Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a telefonálási mánia?

Mi ez a telefonálási mánia?

Figyelt kérdés
Akárhányszor bemegyek a bevásárló központokba, boltokba, mindenki telefonál! ilyen sok fontos ember van? a másik: beviszik a boltba a nyavalygó kölkeiket! amint belépnek, kis szarosok rázendítenek! utálom a gyerekeket! a harmadik: mi ez az új szokás, kihangosítóval telefonálni, és úgy fogják a telefont, mint a szendvicset! röhej már ez az egész társadalom! csak már nem tudok nevetni rajta, inkább sírni!

2023. dec. 10. 07:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

"Akárhányszor bemegyek a bevásárló központokba, boltokba, mindenki telefonál! ilyen sok fontos ember van?"


Egy részük valóban fontos dolgokat beszél meg,pl.munkával kapcsolatban,vagy családi elintéznivalókat.A másik részük meg csak szereti túl fontosnak érezni magát.


A kölyköket gondolom azért viszik be,mert így tudják elintézni közben a teendőiket,egyébként engem is idegesítenek sokszor a gyerekek.De a legrosszabb,amikor meg sem próbálják fegyelmezni őket.


A kihangosított telefont én is egyre többször hallom tömegközlekedésen.Vagy nem tudják kezelni,vagy egyszerűen nem fogják fel,hogy senki nem kíváncsi a magánéletükre.És igen,kihangosított zene is előfordul,egyszer már megkértem egy srácot,hogy halkítsa le,mert rohadt idegesítő.Szerencsére megtette,nem hőbörgött.

2023. dec. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
96%
A tirpák proliság csúcsa amikor valaki a közértben kihangositva videó telefonál.
2023. dec. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Azért mert azok nem introvertáltak, mint aki csak sms-t mer írni egész nap, mert nem mer megszólalni, pár perc alatt elintézni mobilon dolgokat.

Az introvertált inkább az sms-kre támaszkodik, azon bonyolítja le a napi elintéznivalóját, mert retteg ha beszélni kell.

2023. dec. 11. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%
Azon már én is gondolkodtam, hogy régebben mit csináltak magukkal az ilyen egésznap telefonáló szerencsétlenek, amikor még vezetékes telefon sem volt. Valószinűleg akkor is pont ennyi hülye volt, csak nem volt lehetőségük, a hülyeségüket megélni, hanem kénytelenek voltak elviselni magukat. Most viszont 24 orás kényszeres telefonálásban vannak, valakitől állandóan segítséget biztatást kell kapniuk a lelkinyomorukra.
2023. dec. 11. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
96%
Azoknak a magukat "modern szemléletűnek" tartó embereknek a betegsége, amelyeket a fogyasztói társadalom termelt ki. Túlfejlett ego, bőség zavara, neveletlenség, pótcselekvés, digitalizált "magánszféra", önkontroll teljes hiánya alkotóelemekből ötvöződő kényszerbetegség, amely az elszenvedőinek még csak el sem jut a tudatáig, de ha el is jut véletlenül, akkor a neveletlenségük szintje gondtalanul billenti át őket az empatikus gondolkodás igényén.
2023. dec. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
94%

Sokan élik meg telefonos segítséggel a sokadik gyerekkorukat és bár nem vallják be, a legbizalmasabb szexuális cimborájukká is vált a telefon.

Ismerek férfiakat, akik legyintenek, ha az 1579. barátnőjük faképnél hagyja őket - többek között emiatt a függőségük miatt is, - de ha a telefonjukat nem találják kettő percen keresztül, toporzékolva, magukat földhöz csapkodva, könnyek között hisztiznek! :D

2023. dec. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
93%
Az eszetlen lepontozásokat látva sok telefonfüggő majom magára ismert. XD
2023. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
89%

Nekem már az is fura, kellemetlen, hogy szinte bármelyik boltba belépve minden 3. vagy 4. ember fülén ott csüng a telefon, és látszik rajta, hogy sem az ottani beszélgetésre, sem a vásárlásra nem figyel kellően. Közben pedig úgy állnak meg, hogy nincsenek másokra tekintettel, és megkérni sem lehet őket, hogy menjenek arrébb, mert még nekik áll feljebb.

De ez még így is a jobbik eset, mint mikor nyilvános helyen kihangosítva beszélgetnek, ami elég nagy bunkóság, tiszteletlenség. Az utóbbi eleinte csak egy bizonyos rétegre volt jellemző, azonban pár hónapja már ez sem mondható el.


Múltkor jártam úgy, hogy be kellett ugranom a szomszéd kiboltba, ahol egy korombeli (25 körüli) csaj állt közvetlenül előttem a kasszánál, kihangosított telefonnal a kezében. Így maga a fizetés sem volt túl zökkenőmentes, mert útban volt neki a telefon, de így sem jutott el addig, hogy akkor legalább arra a pici időre elteszi. Ezt pedig az tetézte, hogy (gondolom legalábbis) a pasija volt a vonal másik végében, aki azt részletezte, hogy este mit csinálnak majd kettesben. Annyira gáz volt, pedig maga a csaj is zavarban volt, a kasszás is csak pislogott, mégsem sikerült legalább akkor lehalkítani a telefont..


Meg, amit még nem tudok hová tenni, az az a jelenség, ami idén nyáron hágott tetőfokára. Fiatalok kiülnek az ablakok alatti padokra egyedül vagy kettesben, és kihangosított telefonon röhögcsélnek egymással a hajnali/éjjeli órákban.

Egyre gázabb az ország színvonala...

2023. dec. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!