Mi értelme van nem-pszichopatának lenni? (lent)
Elég antiszociális vagyok és nagyon pszichopata személyiségem van ami a manipulációt, mások kihasználását vagy épp önzőséget illeti. Szerintem az antiszociális személyiségzavar (ASPD) megállja a helyét az esetemben.
A kérdésem viszont az, miért éri meg nem antiszociálisnak lenni? Másokat segíteni vagy őszintén elmondani amit gondolok ha utána nem fognak kedvelni? Akár munkahelyi, akár más környezetben.
Sosem értettem meg minek kéne nyílt lapokkal játszani ha jól átlátok embereken/szituációkon és nem vagyok gátlásos ha valamit meg akarok szerezni.
Az embert egy biológiai lénynek tekintem, egy olyan állatnak aminek csak az IQ-ja jóval magasabb mint mondjuk egy delfinnek, emiatt nem értem miért kéne magamat más játékszabályokhoz idomítani. Az állatoknak sincsen erkölcsük/lelkiismeretük. Egyszerűen ha valamit megkívánnak megszerzik/megeszik stb.
Egyáltalán nem értek egyet.
Másoktól egyéb kontextusban rendszeresen hallok olyat, hogy ők próbáltak kedvesek, jóindulatúak lenni de nem azt kapták vissza. Elég hétköznapi.
Az, hogy téged (még) nem árultak el vagy (még) nem próbáltak kihasználni a barátaid semmiképp nem általános. Inkább talán a kivétel mintsem a szabály.
80 ez részben igaz, sőt ehhez a baráti körhöz tudnám még hozzátenni a visszavonulást a saját véleménybuborékunkba is. Csak olyan helyeket olvasás ahol hasonló jó emberek vannak, stb. Tudom mert csináltam egy időben én magam is ugyanezt. Közben meg a valóságban megvesztek az emberek, és készületlenül ért csomó minden később, amikor rámrobbant.
Tehát veheted te körbe magad jóbarátokkal, csak az a baj az utcán, a buszon, a munkahelyen, szomszédságban, és a sok egyéb kötelező, nem általad megválasztható helyen meg rád fog robbanni a társadalmi hatás. És erre nem árt felkészültnek lenni. Én is voltam jófej ösztönösen sz*r emberekkel, nem lett jó vége. Azóta másképp csinálom, nem feltétlen b*szok ki vele, néha az elkerülés és kivédés is megfelelő. De ezek a dolgok ott lesznek az a baj, akár tudomást vesz róla az ember, akár nem. Vissza lehet vonulni kisebb buborékokba, de kikerülni nem mindig lehet. Sőt van az a rossz helyzet amikor már a buborékodba is beér mindezt. Gondolj bele, bekerül a baráti körödbe egy két új ember, ilyen jelenkori lehúzós manipulatív gyűlölködő fasiszta, és szétzilálja a baráti köröd végül. Mert mindenki naív és befogadó volt velük. És az a baj a negatív hatások sokkal könnyebben tudnak néha terjedni.
31, az, hogy valaki próbál kedves, jóidnulatú lenni, de nem azt kapja vissza, az naivitás. Én nem erről beszélek.
Nem azt mondom, hogy vakon menjen bele az ember mindenbe. Nyilván válogassa meg azokat akikkel kröeveszi magát, a megbízhatatlan egyedeket meg tartsa távol magától. Ezt diktálja a józan ész.
De te dolgod. Én mindenesetre csak szánni tudlak a magányodért, az ürességedért. Persz enem te tehetsz róla, beteg vagy.
A szüleimnek voltak barátai, én ettől még nem értem minek. A 'barátok' arra jók, hogy visszatartsák és hátráltassák az embert.
Én egyedül sokkal előbbre és messzebbre jutok mert sokkal szorgalmasabb, tehetségesebb és ambiciózusabb vagyok mint bárki akit ismerek a környezetemben. Úgy emeltem ki magam egy szegény és elmaradott környezetből önállóan mint a báró a mesében aki a saját haját megfogja és kihúzza magát a mocsárból.
És abszolút nem végeztem a munkámmal, rengeteg célom van még amit el akarok és el is fogok érni. Nem kell hozzá barátság, nem függök senkitől és semmitől csak magamtól.
"A 'barátok' arra jók, hogy visszatartsák és hátráltassák az embert."
Nem.
De már meg sem lepődünk, hogy tök fogalmatlan vagy a világról meg az emberekről.
"A szüleimnek voltak barátai, én ettől még nem értem minek. A 'barátok' arra jók, hogy visszatartsák és hátráltassák az embert." Ezek szerint nem megfelelő embereket választottak barátnak a szüleid.
A barátságban az a jó, hogy te választod ki a barátodat, nem olyan, mint egy munkatárs, vagy osztálytárs, hanem két hasonló ember, akik kölcsönösen segítenek egymásnak. Akinek nincsenek barátai és körházba kerül, nem látogatja meg senki.
Egyedül nem jutsz messzebbre.
Három féle tőke létezik: Anyagi tőke, tudás, és kapcsolati tőke. De gondolom, ilyenről se hallottál még, mert nem érted se a kölcsönösséget, se a kapcsolatok előnyeit. Egyedül nem sokra mész. Ha orvoshoz kell menned, majd ki kell várnod a várólistát, ha akármire szükséged lesz, az utolsó helyen leszel, de nyilván csak erre van igényed.
Miért mást a barátja előbbre tol a várólistán szerinted?
Korrupcióra gondolsz?
Hogyne hallottam volna tőke-formákról. Pont ezért van most is betárazva pár kapcsolat/barát akik azt hiszik azért tartjuk a kapcsolatot mert jóban vagyunk. Pedig mindegyiknél megvan mire kell. Mint a szerszámok a fészerben, mindegyiknél megvan mire és meddig tudom használni. Utána mennek a kukába és jönnek az új eszközök.
Még a hasonlatod képi síkjában sem logikus a dolog, nemhogy embereknél.
Miért kéne egy szerszámot kidobni? Miért nem lehet újra és újra hasnzálni őket?
Az orvosos vonalat amúgy én sem értettem teljesen, nem túl hétköznapi. De ha bármikor kell eg yplusz kéz pl pakolásnál, akármilyen munkánál, de akár ha többszemélyes programról van szó, ami egyedül nem fun, a barátok mindig kéznél vannak.
Pl képzeld el, hogy kiglettelni és kifesteni egy nyaralót nem minősül munkának. Jön pár haver, rendeltek pizzát, söröztök, szól a zene, közben mellékesen kigletteltek, kifestetek, este felraktok egy bográcsot a tűzre, kártyáztok stb..
Ez egy buli, nem munka.
És nyilván, ha másnak kell ilyesmi, akkor hozzá is megy a csapat és megcisnálja ugyanezt.
Ez szórakozás, nem energiabefektetés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!