Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a benyomásotok egy nem...

Mi a benyomásotok egy nem izmosnak kinéző személyi edzőről?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el edzőterembe járni, szóval még laikus vagyok a témában, viszont akarva-akaratlanul is kissé ferde szemmel nézek az edzőtermemben dolgozó főként női edzőkre, akiknek nincs kifejezetten látványos izomzata.

Valószínűleg téves elgondolás a részemről, hogy ha valaki nem néz ki izmosnak, kidolgozottnak, akkor nem is ért igazán az izomépítéshez, csak kíváncsi vagyok, hogy másban fel szokott-e merülni ilyen, esetleg ha van itt olyan edző, aki magára ismert a leírásban, attól kérdem, hogy nem szoktatok szorongani a kinézetetek miatt munka közbe?



2023. aug. 25. 16:40
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%

Nekem mindkét edzőm (ff) követendő példa volt számomra, úgyis, hogy kétszer annyi idős vagyok. Vannak elhízott edzők is a teremben, akikről jóhiszeműen feltételezem, hogy nagyon jól tanítanak, de számomra ez demotiváló, így nem választanék közülük. Ugyanakkor látok olyan edzőket is, akiknek szép kidolgozott testük van, de nem figyelnek eléggé a tanítványaikra.

Tehát maga az edző külleme nem garancia semmire, de nyilván egy szebb "csomagolás" vonzóbb! ;)

2023. aug. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Jól megfogalmaztad 11es. Tehát attól, hogy egy kívülről szép még nem biztos, hogy műszakilag is rendben van.
2023. aug. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
24%

Sok csalódás fog még érni az életben, ha sztereotípiák és a külső alapján ítélsz.

Majd nem engeded be pl. a vízszerelőt mert -szerinted- nem annak néz ki?

2023. aug. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
35%
Régen fundementáztam és volt, hogy olyan helyen kötöttem szerződést, ahol a legkevésbé számítottam rá.
2023. aug. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
62%
Az számít jobban, hogy néznek ki a tanítványai.
2023. aug. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Egyébként bármennyire nem úgy tűnik a válaszaimból, értem, hogy mit mondok, viszont még mindig kérdés számomra akkor, hogy a jó edző miről ismerszik meg?

Mert ha pl le akarnám futni a maratont, akkor edzőt az alapján választanék, hogy hány maratont, ultramaratont futott le, milyen edzői tapasztalatai vannak, és megőrizte-e a testi, lelki egészségét (tehát tőlem ülhet kövéren a kerekesszékben, amennyiben nem azért került oda, mert kemény túledzés miatt elszakadt mind a két Achilles-ína)


A fiatal (20-25 éves) edzőknél nyilván nem tudom nézni az edzői tapasztalatot, mert valszeg ők maguk is pár éve edzenek, akkor viszont valahogy néznem kell a saját teljesítményüket, azt hogy hogyan tartsák fenn saját magukat/ hogyan fejlődnek. Ennek meg jó indikátora lehet a kinézet - gondoltam én. De ha nem a kinézet, akkor mi?

Tényleg nem kötekedni akarok, csak van több női edző ismerősöm is, akik kedvesek, meg minden, de amikor szembe állunk a tükörrel, és kb ugyanolyan a kinézetünk úgy, tudom, hogy középsuliban is edzettek már, akkor felmerül a kérdés, hogy tud-e számomra optimális edzőtervet kialakítani.

(És azt hozzátenném, hogy nem vagyok izmosodásra hajlamos, gazellalábaim vannak csupán, a fenekem is lapos, és az alkatom is inkább anyukás, semmint fitt nős).

2023. aug. 26. 08:31
 17/18 anonim ***** válasza:

A jó edző ismérve hogy jó edzéstervet ad a kezedbe. Nem kell ennyire túlgondolni :D

Akkor fogod megtudni hogy jó edző-e ha kipróbálod, kinézetről nem.

2023. aug. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
1. Az edzőnek nem erő, hanem inkább ész kell, hogy tanácsot adjon, hogy mit tegyél, ami neked jó és motiválni tudjon, hogy fejlődj. De ha szted az edző izmos kell, hogy legyen, akkor magadnak olyat válassz. De attól, hogy izmos, még adhat rossz tanácsot neked, amibe bele is rokkanhatsz. 2. Nőként meg egyáltalán nem mindenki akar izmot. Csak lapos has, kemény popó, de abból nőieset. Ebben is lehet sok munka és nem is könnyű nem átesni a ló másik oldalára.
febr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!