Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mivel magyarázható, hogy e...

Mivel magyarázható, hogy e kérdés alatt rengeteg válasz le van pontozva annak ellenére, hogy a kérdés szempontjából semmi kifogásolható nincs bennük?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Az a kérdés, hogy milyen magas valaki, és mennyire van megelégedve vele. Aki lepontozza az erre adott választ, aszerint mi a probléma?


Szeretném feltételezni, hogy többről van szó, mint hogy az illető nem tudja elfogadni, hogy valaki, aki ugyanolyan magas, mint ő, pozitívabban vagy negatívabban éli meg ezt.



2023. nov. 14. 18:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem, sajnos tényleg arról van szó, hogy böki a csőrüket, hogy nem nekik van igazuk, vagy az, hogy ők nem tudták...


Adó/tb/munkaügy témában szoktam válaszolni, béka segge alatt van még a jogszabályi hivatkozás is sokszor.

2023. nov. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Nézd meg az összetételeket és sorrendet is. Amikor egymás utána több válasz alatt is három 75%-os lepontozás van, azt valaki 3 fiókból nyomja egymás után és így próbálja manipulálni az értékeléseket.

Ha sikerül átfordítania a piros oldalba a választ, utána jönnek azok akik csak színre színt nyomnak, mert ekkor kapják a több pontszámot az értékeléséért, és kellenek a toplistára a számok.

Az ilyen esetekben a leírt válasz tartalma nem is számít, általában el sem olvassák.


Van olyan jelenség is, mikor késő este vagy délelőtt (mikor a többség dolgozik vagy iskolában van, de az aktivitás minimális) néha egy-egy kérdés alatt 10-20 perc alatt szintén ennyi válasz generálódik, majd érkezik ezekre akár 15-20 értékelés is egyből. Akkor is valaki a fiókjainál farmoltatja a statokat, mert a saját kérdésre adott saját válaszok felpontozásával növeli a felhasználói szintet és lép egy felsőbb kategóriába, ahol már nem 30, hanem 50 vagy 75 százalékos értékelést tud leadni.

2023. nov. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Erről jut eszembe, amiről szinén akartam még korábban kérdést kiírni: van egyáltalán még létjogosultsága a válaszokról szavazni? Régen nem látszódtak a leszavazott válaszok, amivel rengeteg gond volt.

Persze jó a tömeges trollkodás, provokálás ellen, másrészt viszont így az ember hajlamos inkább óvatosabb választ adni, mint őszintét. Ugyanakkor akit meg nem érdekli, hogyan szavaznak a válaszáról, azt úgysem befolyásolja. De ami a lényeg, hogy rohadtul félrevezető a pontozás sok válasz alatt: nálam is van, hogy trollkodok, és 100%-on állok, valamikor leírok tényszerű választ, és bőven 50% alatt vagyok.

2023. nov. 14. 18:27
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Konkrétan az én válaszom volt ott (#21) a legjobban lepontozva egy jó darabig o_O


Van egy tag, akinek van összesen 2-4 olyan profilja, ahol 75%-on áll, és azokkal szokása körbemenni a kérdéseken. Ha valamire zöldet nyom, csekély az esélye annak, hogy utána a többi profiljával értékeli még azt a választ, viszont, ha egyre már pirossal nyomott, akkor utána rögtön a többi fiókról is megismétli ugyanezt. Így meg nagyon könnyű pirosba rántani egy választ, és még nehezebb abból kihúzni azt, főleg, ha azt nézzük, hogy mostanság ritkaságszámba megy, hogy valahol 5-6-nál több értékelés menne a válaszokra. Mármint organikus módon.


Szerintem a mostani pontozások nagyon félrevezetőek, mert tényleg szinte mindig a normális válaszok szívják meg, a trollkodás meg erősen a zöldben marad.

2023. nov. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Össze-vissza pontozgat itt mindenki, nem érdemes figyelembe venni sem.
2023. nov. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

A fentieken kívül: olyan is van, ahol valakinek lepontozzák a válaszát, és erre gyorsan végigszalad, és mindenkit lepontoz, hátha köztük volt a pontozó is.

Vagy sok ember akkor is lepontoz, ha összefogott, normálisan, jó helyesírással megírt választ lát. Nehogy má' jó legyen valakinek!

Elmebetegek.

2023. nov. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Mert ilyen gyökerek szoktak másokat indokolatlanul lepontozni
2023. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Van több fiókja és többel pontoz le vagy fel. A többi aki megnézi már el se olvassa a választ hanem ő is pontozza le.


Amikor kitört Ukrajnában tavaly a háború, akkor az orosz álhíreket is felpontozták, a háborút megindokló válaszokkal is ezt csinálták. Aki meg cáfolta az orosz álhíreket azt meg lepontoztak 0ra.


Így ha valaki utána olvasott itt a gyakorin meglátta azt az álhírt, 100% hasznossággal , hogy az ukránok békeidőben népírtást csináltak 14 ezer orosz civilt öltek meg, fullra elhitte. Mert látta sokan vagy 20an felpontozták így csak igaz lehet, ennyi ember nem tévedhet.

2023. nov. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%

Akiket én pontozok le:


-amit belinkeltél, oda gyorsan nyomtam egy pirosat, mert valaki magasabb volt nálam.🤣

-a rosszindulatúakat meg nagyképűeket.

-az értelmetlenül fogalmazókat

-akik regényt írnak

-akik kiforgattják a másik szavait, vagy félreértelmezik.

-akik "fapináznak, inceleznek meg boomereznek"

-akik pszichológushoz küldnek


Csak egy fiókom van

2023. nov. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

Néha én sem értem, hogy miért van ez. Egyszer régen spanyol szakosként írtam egy nyelvtani kérdéshez (spanyol) választ, jól le lettem pontozva, míg aki butaságot írt nem. Vagy mikor a kérdésben az van, hogy szeretik-e az emberek x dolgot, akkor lepontozzák. Pedig itt nincs rossz válasz.


Lehet az is, hogy ha látja valaki, hogy egy válasz nagyon le van pontozva automatikusan ő is rányom. Vagy olyan is pontoz, aki nem ért a témához.

2023. nov. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!