Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják, hogy régen...

Miért gondolják, hogy régen jobb volt?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok amikor facebookra felkerül egy poszt régi 90-es évek beli tárgyakról, játékokról, és mindenki el van tőle halva, hogy mennyivel jobb volt mint most. Szerintem nem volt jobb. Most sokkal szélesebb a látókör, sokkal okosabbak a fiatalok, mint akkor voltak amikor én voltam gyerek. Ráadásul ugyanazokat a dolgokat is meg tudják élni és meg is élik amiket én akkor, csak még millió mást is.

Ez simán csak netto irigység a bezzegrégen emberektől?



2023. szept. 1. 13:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
69%

"...sokkal okosabbak a fiatalok...":

Lehet. De mire? A verekedésre, az ölésre, a pusztításra...


Ha belegondolsz, mindig ez az élet menetrendje. A jelent nem igazán tudjuk értékelni, majd csak idő múlásával.

2023. szept. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Nem én nem ezekre gondoltam...

Az alkotásra, az építésre, az elfogadásra.

Ne negatívan gondolkodj.

2023. szept. 1. 14:27
 23/29 anonim ***** válasza:
63%
#21 mert régebben nem létezett gyilkosság meg háború, igaz? Ne beszélj már hülyeségeket.
2023. szept. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
25%

Regen mindenki dolgozott, szabadban ismerkedett, jatszott.


Manapsag mi? Neten log mindenki, arulja a testet, sok penzt kapnak erte, budos a munka…

2023. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
90%
Ja meg a penz fontosabb, ha kell torvenyt is szegnek
2023. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Ugyanmár....

A kerítés is kolbászból volt mi? :D

2023. szept. 1. 15:09
 27/29 anonim ***** válasza:
65%

Ha már internet meg média...


Régebben azt nézted ami tv-ben ment, nem az volt hogy bármilyen műsort 2 mp alatt bárhol elindítasz a telefonon.

Volt "értéke"


Tiktok-tól konkrétan fogyatékosak lesznek a gyerekek

2023. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
95%

Jajj jonnek lepontozni. Pedig ez az igazsag. Egyre tobb az ingyenelok.

A gyakorin is egyre tobb buta.

2023. szept. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nekem speciel nem volt úgymond jobb, de ami miatt nosztalgia tölt el, hogy fiatal voltam, előttem az élet, előttem a világ. Ahogy tapasztalódunk, ahogy gyűjtjük be a sok dolgot az életből, élményt, tapasztalatot, csalódásokat stb, úgy kezd kihúnyni az ifjúkori lelkesedés parazsa. És az ifjúkori optimizmusunkat "sírjuk" vissza, nem a 90-es években készült mosógépet vagy kazettás magnót. Hanem azt, ahogy akkor álltunk a világhoz.
jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!