Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tiis ismertek olyat aki...

Tiis ismertek olyat aki kiment külföldre dolgozni és 1-2 év után már akcentussal beszéli a magyart, plusz nem magyar szavakat kever a beszédébe? Ezt miért csinálják vajon és nem tartod röhejesnek?

Figyelt kérdés
2023. szept. 3. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Óh, én olyat ismerek, aki még ki sem ment, de már most úgy csinál, mintha nem jutnának eszébe a magyar szavak, csak az angol. Ráadásul olyan akcentussal, hogy vágni lehetne.
2023. szept. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem


Én már 10 éve élek Ausztriában, Svájc mellett. Az összes kollégám osztrák, nem is igazán "használom" a magyar nyelvet a mindennapokban.


1 évben 1x szoktam hazamenni és előfordul hogy például a trafikba úgy kezdem hogy "ein blaue...", aztán kapcsolok és magyarul mondom.


De olyan is volt hogy a szomszéddal "összeütköztünk" és rögtön rávágtam hogy Entschuldigung.


De olyan gyakrabban előfordul, hogy előbb jut eszembe németül egy szó, mint magyarul. De ha magyarral beszélgetek, én nem mondom ki azt a szót németül, hanem elgondolkodom, hogy várj, mi is az, hogy is hívják? Németül tudom rögtön, magyarul el kell gondolkodnom rajta.


Azért 1-2 év után nem hiszem hogy ilyesmi gyakran előfordulna.

2023. szept. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Én is észrevettem, és igen, röhejes, és szánalmas. Elmegy valaki 2-3 évre, és már nem beszél magyarul, más meg aki elment 50 éve, gyönyörűen, ráadásul választékosan szólal meg magyarul, sokkal szebben, mint aki itt él az országban. Szerintem menőbbnek képzelik magukat, akik ezt csinálják.
2023. szept. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Nem ismerek ilyet, pedig jó pár ismerősöm kint él és párral tartom is a kapcsolatot.
2023. szept. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Csak olyan ismerősöm van, aki már 5 éve kinn él és ha hazajön, akkor van, hogy nem ugrik be hirtelen egy-egy szó magyarul és franciául mondja, de aztán elgondolkodik és eszébe jut. Akcentusa nincs szerencsére. Ha valaki erre rájátszik, az visszataszító. Amit pedig az egyes írt, az külön nevetséges, amikor az angol kifejezést használja, mert "nincs magyar megfelelője", nyelvtanilag helytelenül és rohadt erős akcentussal.
2023. szept. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én pl boltban köszönök automatikusan Grüezi-vel, mert ezt szoktam meg a nyolc év alatt. Nem fellengzés, egyszerűen jön :D


Aztán oh shit, most itthon vagyok.


Akcentusom nincs, viszont a mondatokat már németes szórenddel írom, ami azért probléma.

2023. szept. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Néha úgy érzem, akcentusom van magyarul, de csak akkor, ha angol beszéd közben hirtelen magyarra váltok, mert pl vki megkérdezi, hogy hogy van magyarul x szó.

Az meg totál természetes, hogy ha valaki idegen nyelven éli az életét, akkor egyes szavak azon a nyelven jönnek elő hamarabb.

Én is automatikusan sorryt mondok, ha nekiütközöm valakinek, egyszerűen, mert azt szoktam meg.

2023. szept. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!