Miért terjed élő szóban is az alábbi, messengeren használatos, lenézendő kommunikáció típus?
Eleinte csak a messengeren volt szánalmas jó magyar szokás az, hogy foiyik egy párbeszéd, de ha nem olyat ír valaki, ami a másikat érdekli, szó nélkül láttázza a beszélgetést, ezzel is megölve a kommunikáció.
De manapság már élő szóban is csinálják ezt, csak ott láttázás helyett nem reagál, csak néz ki a fejéből maga elé. Milyen már ez?
"aktív beszélgetés közben egyszer csak abbahagyja a másik fél a kommunikációt, azt néz maga elé, mert elhangzott egy olyan mondat ami nem érdekli."
Ha ez történne, megkérdezném, minden rendben van-e. De ez... ennek megint ilyen drámai túlzás szaga van.
#42 Ez az első hozzászólásod, ami tetszik. Nem is vitatkoznék ezzel.
#43 Nem drámai túlzás.
És te nem kérdezed meg, mi a baja?
Én arra gondolnék, hogy mondtam valami rosszat; meglátott valakit (ismerőst) a hátam mögött, és zavarba jött; lenyelt egy bogarat, akármi.
Egyszerűen nem tudom gyakorlatban elképzelni a helyzetet. Nem tudom, mit lehet mondani, amire az ember nem reagál, nem tudom, milyen kapcsolat az, ahol nem lehet megbökni a másikat, ha nem válaszol, hogy hahó.
Hát az itt van bőven:
Kérdés félreértelmezés. (még azután is, hogy el lett magyarázva, hogy értem)
Bepróbálkozás többször ugyanazzal.
Egos kijelentés hogy sosem beszél hülyeségeket.
Arra válaszolnak amit hallani szerettek volna.
"Kérdés félreértelmezés. (még azután is, hogy el lett magyarázva, hogy értem)
Bepróbálkozás többször ugyanazzal.
Egos kijelentés hogy sosem beszél hülyeségeket.
Arra válaszolnak amit hallani szerettek volna."
Szerintem ez mind igaz, de szerintem nem nárcizmusból, hanem mert olyan jelenséget írtál le, amit én személy szerint pl sosem tapasztaltam. Ilyenkor az ember természetes reakciója a gyanakvás, és az, hogy elkezd a saját tapasztalatai között kutatni, és olyasmit keresni, amire illik a leírásod.
"Kérdés félreértelmezés. (még azután is, hogy el lett magyarázva, hogy értem)"
Megesik néha. A kérdezővel is, ld. később.
"Bepróbálkozás többször ugyanazzal."
Lehet többeknek is ugyanaz a véleménye a kérdezőről. Itt a kérdezőnek is el kellene gondolkodni. Mindenki szembe jön...
"Egos kijelentés hogy sosem beszél hülyeségeket."
Válasz félreértelmezés. Sehol nem olvastam ilyet pedig visszaolvastam mindent. Nem azt írta, hogy nem beszél hülyeséget, hanem hogy nem fáraszt vele olyat aki nem vevő. Tehát ha az ember vissahúzódó, és nem traktál mást az ökörségeivel, akiről nem biztos, hogy vevő rá, az "egos".
Itt tulajdonképpen nekem az a érzésem, hogy a kérdező az aki nárcisztikus, akinek van valami lelki sérelme amiatt, hogy általában az arrogáns, megmondó stílusa miatt egy idő után ignorálják. A kérdésre nyilván "semmi" a válasz, a további ezen történő erőszakos rugózást elkerülvén.
Itt tudljdonképpen azt láthatjuk, ahogy próbál kicsinyes bosszút állni azokon, akik hasonlóképp cselekszenek az ilyen fárasztó rámászi alakokkal.
Külön "fűszer", hogy személyeskedik, szemtelenkedik, felesel, beszólogat, de ezt észre sem veszi, másnak pedig szóvá teszi.
Ezek alapján pl. lehet, hogy az első folyosó beszélgetés után nem csak nem válaszolnék, hanem kerülném. Mondjuk szerencsére sosem kelltt ilyet tennem, de a kérdés és válaszok olvasás közben kezdem átérezni az olyan eseteket, amikor xy átmegy az utca másik oldalára, hogy ne kelljen beszélni yz-vel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!