Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A segítségnyújtás önző cseleke...

A segítségnyújtás önző cselekedet?

Figyelt kérdés
2023. nov. 23. 16:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Oke akkor, az emberi cselekedet kimenetel nelkul ha nem onzo, akkor milyen? Veletlen? Fonalak huzigalnak? En inkabb hiszek az onzosegben.


Ez nem konteo, konteonak van elfogult targya, ennek nincs. Pont errol beszelek, hogy mint emberi cselekedet kimenetel nelkul az onkenyes alapon hozva sajat maga javara gondolva ( [link] az onzoseg. Igen szerintem. Nem masert hozod alapbol meg a donteseidet.


Magadert, mindig.


Segitseg kell valakinek? -> segithetsz vagy nem -> elgondolkodsz: terjunk ki itt egy kicsit. Ez mar onzoseg. Itt onkenyesen dontod el, hogy mit fogsz tenni es ez a sajat javadra megy, hogy erre az erzelemre vagy idopazarlasra kinek mi, ennek aldozod, legyen az mokus, ember, lof*sz. De jatszuk el a "nagyon nem..." te verziodat, "nagyon nem onzo az emberi cselekedet". Akkor mi szerinted? Mert ha nem onzo, akkor nem szabad az emberi cselekedet. -> kimenetel segitesz/nem segitesz.


Utolso elotti resznel, ha a te verziod letezik. Nagyon nem onzo az emberi alapcselekedet, akkor milyen minosegu? Isteni? Szimulalt? Veletlen? A lenyeg, hogy akkor te nem vagy szabad. Ha a te verzioddal megyunk. Amivel nincs semmi baj, nekem ez is tetszik mert erdekes felvetest adtal.

2023. nov. 23. 18:20
 12/14 anonim ***** válasza:

"Az emberi cselekedet alapbol onzo?"


Nem hinném. Léteznek reflexek. Velem mostanában párszor előfordult olyan, hogy ha elgondolkozom, mit kéne csinálnom, nem azt teszem, amit a pillanatban gondolkodás nélkül tettem.


De mondok egy példát. Nincs gyerekem, a környezetemben sincs. Soha nem vettem kézbe kisbabát, nem akarok gyereket, semmi közöm hozzájuk. Ezt csak azért mondom, hogy nincs az agyam arra kondícionálva, hogy gyerekekre figyeljen.


Pár éve volt, álltam a zebránál, fülemben zene, piros a lámpa. Egy pillanat alatt történt, hogy egy kissrác elsuhant mellettem, én meg ösztönösen elkaptam a kabátját és visszahúztam. És abban a pillanatban elsüvített egy kocsi, ami elcsapta volna a kiskölyköt.


Magamat leptem meg ezzel a legjobban, mert nagyon lassú, kényelmes ember vagyok, el vagyok mindig veszve a gondolataimban, és nem tudom hova tenni, miért rántottam vissza a srácot.

2023. nov. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Lélegezni is önző cselekedet.
2023. nov. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha őszinte, az mindig önzetlen cselekedetnek fog számítani.
2023. nov. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!