Miért terjed élő szóban is az alábbi, messengeren használatos, lenézendő kommunikáció típus?
Eleinte csak a messengeren volt szánalmas jó magyar szokás az, hogy foiyik egy párbeszéd, de ha nem olyat ír valaki, ami a másikat érdekli, szó nélkül láttázza a beszélgetést, ezzel is megölve a kommunikáció.
De manapság már élő szóban is csinálják ezt, csak ott láttázás helyett nem reagál, csak néz ki a fejéből maga elé. Milyen már ez?
Tekintve, hogy statisztika erről nem elérhető, és a szokás terjedését feltehetően csak a személyes tapasztalatod alapján érzékeled, én azt gondolom, hogy ezt a "problémát" ismerőseiddel kellene rendezned, mert ez inkább személyes problémt tükröz, mit tendenciát.
Egyébként empátia kérdése, hogy írok-e olyat, beszélek-e valamiről, főleg hosszan, ami a másikat nem érdekli, és intelligencia kérdése, hogy meg tudom-e állni, olyan témában okoskodjak, amihez nem tudok érdemben hozzászólni.
Amikor valaki olyanról beszél, ami a legkevésbé sem érdekel, én is csak udvariasságból hallgatom meg, de nem reagálok.
Ez már 100 éve is így volt, ne képzeld azt, hogy most valami nagy felfedezést tettél.
1# Szerintem ha így lenne, akkor nem kezdett volna bele a kommunikációba, és nem csak akkor hagyná abba a kommunikációt, ha olyan mondat hangzik el, ami nem érdekli.
2# Amikor nem reagál, megnézi, neked meg kiírja, hogy "Látta: 13:34"
3# Nem csak saját tapasztalatom, másoktól is hallottam ilyet, mielőtt itt az lenne, hogy velem van a baj. Ha meg több embernél előfordul, szerintem inkább önzésről (ha nem nárcisztikumról van szó) a másik fél részéről, amolyan "ha velem akar beszélni, mondjon olyat, ami engem érdekel, ugyanakkor ha velem akar beszélni, bizony minden érdekelje, mert nem kötelező kommunikáljon velem."
4# Ennyire azért nem.
Nekem ilyen 15 éve is volt. Közösen ingáztunk egy kollégával munkába 40 km-t, és hazáig nyomta teliszájjal a baromságait olyan stílusban, hogy érezhetőne szerinte mindenki hülye aki mást gondol.
Egy idő után egyszerűen felhangosítottam a rádiót.
Többszázéves irodalmi művekben is szerepel az, hogy egy párbeszédben az egyik fél nem reagál a másik megjegyzésére.
Szóval ennek semmi köze a Messengerhez.
Egyébként meg sokszor van, hogy valaki teliszájból noymat valamit, mindenáron meg akarja győzni a másikat eg yolyan dologról, amiről a másik mást gondol vagy egyszerűen nem is érdekli. Ilyenkor a hiba ott van, hogy a beszélő fél nem veszi észre, hogy teljesen fölösleges érvelnie, magyaráznia, mert senkit nem érdekel. Áltlaában nem a 0 reakció az első dolog erre, hanem a fokozatos passzivitás.
Ha a másik nem szeretni az egész párbeszédet lezárni, akkor gyakran az a megoldás, hogy kivár 2-3 másodpercet és az elhangzottakra mindenféle reakció nélkül egy új témát kezd. Ha emberünk ekkor is visszatereli a szót, akkor marad a teljes elzárkózás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!