Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak is visszatetsző, más...

Másnak is visszatetsző, más is álszentnek tartja a külföldről haza magyarkodást, hazafiaskodást?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok, akik leléptek az országból, külföldön élnek és dolgoznak évek óta, eszükben sincs hazajönni aztán mégis a neten meg a fészbúkón osztják az észt, trianonoznak meg ilyen magyarkodós együtteseket meg ilyen mélymagyar bullshiteket osztanak meg folyamatosan.


Szóval én ezt marha undorítónak tartom. Könnyű onnan a jólétből dumálni. Ha akkora magyar az ilyen miért ment el és miért nem jön haza aztán akkor nettó 200ért három műszakban magyarkodhatna!!!


2023. szept. 2. 19:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Szakadj le roluk, nyugodj meg.
2023. szept. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kérdés
2023. szept. 2. 19:29
 3/20 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem a fészbúkon aktívkodni eleve proli dolog, bármilyen témában.


Egyébként rengeteg értékes egyetemi szak nincs itthon, amiért külföldre kell menni. Én is így jártam a mesterszakommal és csak azon a külföldi vidéki egyetemen, ahol tanulni fogok, nagyjából 40-50 magyar kezdi meg idén a tanulmányait.


Szerettem volna otthon tanulni, de nincs rá lehetőség.


Mondjuk nem szoktam "magyarkodni", csak szeretném éreztetni, hogy sok dolog hiányzik az országból.


Azok meg, akik úgy mennek ki külföldre, hogy se nyelvtudásuk se szaktudásuk, teljesen ki vannak szolgáltatva, rendszeresen próbálják becsapni őket, nekik nincs jó életük.

2023. szept. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
24%
Engem nem zavar, mert leszarom őket is meg akik itt vannak azokat is.mondjuk jó lenne ha ez lenne a legnagyobb problémám mert nekem sajnos ennél nagyobbak vannak.
2023. szept. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
négyes azonkívül, hogy megtudtuk milyen okos vagy mi volt a válaszod értelme?
2023. szept. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
38%
Nem ismerek ilyet, de eléggé komikus
2023. szept. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%

Attól, hogy valaki külföldre kényszerült, automatikusan dobja el az identitását, magyarságát, vagy hogy gondoltad te ezt? Most nem a külföldön élők baja az, hogy 3 műszakban dolgoznak otthon 200-ért, ezzel az a gond, hogy valaki ennyiért hajlandó dolgozni és mindig lesz valami hülye aki még ennél kevesebbért is vállalja, mert nem akar éhenhalni, aztán csodálkoznak, hogy miért ilyen alacsonyak a bérek. Hát azért mert senki sem tesz ellene.

Attól, hogy én is külföldön élek, még ugyanúgy magyar maradtam, magyarul beszélek otthon, magyarul olvasok, magyar fórumokra járok, magyar maradt a kultúrám, és ugyanúgy főzök vasárnapi húslevest, meg paparikás krumplit, ugyanúgy tejföllel eszek mindent. A különbség annyi, hogy mindezt egy olyan országban teszem,ahol megfizetik a munkámat, emberszámba vesznek, nem zaklatnak a szabadidőmben, mert van szabadideje az embernek. Szóval szerintem nem visszatetsző az ha valaki külföldről magyarkodik. A visszatetsző az én szememben az, hogy valaki 1 év londoni mosogatás után hazalátogat és brit akcentussal beszéli a magyart, plusz angol szavakat kever a beszédébe, mintha ő már angol lenne. Na ez a ciki.

2023. szept. 3. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Szia kérdező.


Egyik kedvenc témámat tetted fel kérdésének.

Ennek örülök.


Nem az én ismerősöm, hanem egy volt kollégám anyósáék, azoknak a lánya,és az ő szomszédja kimenetek Amerikába.

Ahogy lenni szokott, onnan magyarkodtak, de közben szídták a magyarokat, hogy bunkók mindd , szídták a magyar politikai rendszert és dicsőitették Amerikát.

Na, de kemény 20 év után úgy döntöttek, hogy Amerika mégis szar ország, így hát "visszamenekültek" a jó ks Magyarországba, ahol élvezhetik a milliókat amiért keményen megdolgoztak.

Házat, autókat vásároltak és szintén ahogy lenni szokott, játszották a nagy Amerikait akik tehetősek és fent hordják az orrukat.


Egyszer egyhagyták Magyarországot puffogva, sértődve,ezzel a mondattal, hogy itt nem lehet megélni Aztán mégis visszajöttek.

Minek?

Azért, hogy játsszák az agyukat és megszólják azokat, akik nem élnek olyan szinten mint ők?

Ezért kár volt visszaköltözni Amerikából Magyarországra.


A másik kedvenc témám, de az másik téma, csak megemlítem, hogy a külföldre, vagy Magyarország elcsatolt részeire született magyarok leszármazottjaik, teljes izomból magyarkodnak.

Minek?

Nem itt dolgoznak, nem ide adóznak, nem ők szenvedik el a mindenkori politikai hatalom sanyargatását, akkor meg mire ez a nagy magyarkodás?

Sokuk azt vallja önmagáról, hogy nagyobb magyarok ők, mint mi.

Kész vicc!

Ezeknek az embereknek mindig azt szoktam javasolni, hogy ne onnan nagyarkodjanak, hanem költözzenek ide Magyarországra, dolgozzanak itt, adózanak itt, éljenek meg az itteni fizetésekből és majd akkor verjék a mellüket, hogy ők mekkora nagy, magyarok!

2023. szept. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem zavar, attól viszont hülyét kapok, mikor valaki külföldön él, és onnan nyomja a kormánypropagandát, mert hogy nekünk idehaza milyen jó. Aztán ha rákérdezek, hogy akkor miért nem költözik haza, meg van sértődve. Nem egy ilyen ismerősöm akad sajnos.
2023. szept. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Kései Sirató ***** válasza:
68%

Nem, nem visszatetsző és nem is álszent.

Hogy kinek milyen érzelmei vannak Magyarország iránt, ez szubjektív és nincs is hozzá közöd.

Ha megparancsolnád nekik, hogy gyűlöljék Magyarországot, az működne, azt képzeled? Az érzelmek belülről jönnek és nem parancsra.

2023. szept. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!