Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek milyen alapvető...

Szerintetek milyen alapvető különbségek vannak a nők és a férfiak között?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a külsőre, belsőre, felfogásra stb..

2023. aug. 29. 10:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
45%
igen biztos erre gondolt a kérdező(külső nemijegyek).. vagy inkább a 7-eshez hasonló válaszokat akart... nem tudok normálisan válaszolni, ezért írok egy sablonválaszt... ez a gyakori..
2023. aug. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
61%

Összességében sztem a férfiak jóval intelligensebbek és erősebbek, önállóbbak.

A nők többsége teljesen átlagos képességű, férfiaknál sokkal gyakoribb a kiemelkedő képességű.


A nőket sokkal inkább az érzelmeik irányítják, nagyon ritka, hogy normálisan érvelnek (ezt mondjuk ezen az oldalon is tapasztalhatod).

Nőktől nagyon ritka az eredeti gondolat, használható tanács. Inkább a felszínt karcolgatják, megismétlik, amit olvastak.

A nők gyakran leplezik az önbizalomhiányukat tettetett magabiztossággal, arroganciával, ez szintén elég jól látszik ezen az oldalon is). Valójában magabiztos, érett nő nagyon ritka.

2023. aug. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Shaddark ***** válasza:
53%

"Összességében sztem a férfiak jóval intelligensebbek"

Nem. Magyarországon legalábbis biztosan nem.

Az átlagos tartományban a nők vezetnek.

A tartományon túl valóban több a férfi, azaz több "zseni" férfi van mint nő, ám az átlagemberek között a nők okosabbak egy picivel.

Nem túl nagy a különbség mondjuk.

Kevés híres nő van valóban, de ennek nem a kompetencia miatti különbség az oka. (Janet Shibley Hyde 2007-ben kimutatta, Roy Baumeister az okára is rájött)

Ha bele gondolsz, a vallások rettenetesen keményen elnyomták a nőket. Mindenhol szinte. A nevelésük, a környezetük visszafogta őket.

Abban mondjuk igazat adok, hogy a nők kevésbé kockázat vállalóak, biológiai okok miatt.

Tehát a konklúzió az, hogy a nők nem butábbak, sőt. De a férfiak a magas kockázat vállalási hajlam miatt mindig is jobban ki fognak emelkedni az átlagból. Ahogyan a negatív tartományban is.

A férfiak mennyiségileg tehát felülmúlják ugyan a nőket a politikusok, a zenészek, a tudósok és a zsenik kategóriáján belül, ugyanakkor jóval többen vannak jelen a bűnözők, a hajléktalanok és az értelmi fogyatékossággal élők csoportján belül is.

2023. aug. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
74%

13:


Most nem fogok veled hosszasan vitázni, nem ezért írtam a kérdéshez.


A tapasztalatamról beszéltem, elhiszem ,h átlag IQ-nál nincs nagy különbség, de ez engem nem érdekel, mivelhogy az életben az a tapasztalatom, hogy a "legfelső szinten" semmire sem megyek a nőkkel, és minden nehéz problémát férfiak oldanak meg, vagy nem találkoztam még olyan nővel, aki megközelítette a legértelmesebb férfi ismerősöm szintjét.


Egyszerűen a kiugróan értelmes nő fehér holló kategória. Találkoztam nagyon értelmes nőkkel, de olyannal nem igazán, akinél csettintettem volna, hogy ez igen, micsoda gondolatok, micsoda teljesítmény.


Az elnyomás meg nagyon jó kifogás, csak nem tudom, hogy a nőket mi akadályozta az utóbbi évtizedekben, hogy mondjuk tudományban, zenében, vagy humor elérjék a férfiak szintjét.

Hangsúlyozom, minden területen voltak kiváló női teljesítmények, csak éppen marha messzek voltak a legjobb férfiak szintjétől.

2023. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Shaddark ***** válasza:
29%

Szerintem most értünk oda. Hosszú és nehéz útjuk volt szegényeknek, és ahogyan én látom még nem is értek a végére.


De zene, - ki volt a sziget sztárja az éven?


Tudomány - 45 nobel díjas hölgy van. És sok olyan, akiknek tulajdonképpen ellopták a díját, mivel nők voltak a partnerük kapta meg, akkor is ha csak 0%ot rakott bele a közös munkába. ( Rosalind Franklin, nélküle nem lenne DNS kutatás, Lise Meitner ő találta fel a maghasadást valójában, Nettie Stevens, ő a genetika úttörője volt de tőle is lenyúlták a tanulmányát ...)

Persze, ez az 561hez képest nem nagy szám, de folyamatosan változik az arány, 2018 előtt nő nem is kaphatott két kivételtől eltekintve. Azóta meg szép eredmény ez.


Humor meg eléggé szubjektív műfaj, én és az ismerőseim pl. engem is humorosnak tartanak. És szeretem Pottyondi Edina stílusát. Hofit viszont nem, nem tudom miért de nekem túl egyszerű az az ember. A Showder klubosok legtöbbjét szintén szeretem. A "nagyon női" előadókat megint nem, ha túltolják a mensi humort az nekem már alpári. Ezért nem szeretem a Hollywoodi humort sem, nekem a kaksi-puki viccek semennyire nem jönnek be. Szóval ahány ember, annyi vélemény.


- Abban mondjuk igazat adok neked, hogy vezetőként nem ugyanaz a feladatuk mint a férfiaknak. Ahol bátorítani kell a beosztottakat, empatikusan segíteni, támogatni ott nagyon jól teljesítenek. Ahol napi szinten problémát megoldani, ott már nem annyira, ezt én is tapasztaltam. Szerintem megvan a maguk helye és létjogosultsága a női vezetőknek is. Csak nem kellene erőltetni valamilyen statisztika miatt, hanem mindenhová a megfelelőt és mindenki jobban járna.

2023. aug. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!