Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a benyomásotok egy nem...

Mi a benyomásotok egy nem izmosnak kinéző személyi edzőről?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el edzőterembe járni, szóval még laikus vagyok a témában, viszont akarva-akaratlanul is kissé ferde szemmel nézek az edzőtermemben dolgozó főként női edzőkre, akiknek nincs kifejezetten látványos izomzata.

Valószínűleg téves elgondolás a részemről, hogy ha valaki nem néz ki izmosnak, kidolgozottnak, akkor nem is ért igazán az izomépítéshez, csak kíváncsi vagyok, hogy másban fel szokott-e merülni ilyen, esetleg ha van itt olyan edző, aki magára ismert a leírásban, attól kérdem, hogy nem szoktatok szorongani a kinézetetek miatt munka közbe?



2023. aug. 25. 16:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Például valaki csak akkor lehet erős ha izmos is és nagy darab? Hát elárulom, hogy nem.
2023. aug. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nem a nagydarab-létet emeltek ki, hanem a testalkatot… ha már valaki 1-2 éve edz, akkor bizonyára a teste átalakul “átlagos”ból kidolgozottabbá. én ezt a kidolgozottságot nem látom sok edzőnél
2023. aug. 25. 16:48
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nők, kapásból nehezebben építenek izmot.

Másrészt az is igaz amit az egyes mond, hogy az izomtömeg nem egyenesen arányos az erővel.

Harmadrészt meg lehet puhánynak kinéző gyenge szar is az edző, ha fejben megvan mi az ami működik.


En el tudnék fogadni egy kövér kerekesszékes személyi edzőt is, ha látom rajta hogy érti a dolgát, és magamon is érzem az edzés eredményét.

2023. aug. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy korábban edzett, de ma már nem, így érti a dolgát, de őt már nem motiválja az edzés vagy nem olyan szinten.
2023. aug. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

én nem biztos el tudnám fogadni, elmondom miért.

eddig edzésbeli szerény tapasztalataim alapján elmondhatom magamról, hogy saját magam motiválása, ringben tartása sokkal nehezebbnek tűnik, mint a gyakorlatok betanulás és helyes kivitelezése (jó ehhez annyit hozzá kell tenni, hogy az első 2 edzésemet edző-ismerőssel végeztem, és előző sportolásos tapasztalataim miatt jó mozgáskoordinációm)

Csak emiatt gondolkodom személyi edző fogadásán, viszont ha valaki nem műveli aktívan ezt a tevékenységet (pl kerekesszékes és csak elméletben ász), annak hogy fogadjam el a saját magam motiválására adott tippjeit? ha ő nem mutatott példát arról, hogy hogyan lehet ezt évek, ha nem évtizedek óta rendszeresen, elköteleződéssel csinálni, akkor mitől lesz hiteles?

2023. aug. 25. 16:58
 6/18 A kérdező kommentje:

#4-es az általam említett edzők többsége fiatal, 20-30 körüli, ha valóban azért nincs kidolgozott teste, mert abbahagyta az edzést, akkor nagyon fiatalon kellett kezdje, hogy egyrészt saját magának tapasztalatot gyűjtsön, majd az inaktív évei alatt “leépüljön”


De egyébként ez jogos, sok idősebb (40+) edzőt ismerek, akik fiatal korukban eljutottak a csúcsra, és most másokat tanítanak - de mondom, a kérdésem erre a tipikus jelenségre irányul

2023. aug. 25. 17:02
 7/18 A kérdező kommentje:
*nem erre a tipikus jelenségre
2023. aug. 25. 17:02
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A személyk edző arra van hogy megmondja mit csinálj, ha motivációt akarsz akkor szerezz edzőpartnert, szerintem neked ez hiányzik.
2023. aug. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A te logikádat követve, akkor ha pl. orvoshoz se menjél, mert hátha van titokban valamilyen betegsége.
2023. aug. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#8-as hmmm érdekes, nekem eddig evidensnek tűnt, hogy az edző feladata nem csak az edzés levezetése, hanem pszichés tanácsadás is, de akkor lehet egy motiválós edzőpartner nekem jobban feküdne


#9 :))))

egyébként majdnem jó helyen kapizsgáltad az orvosnál, náluk az a formula, vagy legalábbis a mondás, hogy ne menj kövér orvoshoz - pont amiatt ha saját magát nem tudja egészségesen tartani, akkor téged hogy fog (ez mondjuk hatványzottan igaz lehet a diabetológusokra pl). persze itt is van ritka kivétel, aki betegség miatt elhízott, természetesen rájuk ez nem vonatkozik

2023. aug. 25. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!