Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan jellemeznél egy olyan...

Hogyan jellemeznél egy olyan embert aki az MBTI személyiség típusok közül ennek a 3-nak a keveréke? INFJ, INTP,INTJ

Figyelt kérdés

2023. okt. 5. 06:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Így: élő példa arra, hogy az MBTI egy áltudományos baromság.
2023. okt. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Mojjo ***** válasza:
88%
Introvertáltnak tűnik.
2023. okt. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kognitív funkciók!

INTJ - Ni-Te-Fi-Se.

INFJ - Ni-Fe-Ti-Se

INTP - Ti-Ne-Si-Fe

2023. okt. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ember és ember közt is vannak eltérések. Ezek a tesztek iránymutatónak jók, a többit önismerettel célszerű felfedezni.
2023. okt. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom, mik ezek a titkosírások, de a lényeg az, hogy te talán tudod, mit akarsz. Jó mulatást!
2023. okt. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Shaddark ***** válasza:
87%

Introvertált, zseni, valószínűleg az átlagtól jóval magasabb aaz iq szintje az állandó agyalás miatt :)

Ezen típusoknak a kommunikáció nehézséget okozhat alapból ha nem foglalkoznak külön vele. Persze, nevelés függő is, de a legtöbbjükre nagyon ráfér egy kommunikációs tréning. Az oka egyszerű, míg más típusok társaságban "töltődnek fel", ők egyedül. Így fárasztja őket a társasélet. De mivel ez is fontos része az életnek, nem árt oda figyelni rá.


#1

Több mint száz embert teszteltem idáig, és mindegyikre szóról szóra igaz volt a típusra jellemző készségek, képességek, tulajdonságok.

Ha neked nem jött ki az eredmény, annak az lehet az oka, hogy a szerep amit játszol nem te vagy. Ha a tesztet nem úgy töltöd ki, hogy vissza emlékezel rá, hogy amikor ilyen volt mi történt, hanem az általad felvett szerep szerinti reakciókat adod válaszul, akkor rossz eredményt kapsz. A 72 kérdéses teszt az, ami releváns eredményt ad, a többi sokszor hibásat.

2023. okt. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Shaddark ***** válasza:
91%

Jah, még egy dolog ami fontos lehet.

Az emberi agy un. sablonokban dolgozik. Azé is, aki szerint nem így van :)

Mivel ezek a típusok rendkívül ritkák, a legtöbb ember agyában semelyik sablonba nem illenek. Ezt nehezen dolgozzák fel, így a "fura" jelzőt elég hamar meg tudják kapni. Ezt felfoghatjuk úgy is hogy különlegesek vagyunk (ami persze nem teljesen igaz), és úgy is hogy mindenki más nem ért meg minket, brühühü... Azért fontos, mert ha tudjuk, mi az oka, könnyebben tudjuk helyén kezelni a dolgot.

Persze, egy informatikai cégnél valószínűleg a dolgozók 70%a ezen típusok valamelyike, de amúgy a legritkább típusok közé tartoznak.

2023. okt. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

"Több mint száz embert teszteltem idáig, és mindegyikre szóról szóra igaz volt a típusra jellemző készségek, képességek, tulajdonságok."

. Az égvilágon semmi egetrengető nincs abban, hogy kitalálunk sablonokat, tesztelünk valakit, hogy válassza ki, melyik sablon illik rá, majd utólag rácsodálkozunk, hogy "jé, ez tényleg illik rá".

Gyakorlati haszna viszont a nulla felé konvergál. Önkényesen ki van választva négy személyiségjegy, amely bináris értékeket vehet fel: ennél sokkal bonyolultabb az ember személyiségjegye. Ezzel szemben nincs objektív mérce, amely a pontosságát alátámasztaná (metaanalízisek is ezt támasztják alá).


"Azért fontos, mert ha tudjuk, mi az oka, könnyebben tudjuk helyén kezelni a dolgot."

. Ehhez csak le kell ülni az emberrel, és beszélgetni vele. Nem gondolhatod komolyan, hogy négy személyiségjegy hiánytalanul leír egy embert.


"Ha neked nem jött ki az eredmény, annak az lehet az oka, hogy a szerep amit játszol nem te vagy."

. Mintha csak egy jóst, asztrológust vagy látót hallanék: azért nem jó a jóslat, mert én csináltam valamit rosszul...

2023. okt. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Megjegyzem: ha ez a személyiségteszt kudarcot vall csak azért, mert én rosszul töltöm ki, az igazolja, hogy megbízhatatlan.
2023. okt. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Shaddark ***** válasza:
97%

#9

Értem, tehát a teszt hibája ha hazudsz magadnak egy hamis önkép alapján :)

Nem tudom, lehet létezik olyan verzió, ahol árammal kínozzák a kitöltőt, minden hamis válasz után meg az elektrosokk. Majd rákeresek neked.

- Gyakorlati haszna nagyon is jelentős.

Ibfós vagyok nem agyturkász, de rengeteg embernél látom hogy nincs a helyén. Minden reggel sírva megy dolgozni kis túlzással... Mert nem ismerik önmagukat, és önismeret nélkül olyat vállalnak be amit nem lenne szabad. Az önismeret szerintem a világ legfontosabb tudása. És a teszt lényege nem az, hogy te ha beszélgetsz vele vagy teszteled, mi lesz a véleményed róla. Ez neki semmit nem tesz hozzá az életéhez.

Az a lényege, hogy a kitöltő megismerje magát. Megtudja, mi az a munkakör pl., amit ha választana, jól érezhetné magát benne. Mert a legtöbb ember - bármilyen hihetetlen számodra - semennyire nincs képben ezzel. A szülei, haver, tanár, pap... azt hiszi, ha őt boldoggá tette a könyvelés, gyógyítás, autószerelés... akkor majd őt is azzá fogja tenni, Ami nincs így. Nagyon nincs.

Ez hatalmas segítség lehetne az embereknek, ha ismerné mindenki.

És igen, nincs mindenkinek szüksége rá.

Talán a lakosság 10%a is meg lenne nélküle...

2023. okt. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!