Az emberek mekkora részének nem fontos, hogy mindenáron kertes házban lakjon?
Én azt látom, hogy a kollégáim közül mindenki kertes házat akar és inkább széthitelezik magukat évtizedekre, de ezt muszáj megvalósítaniuk. Nekem úgy tűnik ez egy ilyen státusz szimbólum is, hogy valakinek háza legyen és aztán, ha építkezik is, az aztán a non plusz ultra. Pedig azt is látom, hogy mennyi idegeskedéssel, stresszel jár egy építkezés meg nyilván rengeteg pénz kell hozzá.
Viszont régen is sok ilyen ember volt, nagypapám is örökké ezért verte a mellét, hogy ő házat épített és hogy bezzeg én erre nem leszek majd képes, valószínűleg ez is benne van, hogy nem annyira vonz az egész. Amúgy meg legyünk őszinték, hogy sokszor indokolatlanul nagy házakat építenek az emberek, mert arra számítanak, hogy majd, ha a gyereke felnő, ő is oda jön lakni. De legtöbb esetben a fiatalnak esze ágában sincs ott lakni, elmegy, éli a külön életét és ott marad a nagy ház két idős embernek, amit nehezen tudnak fenntartani. Akkor már nem jobb lett volna egy lakásban lakni és azt a pénzt, amit házépítésbe öltek, befektetni valami másba? Vagyis én így látom inkább, de a legtöbben így ismerkedésnél is azt mondják, hogy csak házban tudják elképzelni az életet és arra kell mindenképpen törekedni.
Többségüknek valószínűleg nem fontos.
Egy jó kertes lakás eleve méregdrága, putriban meg senki sem akar élni. Olcsóbban vehet városban egy használt lakást valamelyik panelban. Az emberek többsége egyébként is városlakó.
Sokaknak, ez az ilyen tipikus elképzelt ideális élet, hogy kertes ház, gyerek, kiskutya, stb.
Én nem akarnék, csak ha nagyon jól menne, annyira, hogy tényleg fullos legyen a kert, szép terasz, ahol lehet grillpartyzni, medence, stb. + kertész, mert nekem a kerti munka offos. Olyan kertes házat akarnék csak, amit tényleg ki tudok használni szórakozásra, csak azért nem kell, hogy kint tudjak kávézgatni, mert erre tökéletes az erkélyem is.
"sokszor indokolatlanul nagy házakat építenek az emberek, mert arra számítanak, hogy majd, ha a gyereke felnő, ő is oda jön lakni"
Ez ma már egyáltalán nem jellemző, a rendszerváltás előtti időkben építettek inkább többgenerációs házakat. A kertes ház előnyeit meg sorolhatnám, de tök jó, hogy ha foglalt a WC csak kimegyek és elintézem a fűzfánál :)
Kertes ház addig jó amíg fiatal valaki. Amíg folyamatosan tudja a házat renoválni milliókért.
Ajtók, ablakok, szigetelés, fűtéskorszerűsítés, klimatizálás, tető csere, napelemek, kert rendezés, locsolás, kerítés építés..... sorolhatnám napestig.
Attól kezdve amint megöregszik az ember, egyre kevesebbet tud dolgozni, kevés a nyugdíja, onnantól az egész ház egy hatalmas probléma lesz. Egy kertes házat állandóan renoválni kell, mindig van mit csinálni a ház körül. Tudom miről beszélek, mert az idős szüleim pont ebben a problémában vannak benne. De eladni nem akarják, mert öregek, ragaszkodnak hozzá.... nem lehet velük mit kezdeni (kényszeríteni nem lehet őket).
Igen, jó egy kertes ház amíg valaki fiatal, munkaképes (van elég pénze), van ideje folyamatosan a házzal foglalkozni. De mi lesz később?
Mikor a fiatalok elköltöznek oda ahol munka van (főváros, külföld), akkor tényleg borul a bili ha egyedül marad a nagy házban az aki már nem tudja egyedül fenntartani a házat, kertet. A környékünkről is elköltözött majdnem minden fiatal (a munka miatt), pedig családi házas övezetről van szó (kisváros). Hiába vannak szép nagy házak, ha nincs munkalehetőség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!