Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj, ha utálok puszilkodni?

Baj, ha utálok puszilkodni?

Figyelt kérdés
Mármint ilyen családi összejöveteleken. Valakivel szívesen puszilkodok, de az ilyen családi találkákon kényszerből nem szeretem. Mindenkit egymás után.

2023. okt. 14. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. okt. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Pacsi: én sem szeretem a közeledés e területét sem, se a kézfogást sem.
2023. okt. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jaj, dehogy!

Én a covid legpozitívabb hozadékának tekintem ezt, azóta sem puszilkodok.

2023. okt. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én se szeretek, sőt nekem kifejezetten kellemetlen.
2023. okt. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés embernek engedem,de még azok közül se szeretem

mindegyiknél,csak kénytelen vagyok el viselni...Totál érthető dolog,

ha valaki nem szereti..

Halálom a gyerekek szájrapuszilgatása,szülők részéről..

Undorító.

2023. okt. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is utálom. Akárcsak a kézfogást. Nem értem miért nem lehet csak szóban köszönni. Minek kell a testi érintkezés.
2023. okt. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem baj.

Kerüld az öreg néniket!

2023. okt. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

5-ös egyetértek a szájra puszival, beteg dolog.

De az idegeneket arcon puszilni sem szeretem.

2023. okt. 18. 20:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is utálok.

Már egy pár éve automatikusan a kezem nyújtom, ha valaki puszira jön, és aztán nem túl erősen, de határozottan meg is szorítom a másik kezét, nehogy félreértse, és kézfejen akarjon csókolni, mert az a másik halálom.

Akivel olyanban vagyunk, azt megölelem üdvözléskor, szerintem sokkal intimebb, sokkal jobb érzés, mint az arcotok összedörgölése (mert rendes puszit ugye olyankor nem adsz a másiknak, csak így a levegőbe). Akivel meg nem lenne komfortos ölelkezni, azzal miért is kéne összeérinteni az arcunk? Bőven elég a kezünket.

Egy-két idősebb nőrokon volt, akinek ez fura volt, de ők inkább a nemi identitásomat kezdték firtatni a hátam mögött, meg azt terjesztették, hogy biztos férfi akarok lenni. Nem akarok, csak nincs kedvem kvázi idegenekkel (egy évben egyszer látott rokonokkal) testi közelségbe kerülni. Szerintem jogos a részemről a kézfogás, az én személyes teremet pont annyira tiszteletben lehet tartani, mint bármelyik férfiét.


Gyerek-szülő közti szájra puszi szerintem is fura, de igazából az ő dolguk. Ha engem szájon pusziltak volna a szüleim gyerekkoromban, akkor számomra az lenne a természetes, így, hogy nem tették, így számomra ez fuj, de ebben alapvetően szerintem semmi rossz nincs. Majd ha a gyerek felnő, úgyis egyre több autonómiát szeretne a saját teste fölött, míg pl. háromévesen természetes volt, hogy anyám törli ki a seggem, addig jelenleg már az is határsértésnek számítana, ha bejönne a fürdőszobába, amikor én benn vagyok. Egészséges családban szerintem ez nem jelent problémát, ahol meg nem hagyják a gyereket felnőni, ott meg ez a legkisebb probléma.

2023. okt. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!