Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem barátkozós a magyar...

Miért nem barátkozós a magyar ember?

Figyelt kérdés
2023. szept. 6. 07:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Inkább emberfüggő nem a nemzetiségük miatt múlik h milyen a nép..
2023. szept. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%
Mert a magyar ott baxsza át a másikat, ahol tudja, ezt mindenki tudja, és önvédelemből inkább el sem kezdi senki.
2023. szept. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%

Én Ausztriában élek 10 éve (soha többé nem megyek haza), úgy kerülöm a magyarokat ahogy tudom.


Ha 1 munkahelyen megjelenik egy magyar, ott garantáltan sz.rkeverés lesz a végén. Ezt már számtalanszor megtapasztaltam.


Sok népre lehet mondani dolgokat, török, szerb, horvát, egyik nép sem egy matyóhímzés, de ők összetartóak és kiállnak a saját népük mellé.


A magyar? Az jól megkavarja a sz.rt a hátad mögött, amint lehetősége lesz rá úgy rántja ki alólad a széket mint a huzat. Bajban nem kell rá számítani, mert a saját érdeke lesz a legfontosabb.


Áldom az eget, hogy csak osztrák kollégáim vannak.


Arról nem is beszélek, hogy ha egy magyarral dolgozol együtt, ott 2 nap után már arról fog beszélni, hogy az x az igénytelen, az y hogy néz már ki, z egy idióta, stb.stb.


Ezeket a dolgokat pontosan akkor fogod megtapasztalni, amikor elmész Magyarországról, és a többi nép közé bekeveredik egy magyar. Na akkor aztán megtudod hogy milyen is a magyar...

2023. szept. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Őszintén szólva már én is távolságtartó vagyok, szerintem vannak, akik emiatt azt hiszik, beképzelt vagyok.

Először ahogy feljebb írták, a legtöbb magyar kihasznál, kibeszél stb.


Aztán kivel kéne barátkoznom? A magyarok többsége csak nagyképűsködik meg a száját jártatja, de semmire nem képes.

Ezen kívül hogy néz ki egy átlagos beszélgetés Magyarországon? Élcelődés másokon, bmegolás, mások, más népek kritizálása stb.

2023. szept. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólván valóban így van.
2023. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

Legutóbb "barátkozós" Budapest, XXII. kerületben voltam, ahol 30 évet éltem, azóta vidéken erről erősen leszoktam.

Valószínű én is nagyképű, beképzelt pesti bunkó vagyok, de ok, legyen.

Csak látom, mi megy itt: kunyerálás 1000-rel, majd vissza nem adás semmit, alapvető etikai, erkölcsi normák totál be nem tartása, stb...

Bárkivel való kommunikáció itt elrontja az egész napot.

Igen, lehet erre mondani, hogy "beképzelt" vagyok.

2023. szept. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nen emberfüggő. Többektől hallottam, akik haza látogattak Mo-ra, hogy mennyire felszabadultabbak, közvetkenebbek és nyitottabbak az emberek, itt meg befelé fordulbaj, frusztrálrak, megnyitni nem lehet minket. De ugyanezt hallom azoktól is, akik külföldi nyaralásról jönnek vissza, vagy kükföldiekkel beszélgetnek messengeren. És nem csak nyugatról. Ugyanígy Románia vagy Törökország esetében is.


2010-ben még nagyobb nyitottságot tapaszraltam, de talán még 2014-ben is.

2023. szept. 6. 10:47
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

1


Nyilván emberfüggő minden. Csak az a nem mindegy, hogy 10-ből 8 ember mosolyog rád, vagy 10-ből 2. Nem mindegy, hogy 10-ből 8 ember tele van frusztrációval, vagy csak 10-ből 2.


Azt sem állítja senki, hogy minden menekült élősködni meg robbantgatni jön Európába, de a 80% nem is azért jön, hogy dolgozzon és beilleszkedjen.


Pontosan ezek határoznak meg egy népet. Sz.r ember meg jó ember is van mindenhol a világon, van köcsög török is, meg rendes török is, ahogy van rendes és normális magyar, meg van idegbeteg idióta magyar.


Csak az arányok nem ugyanazok... Az viszont már meghatároz egy népet.

2023. szept. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem. Nem az a beképzeltség, hogy lehúzós gyűlölködős kihasználós emberekkel állunk szóba.


Az a beképzeltség, amikor annyira nincs meg bennünk a tisztelet, hogy szelektíven vagyunk közvetlenek. Magyarul aki nem áll érdekünkben, vagy nem akarunk tőle semmit, úgy bezárkózunk, hogy ha hozzánk szól, jobb esetben unott egyszavas válaszokkal letudjuk, megspékelve aztal, hogy következmény dús pszichéses zaklatást éreztetünk vele, akitől pedig akarunk valamit, úgy megfojtjuk a közcetlenséggel és érdeklòdésünkkel, hogy az viszont már már kimeríti a zaklatás fogalmát (amit azzal véd ki, hogy addig örülj, amíg ezt csinálom, akkor parázz, ha már nem, mert akkor már elvesztettél).


Szintén veképzeltség, amikor csak azokkal állunk szóba, akik olyan szinten megfogják az érdeklődésünket, hogy olyan ösztönősen közvetlenül kommunikáljunk közvetlenük, hogy azt ők maguk sem vegyék észre, holott ők alapjáraton magukat megcsem erőltetik.


Na ezek miatt nem barátkozósca magyar: Önzés, ego, énközpontúság.

2023. szept. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

Min kell ezen csodálkozni, amilyen színvonalban él az ember ezáltal ki is hat a környezetére illetve saját magára is.


Pár éve kint dolgoztam az osztrákoknál, ott is vannak normális Magyarok meg vannak flepnisek is... Ahogy más nemzetségek is

2023. szept. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!