Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is nagy átlagban...

Szerintetek is nagy átlagban buták/ kevésbé értelmesek az egyszerű fizikai munkát végzők?

Figyelt kérdés
Pl rakárban, rendezvényeken parkolók, akiknek csak az a feladata hogy a ból b be

ápr. 30. 16:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
#8 Igen, az arányok nem mindegyek, ez igaz. De a diplomás emberek között is azért látni olyanokat, akiknek igaz, hogy van alapműveltségük, de érzelmi intelligenciájuk és gyakorlatiasságuk egy Jogobellával vetekszik. Extra nagy gyümölcsdarabokkal...
ápr. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk én arra lennék kíváncsi hogy mi szülte a kérdést csak így a semmiből. Beszólt valaki, aztán azt akarod hogy itt támogassunk, hogy az ilyen emberek alapból nem érnek semmit?
ápr. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem buták. Bár nem az átlag.


Találkoztam több diplomás, meg szakmák sorával rendelkező emberrel, operátorként. Elvolt. Ráadásul meg a '90es években vállalkozó is volt. Nem kérdeztem, miért nem megy vissza.


Átmeneti mellékállásban meg tanárral is találkoztam építkezésen. És még bőven a hisztitüntik előttről. Neki elmondása szerint elege lett a tanításból.


Különben meg fizikai munkát, szakmát jobban megéri, mint diplomázni.


Azt hiszem 5 diplomás emberkével is találkoztam. - Tanárféleség. Amikor mesélte mennyit keres, meg magyarázta a bértáblát majdnem kiröhögtem, de igazából szégyelltem is valahol. Végülis nem a két szép szeme miatt kapta a diplomáit... A fizetését fiatalabb koromban gyárban karcoltam. -Helyettes vezető.

ápr. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A nehéz fizikai munka behoz egyfajta euforikus alaphangulatot (nyilván érzésre nem az, nem ez a lényeg most), testépítőknél ugyanúgy megfigyelhető, hogy rendesen átmozgatva a nagyobb izmokat jön egy-két órányi ökörködős hangulat nulla közeli tabuval, amikor képtelenség megsérteni bárkit is, tökmindegy, mekkora troll vagy. Nagy peace love cucc egy komolyabb fizikázás, főleg ha összeszokott brigád nyomja egyfajta egymásra utaltságban. Na ez tud unintelligensnek tűnni, gyakorlatilag mindent lehet, alapból homo mindenki, és ez még csak a jéghegy csúcsa...
ápr. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem butábbak, sőt: ők más, a kétkezi tevékenységekhez értenek jobban (marás, forgácsolás, glettelés, műszaki dolgok, stb.), így inkább azt mondanám, hogy ők az életet ismerik jobban, nem az elvont, humán, irodai dolgokat.
ápr. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Az intelligenciának 8 féle területe van és a tanuláshoz leginkább a kognitív képességekre van szükség, sőt a mostani iskolarendszer leginkább erre épül és az intelligencia más területeit szinte figyelmen kívűl hagyja. Szóval aki nem végez egyetemet és csak egy gyártósoron köt ki, még nem biztos, hogy buta, csak más erősségei vannak. Persze az általános műveltség más kérdés és nagy általánosságban elmondható, hogy az alacsonyabb IQ szintű emberek alacsonyabb végzettséggel rendelkeznek, de a diploma sem jár együtt az okossággal, csak mivel több tudást ragasztott az illető magára nagyobb az esélye a magasabb szintű problémamegoldó gondolkodásra, de ennyi, és a nagy átlagot sosem általánosítanám az egyes emberekre nézve.
ápr. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem legjobban a kevés felelősséggel járó fizikai munka jön be, pl takarítás vagy raktári munka. Több nyelvet beszélek felsőfokon és elég jó agyam van mindenhez, de még nem találtam olyan szellemi munkát,ami boldoggá tesz (pedig a mostani munkahelyem is irodai szellemi munka). Egy ideig takarítottam is, nagyon szerettem,de titkoltam mert féltem h le fognak nézni. Pedig az volt az igazi,zenével a fülemben tenni-venni és kész.
ápr. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én munkámból adódóan napi kapcsolatban vagyok azokkal, akik ilyen R1-es munkákat végeznek nálunk, és vegyes a kép, van, aki kifejezetten értelmes, van értelmes, aki kiégett a szakmájában és egyszerű munkát akart, van értelmes, de mentálisan beteg csodabogár, van átlagos, akire azt mondod, hogy "ennyire vitte" (sosem akart többet az élettől, mint egy egyszerű munkát, amiből el tudja tartani a családot, és lenémíthatja a telót, ha kilép a kapun), meg vannak azok, akikre az egyik munkatársam azt mondta a múltkor, hogy "ez az ember olyan tompa". Tökéletes kifejezésnek tartom, nem a Géza a legélesebb kés a fiókban, el kell neki magyarázni háromszor is, hogy mit akarsz, és minden triviálisnak tűnő részletet tisztázni, mert különeben elbeszéltek egymás mellett és szarul csinálja, de ha te el tudod neki magyarázni, meg figyelembe veszed, hogy ő olyan, amilyen, akkor meg egy lelkes, szorgalmas, csupaszív ember.

Nagy a szórás, sok a szélsőség, így szerintem nehéz átlagot számolni. Viszont a proli mentalitás, meg a tanult tehetetlenség az nagyon jelen van. És ezt nem rosszból írom, a borsodi lelkemnek ez kedves, imádom ezeket az embereket, de nekik nem biztos, hogy ez annyira jó.

máj. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
20%

Hát nyilván… ez kérdés?

Egyszerűek

máj. 1. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
55%

Okosabbak vagyunk.

Én jól keresek a szakma+érettségimmel, minek a diploma?

Az egyik volt osztálytársam pl 2 diplomával felszolgál egy kis vendéglőben.

Amit ő havonta keres, azt én 3 nap alatt megkeresem. :)

máj. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!