Akik telefonra, tévére vesznek fel hitelt, miért nem spórolnak, kevesebbet költenek, vagy részletre vesznek szolgáltatótól, hanem inkább eladósítják magukat?
Nekem volt olyan kolléganőm (felsőfokú végzettségű), aki kifejtette, hogy mindenki hülye, aki nem 0%-os hitelre vesz drágább elektronikai cuccot, hisz akkor legalább "nem a sajátodat költöd"... mármint az a hülye, aki fogja, bemegy, kifizeti és elhozza. Azóta sem értem... (és akkor még nem volt ilyen infláció sem, szóval kb. ugyanannyit ért a pénz egy év múlva is.)
Akkor mit várjunk az alacsonyabb értelmi képességűektől? Sosem értik meg, hogy rosszabbul járnak, mintha előtte spóroltak volna...
Ráadásul ezekkel a hülye hitelajánlatokkal meg is bolondítják az egyszerűbb embereket, a nagyobb elektronikai üzletekben néha veszekedni kell, hogy nem kell részletfizetés, ki akarom perkálni most, hagyjanak békén. Miért csodálkozunk, ha simán rábeszélik a hitelt az emberekre, mikor van olyan népréteg, akik szerint a bankautomata rasszista, mert csak a fehéreknek ad ki pénzt... hogy lenne itt normális fogyasztói kultúra?
Ha 0%-os THM-mel veszi fel, nem mindegy, hogy félre tesz előbb vagy havonta kifizeti utólag?
Az a gond, hogy először félre kell tenned, nem költheted el a pénzed. Aztán jön, ami még rosszabb, egy nagyobb összeget ki kell fizetni. Pusztán pszichológiai szempontból még ráfizetéssel is sokkal könnyebb feldolgozni kisebb kiadásokat, mint egy nagyobbat. Ezen alapszik a megvezetés.
4!
Alapesetben mindegy, ezért sem értem, miért lenne az egyik hülye, ha a másik nem...
Viszont én ismerem magamat, ha részletre venném, biztos, hogy elfelejteném a részletfizetést, és egyből rosszabbul járnék, tehát nekem az a tiszta, ha fizetem :)
😂😂
"elfelejteném a részletfizetés"
Számlákat is elfelejted befizetni?
Valóban hülye, aki nem használja ki a 0% THM áruhitelt és kifizeti egyben.
Hogy miért?
Mert a pénznek IDŐÉRTÉKE van. Egy mai pénzforgalomnak magasabb az értéke, mint egy holnapi pénzforgalomnak. Ezt az értékromlást hivatott a kamatozás kiegyenlíteni, vagyis a mai x kifizetés egyenértékű lesz a holnapi x+kamat kifizetéssel. De ha a kamat (THM) nulla, akkor egyértelmű hogy a holnapi fizetést kell választani!
Hogy néz ki a pénz időértéke a gyakorlatban?
Ha áruhitelre veszem meg a telefont, akkor ahelyett, hogy ma 300000 forintot kifizetek a telefonra, kamatoztatom: egy hónapig 30000-t+két hónapig 30000-t+három hónapig 30000-t+…+10 hónapig az utolsó 30000 törlesztőrészletet. Ha 10% kamattal tudok államkötvényeket/DKJ-t venni megfelelő lejáratokra, akkor ~300000/2 x 10% x 10/12 = 12500 forint kamatot keresek, azaz ennyivel olcsóbb számomra ha késleltetem a fizetést.
Addig éri ez meg, amíg a befektetés hozama, kamatai > THM. Persze aki csak annyira képes pénzügyileg, hogy a párnacihában meg a bankszámlán parkoltassa a pénzét, annak tényleg mindegy hogy kifizeti egyben a telefonját vagy kihasználja a 0% THM áruhitelt.
„ Persze aki csak annyira képes pénzügyileg, hogy a párnacihában meg a bankszámlán parkoltassa a pénzét, annak tényleg mindegy hogy kifizeti egyben a telefonját vagy kihasználja a 0% THM áruhitelt.“
Légy erõs, az ország nagy részének nincs mit a párnacihába bevarrni.
Tudom, és ez nem is baj. Itt most azokról volt szó, akiknél rendelkezésre áll a vételár és választhatnak hogy kifizetik egyben vagy 0%THM áruhitelre.
Azt érdemes még tudni ezekről a részletre vehető cuccokról, hogy valójában nincs ingyen a hitel, viszont be van eleve építve a vételárba. Ha hitel nélkül veszi meg valaki ezeket, így akkor is kifizeti a hitel árát amit fel sem vett.:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!