Nagy baj, ha valaki nem szereti a globalizációt és az angol nyelv erőszakos nyomulását?
Multis környezetben dolgozom, ahol minden angolul megy. A kollégáim is amikor beszélnek ebéd közben úgy veszem észre csak angol nyelvű médiumokat olvasnak, sorozatokat, podcast-okat néznek. Sokszor jobban tudják mi történik az USA-ban, mint itthon. Én ilyenkor kicsit kirekesztve érzem magam, mert engem annyira nem érdekel. Szabadidőmben is nem tudnám elképzelni, hogy csak angolul legyen minden, bár azt elismerem, hogy ha érdekel egy téma akkor sokkal több információt tudok úgy találni. Múltkor is a második világháborúról meg cukorbetegségről láttam egy tök jó videót.
Amit még nem értek, hogy miért kell állandóan angol szavakat belekeverni a beszélgetésbe, hogy "no offense", "nem vagyok elég excited", "domestic flight", weird, creepy, fancy, stb, amikor ettől nem lesz senki okosabb. Engem elsősorban a saját környezetem sorsa érdekel és szeretem az anyanyelvem, az identitásom fontos része, úgy látom kisebbségben vagyok ezzel, mert legtöbben csak majmolni akarják az angolszász világot.
“ Jó, most bele lehet abba kötni, hogy melyik szó milyen eredetű, de itt nem ez a lényeg”
Mégis te írtál ki kérdést erről… :D
Amit utána írsz azt meg a politika rovatban lehetne megvitatni.
" Inkább csak úgy érzem nem annyira gazdag a szókincse, mint a magyarnak és ha humoros próbálok lenni sem jön át annyira, nem úgy sülnek el a poénok. "
Akinek ilyen komolyan eszébe jut vagy ez a véleménye, annak azért még van böven tanulni valója. Az angolnak legalább olyan gazdag a szókincse, mint a magyarnak (söt sokkal bövebb), csak akinek szótárban kell szinonimákat keresni, az gondolja így.
A humor meg eleve külön kategória, a "magyar humor" számomra legtöbbször még magyarul sem az. Szóvicceket meg végképp nem lehet más nyelven elöadni.
11-es. “ Jó, most bele lehet abba kötni, hogy melyik szó milyen eredetű, de itt nem ez a lényeg”
Mégis te írtál ki kérdést erről…"
Azért eléggé félremagyarázod a kérdést (vagy nem érted, ez semi kizárt!), a kérdezönek nem a régen meghonosodott külföldi eredetü szavakkal van problémája (mellesleg ha ezeket mindenki kihagyná, gyakorlatilag megszünne a magyar nyelv, nem lehetne semmit elmesélni, beszélgetni), hanem azzal, ha a magyar nyelvü (mármint ami elfogadott magyar szókincsnek nevezhetö) beszédbe értelmetlenül kevernek angol szavakat, amiket általában még rossz értelemben is használnak.
Ha nem érted a két eset közti különbséget, akkor nagy gondok vannak veled vagy a szövegértelmezési képességeddel.
#13
Szerinted a rég meghonosodott kifejezések nem úgy honosodtak meg, hogy egyszer elkezdték őket használni? :D
#16
Ez nem ilyen egyszerű, én állami szférában dolgozok és mindennapos az angol nyelv, sok szakmai kifejezésre nem igazán van elterjedt magyar megfelelő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!