Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem hisz a véletlenben,...

Aki nem hisz a véletlenben, az miben hisz? Hogy él?

Figyelt kérdés
máj. 3. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

"Az életben

a legszebb dolog

a véletlen"

máj. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Ők gyönyörködnek abban, amikor valami jól alakul, meggyőződve arról, hogy ez így volt megírva.

Ezzel a fajta projekcióval nem is lenne gond, hasznos életstratégia lehetne sok esetben. Csak az a gond, hogy amikor valami rossz történik, tapasztalatom szerint ugyanúgy elkeserednek, illetve visszatekintve másra mutogatnak, a saját felelősségük törvényszerűen zárójelbe kerül.

máj. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Miben hisz? A szerencsében...az pedig a véletlenen múlik.


hogy él(ek)? Várom a szerencsét, mindeközben látom, hogy homo homini lupus...

máj. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A megérzéseimben hiszek. Így élek.

Nem sok dolog történik véletlenül szerintem. Szinte semmi.

máj. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Minden okkal történik. Nincs se véletlen, se előre megírt sors. Mindenki saját maga életének a kovácsa.
máj. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

véletlen....szerencse....kb. egy és ugyanaz.


Csupán a véletlenen múlott, hogy ugyanarra a buszra szállt

csupán a szerencsén múlott, hogy ugyanarra a buszra szállt...


Én nem hiszek ezekben.,


Csak azt hiszem el amit látok, ami kézzel fogható, ami ott van előttem ami megtörténik.

máj. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én eleve nem "hiszek", nem hit alapján élek. Legtöbbször amit véletlennek hívunk, azok is valamilyen szinten befolyásolható dolog.


Persze, egyik oldalról véletlen, hiszen nem tudatosan volt befolyásolva, másik oldalról meg teljesen tudatos adott esetben szerencsésnek mondható események láncolata.


Például legutóbb összefutottam egy ismerősömmel egy rendezvényen egy random városban. Persze egyik oldalról sok véletlen kellett, elértem egyel korábbi vonatot, éppen mellettük mentem el a bejáratnál stb.


Másik oldalról az, hogy közös az ízlésünk és érdeklődési körünk, ezért nagyobb eséllyel találkozunk össze.

máj. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előre megírt sors és döntéseink kereszteződésének köztes állapotában hiszek. De ha valamit nem jól csinálunk, azt folyamatosan visszakapjuk. Mentettem már meg úgy illetőt, hogy sorsszerűen mélyen abban hittem és igazam volt.
máj. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De nem szó szerint mindenre igaz a megírt sors. Inkább emberi kapcsolatokra és bizonyos helyszínekre igen. De például minden egyes munkahelyre és minden egyes interjúra nem lehet igaz. Csak ha egyfajta területen kell dolgoznunk, akkor oda fog vezetni az élet.
máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kitartó, rendszeres munkában.
máj. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!