Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szükség van a fejlett országok...

Szükség van a fejlett országokban a feminizmusra? Németországban, Ausztriában, Svájcban, Amerikában stb. a nők hátrányban vannak, vagy már megkapták azokat a jogokat, amik megilletik őket?

Figyelt kérdés
Pl. arab országokban, illetve Afrika egyes területein egyértelműen kell a feminizmus. De a fejlett országokba is szükséges?
2023. dec. 9. 17:59
A kérdező szavazást indított:
A fejlett országokban szükség van a feminizmusra.
A fejlett országokban nincs szükség a feminizmusra.
Egyéb vélemény (írd le kommentben)
35 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Nincs olyan, hogy kell vagy nem kell. A nők kb egyenrangúak a nyugati féltekén, de mindig van min javítani. A szüfrazsett mozgalom sok évtizeden keresztül harcolt az egyenjogúságért és ez a küzdelem nem olyan éles, mint volt, de mindig akad tennivaló. Az olyan helyeken, ahol valami miatt nincs lehetőség fellépni az egyenlőtlenség ellen, ott nincsenek ilyen mozgalmak. A diktatúrák, a vallásilag vagy iqban elmaradott helyek sajna sokáig hátrányban lesznek.
2023. dec. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
4%

Feminizmusra sehol sincs szükség.

Azoknak kéne egy oktatás,akik jelenleg azok.

Elvégre gazdaságilag megéri a feminizmus,azért nincs következménye.

Ha nem lenne az,akkor be lenne tiltva.

De amíg pár szélsőséges feminista szaporítja ezt a szélsőséges eszmét,addig sosem lesz normális a társadalom.

Sok múlik egy nőn,egy férfin is.



Viszont ahogy most nőnek fel,úgy mindkettő nem egyre

rosszabb dolgokat produkál.

Csak a nagy nyilvánosság előtt kimondani,hogy a nők is mennyivel undorítóbbak manapság már nem meri az ember mert a tömeg agyonüti.

Ez nincs hangoztatva.

Csak hogy ők el vannak nyomva.

De hogy hogyan...

2023. dec. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

A feminizmus történelme nem úgy nézett ki hogy 1000milliárd évig semmi baja nem volt a nőknek a helyzetükkel, mindenki elfogadta hogy el volt nyomva, sőt egyes férfiak szerint még élvezték is, - de aztán az 1900as évek elején a nők kiharcolták a jogot a szavazásra, es önálló keresetre, mostanra pedig mindenki egyenlő....

Ez inkább úgy nézett ki, hogy bizonyos kultúrákban, bizonyos időközönként a nők kiharcoltak maguknak jogokat, aztán elvesztették őket. Kiharcoltak jogokat, de elvesztettek más jogokat.

Ez manapság is így van. Az amerikai nők pl kiharcolták az abortusz jogát pár évtizede, és most elvesztették azt. Az egész egy folyamatos, véget nem érő harc.


Azon kívül hogy a férfiak világszerte, bizonyítottan, mái napig összehasonlithatatlanul nagyobb arányban bántalmazzák, erőszakolják, diszkriminálják az élet minden területén a nőket (a gyógyszerek, orvosi eszközök a férfiak testén hatnak csak rendesen, mert a nőkön nem tesztelnek, sok autóban csak férfi babával teszteltek, nőivel nem, így több a karambolok női áldozata, annak ellenére hogy a nők jobban teljesítenek bizonyos munkaterületeken, nehezebben kapnak előléptetéseket, stb), a nők jogai nincsenek kőbe vésve.

Őrültség lenne felszámolni a feminizmust abban a pillanatban hogy kaptunk 1-2 extra jogot, hiszen egyrészt még igenis van egy rakás probléma amit meg kell oldani (élen az erőszakkal) plusz a probléma forrása még mindig létezik, és létezni is fog még jóideig.


Szóval jah.

2023. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%

Van hát.

Egy cosmó terület van ahol vagy a férfiak vagy a nők nem tudnak egyenlő mértékbne kiteljesedni. A feminizmus ezeken a területeken hivatott dolgozni. Pl a férfiak szülői kiteljesedése szted hova tartozik? Naná, hogy a feminizmus az, ami tolja ezt a szekeret is. Elvégre az egynelőség két félről szól, csak a nőket tolva nem lehet egynelőséget teremteni. És pl ezen a téren - mármint hogy a férfiak is képesek legyenek megélni a szülői létet úgy, mint a nők - még elég nagy lemaradások vannak.

2023. dec. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
16%

Mostani formájában már erősen a ló túloldala lett, így azt mondanám hogy erre már nincs szükség. Viszont az első meg második hullámos feminizmus még valóban egyenlőségért, és nem külön jogokért harcolt. Én úgy gondolom hogy meg kell teremteni az egyenlő esélyeket. A probléma az, hogy a mostani harmadik (vagy talán már negyedik hullámos feminizmus) nem az egyenlő esélyekről, hanem az egyenlő végkimenetelekről szól. Míg régen azért harcoltak hogy a nők is kerülhessenek vezető pozícióba, manapság azért harcolnak hogy ugyan annyi nő legyen vezető pozícióban mint férfi. Azt beláthatjuk hogy a kettő nem ugyan az, a második verzió meg kifejezetten rossz is. Nincs károsabb a kvótáknál, mert ez azt jelentené, hogy egy esetlegesen képzettebb embert elutasítanak, csupán a neme miatt. Ez káros mind a nőkre, mind a férfiakra nézve. Direkt női oldalról mondok példát: adott egy nő aki tanár akar lenni, elvégzi az egyetemet, lelkesen készül, szereti a gyerekeket és nagyon jó tanár lehetne. Elmegy állásinterjúra, ahol közlik vele hogy "bocsika, de csak férfi tanároknak van helyünk, betelt a női kvóta, úgyhogy kénytelenek vagyunk felvenni a kevésbé képzett férfi jelentkezőnket, de te nyugodtan mehetsz útépítőnek, ott még nem telt be a női kvóta". Sok más oka is van amiért azt mondom hogy a feminizmus jelenlegi formája káros a társadalomra nézve, de nem akarok kisregényt írni.


A lényeg: ez a feminizmus ami most tombol, nem kell sehol. A '60-as évek feminizmusára szükség van, hogy megteremtsük az egyenlő esélyeket.

2023. dec. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Pl a férfiak szülői kiteljesedése szted hova tartozik? Naná, hogy a feminizmus az, ami tolja ezt a szekeret is."


Ugyanoda, ahová a házimunka. Ennek semmi köze nem kellene, hogy legyen a feminizmushoz. Az, hogy én főzök, mosok, takarítok magamra, alap dolog. Mikor feljön hozzám a barátnőm, akkor egy nagy takarítást mindig csinálok. Van, mikor együtt is főzünk.

18 éves koromtól lényegében egyedül élek a lakásban, hozzá vagyok szokva, hogy magamat látom el.

Szóval a gyereknevelés is ilyen dolog. Egy férfinek foglalkoznia kell a gyerekeivel. Ez nem feminizmus, ez alapvető férfi elvárás.

Már Rousseau is írt erről a 18. században, igaz, ő nem tartotta be. De ismert volt, hogy egy férfinak van felelőssége a gyereknevelésben.


Tehetetlen, lusta pasik miatt nem kellene feminizmust csinálni abból, ami alapvető férfi kötelesség.

2023. dec. 9. 18:35
 7/20 A kérdező kommentje:
*Mielőtt feljön hozzám a barátnőm
2023. dec. 9. 18:37
 8/20 A kérdező kommentje:

#5


Igen, a modern feminizmus már nem az egyenlőségről szól.

Ez a mozgalom nem egyenlőségpárti, hanem nőpárti.


A klasszikus feminizmust támogatom, a mostani hullámot, ami teljesen el akarja mosni a férfiak és a nők közti különbséget, és a nőket nyomja előre, viszont nem támogatom.

2023. dec. 9. 18:41
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Melyik feminizmusra gondolsz? Jelenleg a NEGYEDIK hullámnál (mozgalmi iránynál) tartunk.
2023. dec. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
6%

Nincsenek ezek elnyomva.

Majd ha ők maradnak Ukrajnában,nem egy gazdag német pali farkincáján nyammognak,és az ukrán férfiak menekülnek el csajozni Európába...

2023. dec. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!