Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van úgy, hogy de...

Más is van úgy, hogy de szívesen élt volna akkoriban, amikor bármilyen valós vagy vélt sérelemért párbajra hívhatta a másikat?

Figyelt kérdés
Tudom jól, hogy akár én is kinyiffanhattam volna simán egy ilyen párbaj során. De akkor legalább vége lett volna. Ha meg nyerek, akkor elégtételt, revansot vettem!

2023. szept. 4. 10:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
A szemet szemért hozzáállás az egész világot megvakíthatja.
2023. szept. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem, szerencsére ennyire azért tudom az indulataimat kezelni.
2023. szept. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Pragmatikus ember vagyok, abban a korban orgyilkost küldtem volna rá. Párbaj, még mit nem!
2023. szept. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Jó nekem a tiktok párbaj is.
2023. szept. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Baromság volt. Attól, hogy jobban vívsz, még nem lesz igazad.
2023. szept. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
A pisztolypárbaj volt olyan, hogy az egyik fél életébe került (Puskin is egy ilyen baromságban halt meg), a kardpárbaj általában kifinomultabb volt, ott leginkább "első vérig" vagy "fegyvervesztésig" ment a küzdelem, tehát amíg az egyik fél meg tudta sebezni a másikat, vagy ki tudta ütni a másik kezéből a kardot. Persze ott is volt olyan, hogy halálig ment, de azt csak az elvetemültek csinálták.
2023. szept. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
#6: A pisztolypárbaj annyival volt "jobb", hogy egyenlőbbek voltak az esélyek. Meg aztán azok a korabeli pisztolyok nem is voltak túl pontosak.
2023. szept. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Uh, az egyes tud fogalmazni :D
2023. szept. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%
Pedig amúgy igény lenne rá.
2023. szept. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez kizárólag akkor működőképes, ha jól vívsz, máskülönben nagyon hamar helyre tesznek, és örülhetsz, ha csupán elveszi a fegyveredet, esetleg megsebez, nem pedig megöl, főleg, ha feleslegesen hetvenkedsz.


Szerettem vívni, épp ezért pontosan tudom, addig működőképes a dolog, amíg 100% ügyesebb és erősebb vagy az ellenfélnél. Ha nem, akkor szabályozatlan körülmények között akár az életedbe kerülhet. Nem poén.

2023. szept. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!