyelmét, de a válasza mindig az volt, hogy "ő ilyen, fogadjuk el, mert nem fog megváltozni".

máj. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Atya világ, bosszantó ez a viselkedés, nem tudom, mi miatt alakul ki, talán ha gyerekkorban nem kapnak megfelelő figyelmet. De nekem ilyen esetben az lenne a logikus, hogy az ember visszahúzódó lesz, úgy érzi semmit nem ér. Bár ebből kialakulhat ez a védekező mechanizmus, hogy bebeszélik maguknak, hogy igenis jobbak mindenkinél. Fene tudja. Részvétem azoknak, meg kitartást, akiket az élet összesodor egy ilyen emberrel. Vajon mi veri ki náluk a biztosítekot a legjobban? Mi a legjobb fegyver ellenük, meg az egojuk ellen?
máj. 8. 13:34
 6/17 anonim ***** válasza:

5# Egyedül csak a totális ignorálás használ ellenük. Mindig beléd fog kötni valamiért, ha van rajtad sapka, ha nincs.. Ha visszaszólsz neki, vagy megvéded magad, csak olaj a tűzre és azt is ellened fordítja, amit mondasz. Szerinte ő az isten és ő tökéletes, ha őt megkérdőjelezed, akkor szerinte valójában Istent kérdőjelezed meg. Nem vicc!

Ha szépen leülnél vele beszélni csak elkezd dühöngeni őrjöngeni, ha megálljt mutatsz neki elképesztő haragra fakad, verbálisan mindig feléd kerekedik, ha szépen, ha csúnyán beszélsz vele, ha normálisan, ha ordibálva mondod.. Ha kötekszik, valójában az a legjobb reakció, ha nem válaszolsz neki, nem mutatsz ki érzelmeket. Valójában ettől semmisül meg.. A megoldás: környezetváltás és totális ignorálás.

máj. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen, ez feltűnt, hogy nem érdemes visszaszólni sehogy, se szépen, se csúnyán, ettől érzik magukat nyeregben, hogy megpróbálsz kiállni magadért, nekik pedig már zsebben van a válasz, amivel feléd kerekedhetnek. Viszont a teljes ignorálásra is így reagálnak, ha nem szólsz vissza, meg se szólalsz, akkor is mondják, ha tudja hogy a belső értékeidbe nem tud belekötni, mert nem lenne igaza és nem hatna meg, vagy esetleg azon már túl van, akkor rámegy a külsőségekre, elkezd indokolatlanul kritizálni. Ha később ezt megemlíted, akkor természetesen csak vicc volt, és neked semmit sem lehet mondani, mert te mindenen megsértődsz. Reméltem, hogy van valami jó kis módszer, amivel ki lehet hozni a sodrából az ilyet, aztán otthagyni, hadd egye a kefét
máj. 8. 14:01
 8/17 anonim ***** válasza:
7# Legvégső esetben a környezetváltás csak a megoldás. Azért nem érdemes mondani neki semmit, mert úgyis csak kiforgatja a szavaidat és késként szúrja azt beléd. Egyébként Eric Berne: Emberi játszmák könyve nagyon tanulságos ez ügyben. Ha munkahelyen van ilyen, akkor esetleg kérni kell, hogy tegyenek át másik helyre. Ha családtag, na az kemény dió, ott csak a költözés segít.
máj. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Azt is észrevettem, hogy belehal, ha neki veszekedhetnékje van, de te nem vagy partner benne, ettől ki tudnak akadni, bár nagy önuralom kell az embernek, hogy ne álljon le vitatkozni, legalábbis nekem sok időbe telt rájönni, hogy semmi értelme, az észérvek mit sem érnek, úgy ahogy az érzéseid, vagy a véleményed sem. A rutinos már csak "értem"-mel és hasonló közömbös válaszokkal reagál. Persze erre jön, hogy veled nem lehet semmit megbeszélni, mert mindenre csak ennyit tudsz írni. Én hiszem, hogy emberekkel okkal találkozunk, mindenki egy tapasztalat, de az ilyenekkel az élet úgy érzem csak próbára teszi az idegeimet, mintsem tanít. Maximum annyit, hogy legközelebb talán hamarabb észreveszem ezeket a jeleket, és időben ki tudok lépni
máj. 8. 14:08
 10/17 A kérdező kommentje:
8-as, munkahely, folyamatban van az álláskeresés, egyébként is nagyon mérgező a légkör sajnos, meg vágynék már egy helyre, ahol kevesebben vagyunk, nincs ekkora nyüzsgés
máj. 8. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!